wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

daron64    4255

Mają dzis/jutro przywieźć jednego tira morawicy, a tu deszcz od wczoraj i na plusie temperatura.  No i kuźwa nigdzie tym tirem blizej nie dojedzie, przy asfalcie będzie musiał wywalić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

 Musiałby przejechać ze 200m gruntową droga, gdzie po środku w dołku są koleiny, a potem drugie 150 - 200 po tuzie. No i nie wiem czy będzie chciał ryzykować, czy po najmniejszej linni oporu pójdzie. 

A ciągnik, to jakby trzeba było to i ponad 100 by się znalazło i jakbym wiedział, o której dokładnie by był, to i może koło 300 by się znalazło, tylko czy gra warta świeczki - ten czas co zaoszczędze na wożeniu, to zmarnuje na zasypywanie i równanie kolein..

Jeszcze że dwa dni temu było całkiem sucho jak patrzyłem i liczyłem, że się uda, no ale dziś dalej pada i dalej na plusie. Także nic z tego nie będzie 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Od razu mocne konie za przód i wio

Oczywiście jak mocno grząsko nie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 minuty temu, daron64 napisał:

 Musiałby przejechać ze 200m gruntową droga, gdzie po środku w dołku są koleiny, a potem drugie 150 - 200 po tuzie. No i nie wiem czy będzie chciał ryzykować, czy po najmniejszej linni oporu pójdzie. 

A ciągnik, to jakby trzeba było to i ponad 100 by się znalazło i jakbym wiedział, o której dokładnie by był, to i może koło 300 by się znalazło, tylko czy gra warta świeczki - ten czas co zaoszczędze na wożeniu, to zmarnuje na zasypywanie i równanie kolein..

Kierowca napewno nie pojedzie w takie warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jak ogarnięty to nie ale już spotkałem 2 takich co wjechali w takie bagna że później ręcznie rozladowywali...  

PS jak ma na sobie 30t i zacznie się pod nim rozjezdzac grunt i wejdzie po oski to nawet cała wioska traktorów go nie ruszy a wywalić też jest w tedy problem bo zwykle jest pochylony... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Mądrego człowieka to miło posłuchać,raz miałem taki przypadek że patelke  trzeba było rozładowywać przez tylną klape koparkoładowarką bo dwa ciągniki ponad stukonne nie mogły nawet z miejsca ruszyć tira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Pamiętam jak w poprzedniej robocie wozilismy piach na drogi i kamaz nam ugrzazl. Pojechali rowniarka 18t masy, to tylko poskakala. Dopiero jak przyjechał Man cały załadowany żwirem, to go wyciągnął. Na kamazie był właśnie taki kierowca, co to "ja nie wjade? Potrzymaj mi piwo".

No nic, będę dalej miał wozić. Dobrze, że to narazie tylko jedno auto. 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie jest ten sam problem, nie mam za bardzo jakiegoś placu na którym można bezproblemowo wysypac. Kierowca jak był to marudził ale w końcu zgodził sie wjechać na pole przy samej drodze asfaltowej ale nie obyło się bez ciągnika 110KM. Nie mam niestety lepszego pomysłu na miejsce pod wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
16 godzin temu, Agrest napisał:

Mam potwierdzenie z wagi na kopalni, więc nie mam podstaw do podejrzeń. Dodatkowo naczepy do kruszyw są mniejsze więc lżejsze niż np jakaś objętościówka . Tara to około 12t. 

Wapno luzem ma zawsze dużo więcej wody niż granulat,a  tego z czubem nie nasypiesz. Czub to na środku jest 50-60 cm wyżej od burt więc nie jest to mało. 

Wapno na kopalniach kosztuje tak 15-30 zł/t.

Piasek podobnie, czasami drożej. 

Nie wiem skąd podejrzenia, że przy wapnie ktoś oszukuje na wadze.

Przy cenie wapna na kopalniach nawet woda może być droższa (słyszałem już podejrzenia, że "dolewają wody").

Jak kierowca ma ze sobą oryginalną wz-kę drukowaną komputerowo na kopalni to raczej strachu nie ma.

Co innego jak ma wz-kę wypisaną ręcznie. Swoją drogą wz-ka ręczna już źle świadczy o handlarzu. Po co ją przepisuje? Co chce ukryć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@KlimekPL

To ja mam jedno miejsce tylko z twardym podjazdem przy samej drodze, ale musiałbym naokoło wozić wtedy, drugie to właśnie przy samej drodze mam pole, a plot rozebrany, to po prostu powiem mu, żeby cofnął jak daleko da radę bezpiecznie cofnąć i tyle. Najgorzej, że stamtąd będę musiał wozić po tuzie, to jak parenascie kursów zrobię a będzie lekko choć wilgotno, to za ciekawie to wyglądać nie bedzie. A jakby był mróz, na co liczyłem, to mógłby dojechać pod samo pole, na które te wapno ma iść. Najgorzej, że w maju ma przyjść drugi tir na drugie pole i tam hak jest sucho, to by dojechał spokojnie, ale jak będzie wilgotno, to napewno nie będzie chciał jechać, a tam to już będę miał z 800m do bliższego końca pola, a ponad kilometr do najdalszego. Niby nie aż tak jakoś strasznie, ale jakby było na polu, to zawsze to szybciej,bo tak to dłużej będę jeździł w te i we wte niż sial 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Te ręcznie pisane to odrazu wiadomo że towar z innej kopalni niż umawia lub waga nie taka. Rabnie was na 2 t i ma 150 zł 😄 jak kupuje od x lat tylko raz mi koleś dał ręcznie pisana i to był ich ostatni transport dla mnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, KlimekPL napisał:

Ciągnik 4x4 powyżej 100KM i można wciągnąć tira wszędzie :D

dobry żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mi osobiście byłoby wstyd kazać kierowcy jechać i sypać w polach. :) Nawet jak sucho to mimo to.  Osobówkami nikt nie jeździ po polach... 

Byle gdzieś grunt niepewny i utopi zestaw a potem męczyć się, nie daj Boże zrobić jakieś straty w ciężarówce i kierowca potem jeździ miesiąc za darmo bo dał się namówić na prośby Janusza aby wysypać mu w polach bo biedakowi szkoda 10 l paliwa na przewiezienie tego...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
47 minut temu, bialy2005 napisał:

Te ręcznie pisane to odrazu wiadomo że towar z innej kopalni niż umawia lub waga nie taka. Rabnie was na 2 t i ma 150 zł 😄 jak kupuje od x lat tylko raz mi koleś dał ręcznie pisana i to był ich ostatni transport dla mnie.

czyli wz ktora daje kierowca musi byc drukowana? warto wiedziec , ale jak to jest tylko handlarz to tez wz drukowana musi miec ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wz dostaje się na kopalni i praktycznie wszystkie kopalnie mają teraz wzki drukowane

Nikt wody nie musi dolewać bo mało który rolnik chce jechać na wagę a jak zechce ktoś odrazu jechać to najwyżej da oryginalną, jak ma ciężki zestaw to załaduje 23t, a wzke ręcznie wypisaną na 25t, więc ma te 150-200 zł w kieszeni

Osobną kwestią jest to że wapno niekoniecznie musi być z tej kopalni którą ktoś napisał ręcznie na wzkę

Edytowano przez PATr
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
17 minut temu, PATr napisał:

Wz dostaje się na kopalni i praktycznie wszystkie kopalnie mają teraz wzki drukowane

Nikt wody nie musi dolewać bo mało który rolnik chce jechać na wagę a jak zechce ktoś odrazu jechać to najwyżej da oryginalną, jak ma ciężki zestaw to załaduje 23t, a wzke ręcznie wypisaną na 25t, więc ma te 150-200 zł w kieszeni

Osobną kwestią jest to że wapno niekoniecznie musi być z tej kopalni którą ktoś napisał ręcznie na wzkę

Np. na północy Polski często wożą rolnikom odpad z zakładów sodowych a na ręcznie wypisanych wz-kach piszą np. Kujawit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

100 koni do tura to najwyżej sobie po skacze trochę. U kolegi w firmie maja dwa case jeden 7210 a drugi 7250 i na dwa mają problem nieraz wyrwać patelnię i każdy ciągnik jest odpowiednio dociążony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W sobotę wozilem obornik 30t na pace cofnalem z drogi na pole po glebosz i zapadła się naczepa jednym bokiem. Ledwo Wyrwalismy mój nh prawie 200km i druga lina maccormik 135 + merlo


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Mi osobiście byłoby wstyd kazać kierowcy jechać i sypać w polach. 

Byle gdzieś grunt niepewny i utopi zestaw a potem męczyć się, nie daj Boże zrobić jakieś straty w ciężarówce i kierowca potem jeździ miesiąc za darmo bo dał się namówić na prośby Janusza aby wysypać mu w polach bo biedakowi szkoda 10 l paliwa na przewiezienie tego...

Wstyd to krasc :)

Nikt nie pisał o kazaniu czegokolwiek, komukolwiek. Po prostu liczyłem na mróz i wtedy na spokojnie dojechalby pod samo pole, a przy takiej pogodzie to nie ma nawet tematu - nad czym ubolewam, nie z januszostwa i chęci oszczędzania paru litrów ropy, ale z chęci oszczędzenia sobie czasu na przejazdy i potem na równanie kolein, które wywale. No ale jak mokro, to lepiej po sobie równać koleiny jak ściągać ciągniki z połowy gminy żeby auto wytargac 😛

Nie tak dawno w robocie kogoś podwiezlismy i chcieliśmy być za dobrzy i przez pole go podrzucić. Dobrze, że do domu po ciągnik nie miałem aż tak daleko 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj