wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

warchest    253

ja mam krede zamowiona z agrotrzcina 45 cao dobre te wapno jest bo 50 ton kupuje przykrywam i pozniej rozwalam po zniwach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
5 godzin temu, grego napisał:

Kupiłem na próbę kredę granulowaną. Kiedy to sypac, razem z nawozami przed siewem czy przed gruberem i orką? 

Razem z nawozami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Razem z nawozami 

z nawozami sie nie daje bo uwstecznia sie fosfor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Kreda granulowana uwidacznia fosfor? Za dużo teorii... Ja sypie oxyfertil 90 razem z npk i nie widać po roślinach żeby jechały na wstecznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
5 godzin temu, Tomek90 napisał:

Pierwsze auto przyjechało z mielnika 26t z groszami, 80,- tona. 

Wapno z przesiewacza czy takie grudy ? Znajomy wozi to bryly co rozrzutnikiem rozwalac po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
5 godzin temu, Tomek90 napisał:

Pierwsze auto przyjechało z mielnika 26t z groszami, 80,- tona. 

To mi z omya z kornicy znajomy przywozil 65 km w jedna strone za 400 zl. a cena na kopalni 70 brutto. Wiec przy 27 tonach 85 zl. Tansze wapno na mielniku? jaka wilgotnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie a ile można zdziałać z PH nawożąc pole kurzenicami które mają PH na poziomie 7.5 (info z neta) jest sens dawać je zamiast normalnego wapnowania na glebach o ph 4.5? dodam że z wapnowaniem bede mial problem gdyz nie mam czym tego rozrzucić po polu gdyz brak u mnie rcw w okolicy :(

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Na moje oko da radę tylko że wapno będzie rozsypane  na szerokość rozrzutnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym się zapytać jak wapnować pole o ph równym 3,5.Dodam tylko ze nie bylo wapnowane przez 40 lat. Są to gleby bardzo ciężkie.A wapno z nordkalku z agroloku kosztuje 460zł/tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

jak masz tak dramatycznie niskie ph to tylko dużą ilość wapna sypkiego. Ja bym dał z 4 tony wapna luzem - węglanowego.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
Dnia 14.07.2018 o 18:36, d4rek napisał:

Wapno z przesiewacza czy takie grudy ? Znajomy wozi to bryly co rozrzutnikiem rozwalac po polu

Normalne z przesiewacza. Rcw idzie rozsiać.

 

Dnia 14.07.2018 o 19:15, ahten napisał:

To mi z omya z kornicy znajomy przywozil 65 km w jedna strone za 400 zl. a cena na kopalni 70 brutto. Wiec przy 27 tonach 85 zl. Tansze wapno na mielniku? jaka wilgotnosc?

Nie wiem czy tańsze, z tego co pamiętam to w kornicy luzem było różnej franulacji i od tego zależała cena. Dosyć suche bo duży "kopiec"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Witam 

Czy na pola o PH 4,9 - 5,5 dolomit będzie się nadawał?  Znajomy oferuje mi z dostawą na pole po 50 zł za tonę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wszystko sie nadaje aby dobrze zmielone  :)  Dzieki dolomitowi masz magnez którego praktycznie wszedzie mało


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
48 minut temu, mateuszmtz napisał:

Wapno magnezowe  Opolskie macie jakieś namiary na dobry towar? 

Dobre to tylko radkowit premium na każde inne magnezowe szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24
@Tomek90 dałbyś namiar na kogoś kto wozi z Mielnika? Bo nie mogę nic na olx znaleźć kto by woził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
6 godzin temu, sabuliga napisał:

Chciałbym się zapytać jak wapnować pole o ph równym 3,5.Dodam tylko ze nie bylo wapnowane przez 40 lat. Są to gleby bardzo ciężkie.A wapno z nordkalku z agroloku kosztuje 460zł/tonę

Przyznam, że różne rzeczy w życiu widziałem ale pH 3,5 na polu jeszcze nie:) Jak dotąd znane mi rekordy to było 3,7 - 3,6.

460 zł to za Atrigran skoro z Nordkalku.

Kolego, granulat po 460 to Ty kup. Ale weź tak ze dwa worki po 20 kg żonie do ogrodu pod warzywo.

Jeśli zaczniesz odkwaszać pole z pH 3,5 granulatem to zbankrutujesz. 

Przy glebie ciężkiej zalecane dawki to nawet 6 ton CaO czyli 12 ton wapna na ha.

Podnoszenie pH do neutralnego potrwa kilka lat. Musisz szukać dużo niedrogiego wapna, węglanowe, dolomitowe lub kreda, może być też defekacyjne z cukrowni.

Nie wiem skąd jesteś, bo cena wapna zależy w największej mierze od kosztów transportu. Zorientuj się do którego producenta masz najbliżej i tam kupuj. Każdą ilość:)

 

 

1 godzinę temu, Merkoo napisał:

@Tomek90 dałbyś namiar na kogoś kto wozi z Mielnika? Bo nie mogę nic na olx znaleźć kto by woził

Agrotrzcina 

6 godzin temu, yacenty napisał:

jak masz tak dramatycznie niskie ph to tylko dużą ilość wapna sypkiego. Ja bym dał z 4 tony wapna luzem - węglanowego.

Zdecydowanie wapno luzem. 

Ale jeśli to faktycznie gleba ciężka to startując z poziomu pH 3,5 (aż trudno mi uwierzyć, że gleba ciężka może mieć 3,5) 4 tony to za mało. 

Na pierwszy raz przynamniej 5-6 ton i za rok to samo.

Edytowano przez mariuszzz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
3 godziny temu, Merkoo napisał:

@Tomek90 dałbyś namiar na kogoś kto wozi z Mielnika? Bo nie mogę nic na olx znaleźć kto by woził

Marten Jan Kuna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ponawiam zapytanie diler twierdzi ze da rade  ale mie toniepszekonuje wiec sie pytam . Takie zbieraki  tylko zamiast talerzy montuja takie firmy jak SAMSON LEBOULCH  JOSKIN  I KILKA INNYCH ZAGRANICZNYCH  jak wyglada rozsiew wapna kredy jak i dolomituhttps://www.otomoto.pl/oferta/leboulch-maxi-hvs-206-6-5t-pionowe-walki-rozrzutnik-obornika-ID6zSa9E.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 chodzi mi ooto ze zamiast talerzy na dole maja ;      ,,zbieraki'' jak ktos ma badz widzał jak to rozsiewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj