wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka 😄 są też rzetelne firmy. A co do bezpośredniego zakupu nie wszędzie jest to możliwe lub wtedy cena jest dużo wyższa niż u dealera który ma umowę na tysiące ton.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
59 minut temu, TheBociek1996 napisał:

zamawianie wapna z ogłoszeń na olx i innych stron z aukcjami to największa głupota, jeszcze większa niż stosowanie dolomitu i węglanu w granuli :) Oni dopiero ciulają. Niby mówią, że przywożą powiedzmy jakiś węglan np morawica a tak na prawde to jakiś odpad z elektrowni. Ewentualnie na wadze oszukują, lub na wilgotności, stopniu zmielenie, zanieczyszczeniach. Najlepiej zamawiać bezpośrednio w wybranej kopalni samemu. Osobiście awizować odbiór, zlecić zaufanej firmie dostawczej lub dostawa bezpośrednio autem kopalnianym,. ale nie zawsze jest taka możliwość, bo albo nie ma albo długi czas oczekiwania zwłaszcza w sezonie. 

Ja parę lat temu z OLX zamówilem i do tej pory tylko od niego biorę.

Mam  bardzo dobre wapno jakie chce mieszanki nawet robi węglan z tlenkiem ma swoją wagę.

W życiu na kopalni za tą cenę nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Biały, jak mi to udowodnisz, że towar jest z tego źródła i takiej jakości i parametrach za który płacę. Lewą WZkę czy fakturę nie problem wystawic.
Nawet jeżeli faktura będzie prawdziwa, wystarczy że kierowca będzie miał wtyki na danej kopalni  i zamiast towaru który miał iść do mnie przywiezie mi jakiś odpad czy syf np z kamieniami, piachem, zalany. Na wadze ciężko oszukać bo zawsze można się mu kazać zważyć, ale zanieczyszczenia, stopień zmielenia czy wilgotność towaru ciężko udowodnić a nawet jest to nie możliwe. 
nie musi być to całe auto takiego syfu, wystarczy że wsypie mu z 5 ton na 25 "dodatku" i już jest ze 150zł do przodu. Za to ja będę 500zł do tyłu.

I wiem, że jest to powszechnie praktykowane. Jeżeli już mówisz o "rzetelnych dealerach" i ich kontraktach u których są niższe ceny to powiem tak, na przykładzie lokalnych składów opału i to nie takich małych tylko jadących na dużą skalę . Co tam się wyprawia to ciężko opisać jak kombinują, mieszają węgiel lub go dodatkowo odsiewają, gdy jest susza polewają wodą. Można powiedzieć, że jestem w temacie bo mam w rodzinie osobę która też handluje opałem.  

co do zakupu osobistego, bezpośredniego w kopalni czy to wapienia czy węgla nie ma z tym żadnego problemu a cena u... Jak to opisałeś "dealerów" niższa bierze się właśnie z kombinowania :)


@tomek73

a czy jest możliwość aby zrobił z dolomitu kredę? 
 

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Widzę że masz swoją wizję nie do przetłumaczenia. Przykład na Radkowicach jakbym chciał na swoje konto kupić wapno to płacę 5-7zl więcej niż jak biorę przez posrednika 😁 i tak jest na każdej kopalni jak masz umowę na 10tys ton to masz inną cenę niż jak bierzesz kilka aut. Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o zanieczyszczeniach - byłeś kiedyś na kopalni, widziałeś jak wygląda produkcja? WZ teraz są drukowane przez programy wagowo-fakturowe data godzina, wagi itd. To nie czasy gdzie pisało się WZ na kolanie 😁 Zaufanie ograniczone musi być z umiarem.
Wiem że w sezonie jak brakuje wapna to ładują pajace nie wapno tylko wszystko co wygląda podobnie np grys 0-4😁 aby tylko nie stać w kolejce.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

byłem na kopalniach, nawet w okolicy w obrębie 20km mam 2 kopalnie. W obrębie 50 km jeszcze więcej. Najpopularniejsze - czatkowice, Żelatowa. Nie wiem co w tym takiego nadzwyczajnego. WZki mogą być nawet przez samego prezesa drukowane i podpisywane . Programy wagowo - fakturowe nie ładują i nie sprawdzają co jest załadowane na aucie. Sam się teraz przyznałeś, co ładują w sezonie :) Więc tak na prawdę najwięcej zależy od samego kierowcy i operatora "fadromy" :D

5-7zł różnicy cenowej? Więc dla rolnika zamawiającego 25t to różnica tylko ok 150zł. Przy zakupie 300 ton tylko 1800zł a dla firmy przy zakupie 10 000 ton aż 60 000zł w kieszeni więc przeciętnemu polskiemu rolnikowi takiemu od paru do paruset ha lepiej samemu organizować zakup i dowóz towaru a będzie pewny tego co ma. Chociaż w sumie wielkopowierzchniowym gospodarstwom też się opłaca samemu wszystko organizować bo one dostaną taką samą ofertę jak ta firma transportowa. 

Nie wsadzam wszystkich do jednego wora, na pewno są uczciwe firmy ale jednak wolę sam sobie wszystko zorganizować, nawet jeśli wyjdzei mnie to parę zł drożej to wiem co mam.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
@Bociek Mój dostawca u którego zamawiam wapno od kilku lat, też ogłasza się na OLX, zarówno sama firma jak i jej przedstawiciele. Jakoś nie zdażyło się jeszcze, by przywieziono mi transport niezgodny z zamówieniem... Chyba że zamawiacie w firemkach typu CZESIEK MIREK ZDZICHO Sp. z o.o. to wtedy jest większe prawdopodobieństwo kombinatorstwa. Odnośnie ceny wapna na Morawicy, to w ubiegłym roku liczyli sobie bodajże 29 zł netto/t.
edit; 28 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

A tak z ciekawości do tych co brali wapno z morowicy dostawca kazał wam nakrywac wapno przed deszczem czy twierdził że może tak leżeć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

No właśnie jak nawioza badziewia to podjazd można sobie wyspać ja znam takich co sprzedają niby wapno co leży na deszczu i jak chcesz to ci do rcw nasypie prosto z placu i na wagę  ale pewnie chętnego znajdzie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

parę dni na kupie może poleżeć i nic mu nie będzie, z wierzchu zrobi się tylko skorupa na pare cm ale po załadowaniu nie będzie znaku. 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Jak już się skorupa zrobi, to poleży kilka miesięcy i nic się nie dzieje. Oczywiście im wapno bardziej miałkie, tym skorupa po deszczu wytworzy się twardsza. Koledze dwa lata temu przywieźli w czerwcu kilka wanienek Nordkalku Standard, to po jednej ulewie i kilku upalnych dniach szpadla trzeba było użyć, by przebić skorupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Jak może na deszczu leżeć nie przykryte sam pomyśl ? ciekawe jak potem rozsiejesz?

Np. rozrzutnikiem dwuwalcowym lepiej sieje sie mokre, równomierniej leci, szerzej i nie kurzy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
Dnia 8.06.2018 o 09:49, derek2223 napisał:

Maruszzz orientujesz się może która kopalnia w rejonie Kielc dysponuję najlepszym (najbardziej rozdrobnionym) wapnem weglanowym bez magnezu?

Witam,

niestety nie wiem. Jak pisałem w poście wcześniej, na kopalniach są różnego typu maszyny do kruszenia (kruszarki i przesiewacze). W miarę np zużywania się sit na przesiewaczach jakość wapna może się pogarszać (leci coraz grubsze). Jak na danym przesiewaczu zmienią sita na nowe albo założą ciut mniejsze to sie wapno poprawia. Chodzi mi o to ze np dzis jest lepsza Morawica a za miesiąc może być lepsza Bukowa.

Tutaj kolega Biały pisał że kupuje i zna pewnie te kopalnie więc może on doradzi gdzie teraz najlepiej kupić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

A jeśli chodzi o północne rejony Polski to skąd najlepiej brać wapno, ma ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
13 godzin temu, msjaro napisał:

A jeśli chodzi o północne rejony Polski to skąd najlepiej brać wapno, ma ktoś jakieś doświadczenia?

Tam gdzie masz najbliżej powinno być najtaniej.

Większość producentów jest niestety na południu bo tam są złoża wapieni.

Na północy to tylko kreda w Kornicy lub Koszelówce koło Białej Podlaskiej.

Wapno węglanowe to tylko kopalnia Kujawy Lafarge koło Inowrocławia. Tam robią Kujawit. To zresztą największa kopalnia wapienia w Polsce i chyba też największy producent wapna. Kopalnie z pod Kielc w porównaniu z Kujawami są malutkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Najbliżej mam faktycznie do Lafarge, gadałem z ich przedstawicielem. Mówił, że jak nie ma się odpowiedniego sprzętu, to lepiej brać zwykły Kujawit. Macie jakieś doświadczenia z tym wapnem, spoko jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
Dnia 10.06.2018 o 17:37, GRZES1545 napisał:

Jak może na deszczu leżeć nie przykryte sam pomyśl ? ciekawe jak potem rozsiejesz?

No jak? RCW normalnie, chyba że łopatą ładujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

No jak? RCW normalnie, chyba że łopatą ładujesz. 

Miałem okazję wziąć wilgotne wapno, rcw jak piszesz szło, ale jak kolega stał ze szpadlem na siewniku i obsuwał na taśmę bo się zawieszało, to raczej nie jest normalne, ale każdy robi jak uważa ja bym przykrył i tyle w temacie.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Może to była kreda, ja nie przykrywam z morawicy wapna nigdy i nie ma problemu nawet po deszczach. Kredę przykrywam zawsze jeśli ma leżeć dłużej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Przesiąknięte wodą wapna pokroju Radkowit Premium, Kujawit Premium zachowują się tak jak b. mokra kreda. Jak mocno ich zamoczysz to RCW będzie jeździło w podwójnej obsadzie a najlepiej w potrójnej - trzecia osoba na rufie, pilnuje aby zsyp na tarcze się nie zakleił wapnem.

Trochę przemoczone faktycznie mogą lepiej się siać rozrzutnikiem z adapterem dwuwalcowym niż super suche - świeżo po przywiezieniu (mało kurzu będzie się wtedy wzbijać), ale też nie za dużo. Jednak lepszy kontakt z glebą jest dla wapna w pełni suchego.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

W której kopalni najlepiej zamówić prawdziwa kredę luzem (Kornica,Koszelówka,Omya).Potrzebuje 3-4 auta z transportem do centralnej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

W koszelowce można dostać w miarę suchą krede luzem ? (W jakiej cenie)

Edytowano przez kamils

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
wypozycza ktos rcw lub cos podobnego w lubelskim granicze LLE z LWL i LCH

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj