wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Nie ma przeciwwskazań dla siarczanu magnezu z wapnem węglanowym, ale z gorczycą to nie wiem. Wapno zazwyczaj na gorczycę przed orką.

W tym momencie mam ofertę na wapno dolomitowe Jaźwica 89/t brutto STU Płock, wapno tlenkowo-węglanowe odmiana 03 z Bielaw chyba agrobielik60 200/t w okolice Płocka z Agrolok Dobrzyń. Nie wiem ile powinno kosztować tlenkowe. Według tych cenników Lhoist, co prawda z 2015, podobne wapno luzem kosztowało 216/t w zakładzie Bukowa. Jeśli ktoś wie gdzie jest taniej to proszę o namiary.

https://www.lhoist.com/sites/lhoist/files/cennik_lhoist_wojcieszow.pdf

https://www.lhoist.com/sites/lhoist/files/buk_16.01.pdf

Edytowano przez zetor50super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Wapno węglanowe 65 Zl za tonę tylko gościo mówi ze bez VAT i kwit wagowy wystarczy 40 km od Lublina wapno z Kielc . Brac czy nie ryzykować z takim gościem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Kupował ktoś wapno z Ciechu z którego odciągaja sodę?  Po badaniach wyszlo ponad 30CaO i 6 MgO? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie pytanie chce wapnowac pola z badan zalecono mi wysiać około 3,5 t CaO w czystym składniku aczkolwiek nie ma u mnie rcw w okolicy i zastanawiam się czy granulowane jest na tyle efektywne żeby były efekty? nie daleko mam dostpne wapno koszelowskie w bb tam maksymalna dawka przy moim ph to 1300kg warto czy nie bardzo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

To w tonie granulowanego jest prawie 2,7 tony wapna? Niezła koncentracja O.o

Morawica mocno pyli przy rozsiewaniu?  

Edytowano przez kb4512

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, niezlygagatek napisał:

To według zaleceń powinieneś dac 7 ton koszelowskiego więc sam sobie policz czy się opłaca. 

Czyje to zalecenia ?O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
6 minut temu, zetorki12 napisał:

Czyje to zalecenia ?O.o

Przecież napisał wcześniej że ma zalecenie wysiać 3,5 t CaO czyli 7 ton wapna. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 godzin temu, KlimekPL napisał:

Ktoś brał wapno z Kornicy poprzez pośrednika BK Trade?

W kornicy w omya nie kupisz bez pośrednika nie biorą kasy na wadze. Posrednik wystawia fakture proforma placisz on awizuje samochod i jedziesz. Pozniej ewentualnie zwrot lub doplata bo nie wyjedziesz z kopalni powyzej 40 ton caly zestaw. Kreda dzis rozsiana rozsiewacz tasmowy niemiecki super se poradzil nic sie nie zapchalo i rozrzut szeroki tylko nie radze zeby ktos lub coś bylo w poblizu bo grudki kredy mocno uderzaja.

Na 15 ha dalem 24 tony ziemia. 7 ha lekko kwaśna. 8 ha kwasna. Z wiosny dam siarczan magnezu granulowany po 150 kg bo magnez tez nie za wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Czy ktoś miał do czynienia z wapnem z Celin? Zamawiałem z Morawicy ale podobno już nie maja, albo ten co ma przywieźć to coś kombinuje. Gdzieś czytałem negatywne opinie o kopalni Celin i niechcialbym żeby przywieźli jakiegoś gruzu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

Witam, mam pytanie. Otóż u mnie pszenica jeszcze stoi na polu, po pszenicy będzie siany rzepak. Mam zamiar sypnąć 1000kg/ha wapna granulowanego. Czy nie będzie trochę mało czasu będzie od dania wapna do nawozów NPK? Zakładając, że wapno pójdzie pod pług, a NPK przed siewem, lub odwrotnie. Ph nie jest takie straszne, bo 5,3-5,5. Czy może wapno pogłównie po siewie, czy to ma jakiś sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583
5 godzin temu, daroo9876 napisał:

Czy ktoś miał do czynienia z wapnem z Celin? Zamawiałem z Morawicy ale podobno już nie maja, albo ten co ma przywieźć to coś kombinuje. Gdzieś czytałem negatywne opinie o kopalni Celin i niechcialbym żeby przywieźli jakiegoś gruzu. 

Dzwoniłem do mojego dostawcy wapna to zapisał mnie na wrzesień.  Na sierpień nie ma szans bo twierdzi że nie będzie stał w kolejce 20h po załadunek. Produkcja nie zaspokaja popytu a jak się trafi skład kolejowy do załadunku to ten ma pierwszeństwo i jeszcze dłuższy przestój. 

 

@Edinho poczytaj np zalecenia producenta polcalc. Siew pod pług raczej nie wskazany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Edinho żeby wapno działało w takich małych dawkach lepiej dać przed siewem tylko nie powinno się go mieszać z nawozami fosforowymi. Wg mnie z dwojga złego lepiej dać superfosfat zamiast fosforanu amonu albo zmieszać. W wieloskładnikowych Lubofoska zamiast Polifoski (albo zmieszać). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wislak906    0

Witam Panowie potrzebuje wapna jestem z okolic Krakowa skąd najlepiej i najtaniej to wychodzi  ? Z tamty roku poszlo tlenkowe gleby srednie i lelkie ph do  poprawki pozdrawiam

Edytowano przez wislak906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
7 godzin temu, wislak906 napisał:

Witam Panowie potrzebuje wapna jestem z okolic Krakowa skąd najlepiej i najtaniej to wychodzi  ? Z tamty roku poszlo tlenkowe gleby srednie i lelkie ph do  poprawki pozdrawiam

To ile dawałes tlenkowego że pH jeszcze do poprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10
Dnia 3.08.2018 o 07:49, mariuszzz napisał:

Przecież napisał wcześniej że ma zalecenie wysiać 3,5 t CaO czyli 7 ton wapna. 

zgadza sie wapna weglanowego tyle mi zalecono w formie pylistej a producent wapna koszelowskiego zaleca na gleby lekkie bardzo kwasne 1100kg/ha a na srednie 1300kg/ha przy bardzo kwasnej glebie ph ponizej 4.5

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Miro010 napisał:

Dnia 3.08.2018 o 07:49, mariuszzz napisał:

Przecież napisał wcześniej że ma zalecenie wysiać 3,5 t CaO czyli 7 ton wapna. 

zgadza sie wapna weglanowego tyle mi zalecono w formie pylistej a producent wapna koszelowskiego zaleca na gleby lekkie bardzo kwasne 1100kg/ha a na srednie 1300kg/ha przy bardzo kwasnej glebie ph ponizej 4.5

Ile w tym wapnie granulowanym jest % cao? Przy wysianiu 7 ton węglanowego masz 3,5 tony cao jak wyżej napisane, jak wysiejesz 1000 kg tego granulowanego to nie osiągniesz tej 3,5 tony. Na takie pH dawalbym 5 ton węgla a, na następny rok poprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10
3 minuty temu, Mich9 napisał:

Na takie pH dawalbym 5 ton węgla

takie tez zalecenie dostałem na pierwszy rok aby nie ładować co nie miara wapna a resztę przerzucić na drugi rok 

5 minut temu, GRZES1545 napisał:

To po ile moga Ci przywieść wapno koszelowskie?

380 zł/t w sąsiedniej miejscowości 

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17
2 godziny temu, Miro010 napisał:

zgadza sie wapna weglanowego tyle mi zalecono w formie pylistej a producent wapna koszelowskiego zaleca na gleby lekkie bardzo kwasne 1100kg/ha a na srednie 1300kg/ha przy bardzo kwasnej glebie ph ponizej 4.5

Bo jakby napisał prawdę to by nikt nie kupił. Jak masz w zaleceniach wysiać dana dawkę to taką wysiewasz niezależnie czy chcesz wywalić kase na granulat czy powapnować jak się należy sypkim.

Chcesz koniecznie robić granulatem to sypnij przedsiewnie/pogłównie na jesieni.

Edytowano przez przemo89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wislak906    0
20 godzin temu, lonoh napisał:

To ile dawałes tlenkowego że pH jeszcze do poprawy?

Wrzuciłem tonę na ha poprawa jest ale to jeszcze nie to ... myślałem że tym razem am weglanowe tylko nie wiem skąd byloby najekonomiczniej i dobrze...

Edytowano przez wislak906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
15 godzin temu, Miro010 napisał:

zgadza sie wapna weglanowego tyle mi zalecono w formie pylistej a producent wapna koszelowskiego zaleca na gleby lekkie bardzo kwasne 1100kg/ha a na srednie 1300kg/ha przy bardzo kwasnej glebie ph ponizej 4.5

Wapno sypkie ma 50% CaO, wapno granulowane ma 50% CaO. Teraz zagadka: jeżeli mam dać 3,5 t CaO to wiem że mam dać 7 ton wapna sypkiego. Ile mam dać wapna granulowanego skoro wiem, że ma dokładnie tę samą zawartość czystego składnika co wapno sypkie? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Czy mozna stosowac wapno tlenkowe na glebach lekkich 5-6 klasy?

Jesli tak to jakie ilosci oxyfertilu mg 75/25 oraz oxyfertilu 90, zeby nie zniszczyc struktury gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj