wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

bialy2005    582

Co to jest widziałeś że to ma 30-40% wody! Ze zdjęć to wygląda że gość miesza zwykły węglan z tlenkiem ale skąd ta woda. Jak czytam dalej to już wiem że to mix wapna posodowego i tlenku. Nawet nie nazywają tego wapnem tylko substancja poprawiając.... Bo wapno musi spełniać odpowiednie normy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Widać że kombinują z wapnem posodowym + węglan i tlenek w różnych proporcjach i od tego zależy wilgotność

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Nie ufam takim kombinacja. I ta ilość wody do przewiezienia po co?
  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
41 minut temu, morganix napisał:

tez myśle ze to jakaś lipa, dlatego pytam czy ktoś to stosował. 

Skad na kujawach wziąć dobrą krede lub węglan żeby odkwasić glebe

mają jeszcze mieszanke tlenku z węglanem i ma 20%wody po 50zl/t z transportem

http://www.wapno-kruszywo.pl/oferta.html

Jak jesteś z Kujaw i szukasz węglanu to nie masz się co zastanawiać. 

Kujawit z kopalni w Wapiennie koło Barcina. To chyba zresztą największy producent wapna w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

@bialy2005 z jakiej kopalni w Morawicy jest najlepiej zmielone wapno węglanowe?  

Tez z kimś rozmawiałem,że na którejś kopalni sprzedaja cos takiego jak kreda węglanowa? Podobno bardzo dobrze zmielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
7 minut temu, morganix napisał:

@bialy2005 z jakiej kopalni w Morawicy jest najlepiej zmielone wapno węglanowe?  

Tez z kimś rozmawiałem,że na którejś kopalni sprzedaja cos takiego jak kreda węglanowa? Podobno bardzo dobrze zmielone

Każda kreda jest węglanowa:)

Jeśli szukasz wapna bardzo dobrze zmielonego to Radkowit Premium i Kujawit Premium albo Fastcalc. Te wapna to inna liga. Kujawit Premium i Fastcalc podnoszą pH szybciej niż jakakolwiek kreda. Radkowit Premium dodatkowo szybko podnosi poziom magnezu.  Nie spotkałem się z kredą mieloną tak drobno jak te wapna.

Edytowano przez mariuszzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Cos tak drobnego i bez magnezu jak wapna które wspomniał kolega jest dostepne w okolicy Kielc ale cena kosmos i nazywane to jest maczka wapienna  sprzedawana tylko w BB lub cysterna, nie łąduja na patelnie i kosztuje  sporo za duzo zeby sie opłacało to sypac.

 

Morawica jest dobrze przemielona  spełnia normy czyli przynajmniej 50% ponizej 0,5mm

Radkowit premium jest wyjatkowym bo to nie jest produkt z młyna tylko odpylanie zakładu i np. ostatnie dni nie dostepny bo tam pada i nie pyli skała.

Kujawitu i fast calk nigdy nie widziłem na oczy  ale fastcalk to az ze Szczecina chyba przypływa statkami, a kujawit do mnie nie opłacalny bo daleko.

 

A jesli chodzi o nazewnictwo czesto handlarze lub sami rolnicy białe wapna bez magnezu np. Morawica, Bukowa  nazywaja kredami a faktycznie to sa skały jurajskie. Kreda to moze byc z Mielnika, kornicy, bełchatowa to sa kopalnie odkrywkowe nie musza tego mielic jedynie przesiewaj.

 

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
40 minut temu, bialy2005 napisał:

Cos tak drobnego i bez magnezu jak wapna które wspomniał kolega jest dostepne w okolicy Kielc ale cena kosmos i nazywane to jest maczka wapienna  sprzedawana tylko w BB lub cysterna, nie łąduja na patelnie i kosztuje  sporo za duzo zeby sie opłacało to sypac.

 

Morawica jest dobrze przemielona  spełnia normy czyli przynajmniej 50% ponizej 0,5mm

Radkowit premium jest wyjatkowym bo to nie jest produkt z młyna tylko odpylanie zakładu i np. ostatnie dni nie dostepny bo tam pada i nie pyli skała.

Kujawitu i fast calk nigdy nie widziłem na oczy  ale fastcalk to az ze Szczecina chyba przypływa statkami, a kujawit do mnie nie opłacalny bo daleko.

 

A jesli chodzi o nazewnictwo czesto handlarze lub sami rolnicy białe wapna bez magnezu np. Morawica, Bukowa  nazywaja kredami a faktycznie to sa skały jurajskie. Kreda to moze byc z Mielnika, kornicy, bełchatowa to sa kopalnie odkrywkowe nie musza tego mielic jedynie przesiewaj.

 

Dokładnie tak.

Kujawit Premium i Fastcalc to mączki wapienne, czyli wapień mielony na młynie, rozdrobnienie do ok 0,063 mm.

Ceny ok 100-150 zł/t bez transportu. Ale reaktywność to ok 95% i więcej. pH podnoszą błyskawicznie, w ciągu kilku tygodni nawet o 1 pH.

Ich zaleta czyli rozrobnienie to jednocześnie ich największa wada. Generalnie RCW sie nie da rozsiać. Towar idzie w powietrze. Zalecany rozsiewacz ze żmijką.

Nordkalk ma przemiałownię w Szczecinie i tam mielą wapień na Fastcalc.

Z nazewnictwem masz rację, zamieszanie jest duże. Obecnie zgodnie z przepisami każde wapno można nazwać kredą.

Ale prawdziwa kreda to kreda jeziorna albo łąkowa, wygląda jak białoszare gliniaste wilgotne błoto, kopią to na łąkach właśnie koło Łosic, np Kornica czy Mielnik.

 

Edytowano przez mariuszzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Biały a brałeś ostatnio z Bukowej? Moim zdaniem dobrze zmielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Nie nie skacze z kopalni na kopalnie bo to nie ma sensu i jak gdzieś bierzesz więcej to masz ceny inne niż jak raz na rok😃. Do Morawicy mam trochę bliżej i wapno dobrej jakości.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek96    9
Panowie jakiś dobry namiar na Standart calk w łódzkim, powiat kutnowski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Kreda kornica w omya 65 zl netto tona luzem z podsiewacza ladna drobna bez dużych brył sucha. Ale juz zaczynaja sie kolejki na załadunek. Tylko nie sypia wiecej jak 40 ton cały zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52
Woj. Lubuskie powiat Świebodzin nordkalk fast cal 162 brutto z transportem mi proponują cena spora, ale ponoć dobre wypowie się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
Jak rozdzielić wapno z obornikiem? Mam działkę przeznaczona pod kukurydze i mamy do wysiania wapno oraz do rozwiezienia obornik. Myslalem zeby jesienią rozwiezc wapno, stalerzowac i zostawić do wiosny, a wiosna rozwiezc obornik i przyorac. Dodam ze jest to wapno weglanowe 51-12. Czy inaczej to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

ja bym raczej był za orką jesienną, czyli wapno i orka, a na wiosnę obornik i wymieszać to czymś, kukurydza lubi takie dziwactwa xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie sucho na wiosnę to ten obornik się nie rozłoży, ale można zaryzykować. Ja w tym roku niestety tak zrobiłem.

Gdzie można kupić tanio wapno tlenkowe lub węglanowe, ale kalcytowe nie dolomitowe zależy mi na szybkim działaniu (powiat płocki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Kupował ktoś ostatnio wapno z gzd siewierz albo promag żelisławice? jak z przesiewem? a może wapno z imielina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Czy mozna od razu na krede wysiac siarczan magnezu granulowany z gorczyca i gruber. To pod groch a wiosna nie chce bo siarczan blokuje fosfor z polifoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj