wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

bialy2005    582
To jest na ich potrzeby do granulacji. Już dawno nie ma sprzedaży surowki

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Ciekawe tylko czy zakup na początku marca będzie wiązał się z tym że kupię więcej wody niż wapna? To znaczy czy będzie dużo bardziej wilgotne (czyli ciężkie) niż takie kupowane w czerwcu? Nigdy jeszcze nie kupowałem wapna wczesną wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Wapno będzie normalne suche jak w sezonie produkcja idzie cały czas skala wody nie nabierze. Chyba że ktoś załaduje z chaldy a nie z produkcji

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

A tak z innej beczki, przy pH w granicach 6,9 do 7,1 to czym uzupełnić magnez, bo na wszystkich badanych działkach wyszła mi niska zawartość tego składnika? Na wiosnę zastosuje siarczan magnezu posypowy, ale co dalej, dolomit, czy coś innego jak radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Czekam do wiosny, bo w tym roku po żniwach nie zdążyłem powapnować i pod kukurydzę i zboża jare chcę wapnować wiosną, a reszta dopiero po przyszłorocznych żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
3 godziny temu, kleine100 napisał:

A tak z innej beczki, przy pH w granicach 6,9 do 7,1 to czym uzupełnić magnez, bo na wszystkich badanych działkach wyszła mi niska zawartość tego składnika? Na wiosnę zastosuje siarczan magnezu posypowy, ale co dalej, dolomit, czy coś innego jak radzicie?

Przy takim pH po co walić jeszcze dolomit ? Magnez uzupelniaj kizerytem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 godziny temu, kleine100 napisał:

A tak z innej beczki, przy pH w granicach 6,9 do 7,1 to czym uzupełnić magnez, bo na wszystkich badanych działkach wyszła mi niska zawartość tego składnika? Na wiosnę zastosuje siarczan magnezu posypowy, ale co dalej, dolomit, czy coś innego jak radzicie?

Siarczan magnezu granulowany, prawie to samo co kizeryt tylko mniej siarki chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli magnez na niskim poziomie to moim zdaniem można dać i dolomit po żniwach, za nieduze pieniadze dostarczymy sporo magnezu do gleby i na pewno wyjdzie to lepiej pod wzgledem ekonomicznym a siarke można podać dodatkowo w pierwszej dawce na wiosne w postaci saletrosanu i też będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Wapnowałem wapnem defekacyjnym z cukrowni i aż się w tym roku zdziwiłem tym pH, a zaznaczam, że zaczynałem z poziomu ph 4,5 - 4,8. To ile dodatkowo oprócz zapotrzebowania roślin dawać tego kizerytu lub siarczanu magnezu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, kleine100 napisał:

Wapnowałem wapnem defekacyjnym z cukrowni i aż się w tym roku zdziwiłem tym pH, a zaznaczam, że zaczynałem z poziomu ph 4,5 - 4,8. To ile dodatkowo oprócz zapotrzebowania roślin dawać tego kizerytu lub siarczanu magnezu? 

Ile dawaleś tego wapna że ci ph o ponad 2 punkty skoczyło!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Co 3 lub 4 lata po 8 - 10 t/ha, a w takich kręgach, gdzie nic nie rosło to na pierwszy raz 2 razy tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czy przy takich wynikach Radkowit Premium będzie dobrym wapnem skoro magnez jest na takim poziomie?

Lp

Odczyn

Fosfor P2O5

Potas K2O

Magnez Mg

pH w KCl

wapnowanie

mg/100g gleby

zasobność

mg/100g gleby

zasobność

mg/100g gleby

zasobność

1

4,6

potrzebne

11,9

średnia

12,0

średnia

7,2

b.wysoka

2

4,3

konieczne

6,9

niska

5,4

niska

6,2

wysoka

3

4,3

konieczne

7,3

niska

11,7

średnia

6,1

wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Magnez masz ok więc jak wapna premium to kujawit lub standardy, Morawica, Wierzbica, Bukowa, nordkalk, kujawit kwestia ceny i rozdrobnienia.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

OK ale czy w takim razie Radkowit Premium będzie dużym błędem bo piszecie, że wapno super rozdrobnione i szybko działa a na tym zależy mi najbardziej. Brałem Morawicę i chciałbym coś innego spróbować. Czy ten Kujawit też jest tak rozdrobniony? Jeśli bialy2005 go wozisz to podaj cenę brutto na Zwoleń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Kujawit premium jest to pył ale nie wiem skad jestes bo Barcin to jes północna polska i sprzedaż tylko cysterna lub bb. Nie ma sensu sypać magnezu jak masz go wysoki poziom. Ja bym sypal dalej Morawice lub inny węglan aby blisko i dobrze rozdrobniony.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Magnez na wysokim poziomie to jedna sprawa, a niskie pH to druga sprawa. Kompleks sorpcyjny z powodu niedoboru kationów zasadowych Ca, Mg, Na, K, jest na to konto wysycony kationami kwaśnymi. Dlatego wynik wskazuje na niskie pH.

Nie wiemy których zasadowych kationów brakuje, jednak trzeba pamiętać że magnez ma większe właściwości odkwaszające. Na pierwszy rzut jak najbardziej stosuj wapno magnezowe. W kolejnych etapach możesz rozważyć czysty wapń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Dnia 1.12.2018 o 12:34, thor1984 napisał:

Czy przy takich wynikach Radkowit Premium będzie dobrym wapnem skoro magnez jest na takim poziomie?

Lp

Odczyn

Fosfor P2O5

Potas K2O

Magnez Mg

pH w KCl

wapnowanie

mg/100g gleby

zasobność

mg/100g gleby

zasobność

mg/100g gleby

zasobność

1

4,6

potrzebne

11,9

średnia

12,0

średnia

7,2

b.wysoka

2

4,3

konieczne

6,9

niska

5,4

niska

6,2

wysoka

3

4,3

konieczne

7,3

niska

11,7

średnia

6,1

wysoka

Kurde to zgłupiałem, u mnie na badach z tego roku wartosc magnezu 6,2 to jest srednia ,a wysoka sie zaczyna od 11 a b.wysoka 13 albo 14. Nie wiem czy cos popieprzyli w badaniach czy co, edit pewnie zależy od gleby te wartości mg

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kategorii agronomicznej gleby tu pewnie jakaś ziemie lekka jest skoro liczby małe a zawartość według tabel wysoka ale to niech własciciel działek sie wypowie konkretnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj