wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość

bialy2005 napisał:

Ja tez sie ogłaszam :) Podstawa to wiekszosc kreci na wadze oryginalne WZ z koplani musi byc z data i godzina załądunku. Z Radkowic nie każdy moze załądowac ja mam tam ukłąd i łąduje co chce, tam nie mozna pojechac  tak sobie tylko trzeba miec umowe itd. 

 

Mozna miec wapno magnezowe nawet po 15zł tona ale ja bym tego nawet wapnem nie nazywał  a na radkowicach, morawicy  25zł/t z rabatem normlnie jescze wiecej.  Problem teraz staje sie koszt paliwa któe zdrożało i to konkretnie :( a to 70% kosztów transportu.

Skoro masz tam, jak to sam ująłeś, UKŁAD, to i wagę na WZ - ce można "skorygować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

Nie wiesz o czym mówisz kolego :)  Lafarge to nie firemka  to jest potezna firma tam nawet nie wolno wyjsc z auta na załądunku, WZ drukuje komputer na wadze teraz nigdzie nie łąduja powyżej 40 t DMC  a mi chodziło o takich co przyjezdzaj na pole wysypuja i mówia ze jest 30t  :)  realnie najwiecej  jak widziłem po legalu to 27,5t  naczepa odciazona bez stóp, bez zapasów, bez koszt, ciagnik premiumka :) 

 

Ty widze szukasz dziury w cały ale to juz twój problem :)  Sa takie firmy ze zeby cos kupic trzeba mniec  znajomosci nie pozwalaja pierwszemu lepszemu z ulicy wjechac i u nich załądowac.

 

Moge zawiesc w każdy zakatek Pl ale kwestia ceny  czasem lokalni maja lepsza bo wiedza gdzie cos mozna załadowac na powrót i inaczej kalkuluja koszty. Choc jak widze  za jakie stawki czase jezdza to nie dziwne ze pónij na opony brakuje :(

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobas233    61

Panowie polecicie z jakiej kopalni kreda ? Oczywiście luzem by miala być. 

Piszcie propozycje bo powoli sie rozgladam a nie wiem czy Brac pod uwage OMYA i Kornica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
Dnia 18.05.2018 o 10:09, bialy2005 napisał:

Nie wiesz o czym mówisz kolego :)  Lafarge to nie firemka  to jest potezna firma tam nawet nie wolno wyjsc z auta na załądunku, WZ drukuje komputer na wadze teraz nigdzie nie łąduja powyżej 40 t DMC  a mi chodziło o takich co przyjezdzaj na pole wysypuja i mówia ze jest 30t  :)  realnie najwiecej  jak widziłem po legalu to 27,5t  naczepa odciazona bez stóp, bez zapasów, bez koszt, ciagnik premiumka :) 

 

Ty widze szukasz dziury w cały ale to juz twój problem :)  Sa takie firmy ze zeby cos kupic trzeba mniec  znajomosci nie pozwalaja pierwszemu lepszemu z ulicy wjechac i u nich załądowac.

 

Moge zawiesc w każdy zakatek Pl ale kwestia ceny  czasem lokalni maja lepsza bo wiedza gdzie cos mozna załadowac na powrót i inaczej kalkuluja koszty. Choc jak widze  za jakie stawki czase jezdza to nie dziwne ze pónij na opony brakuje :(

Biały a ile wanna dobrego wapna kredowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Nie wiem co masz na myśli pisząc wapno kredowe

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Wapno węglanowe nie tlenkowe

1 godzinę temu, bialy2005 napisał:

Nie wiem co masz na myśli pisząc wapno kredowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrof    3

Cześć.
Czy da się rozsiać wapno przy użyciu rozrzutnika do obornika ?
Rozrzutnik typu jak na poniższym zdjęciu.
 

rozrzutnik.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Z magnezem czy bez? I gdzie dostawa napisz najlepiej na PW bo cena zależy od miejsca dostawy

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

jak kreda luzem z kopalni to tylko ilości ok 3t/ha, mniej  nie ma co stosować. Sam dawałem w 2015 roku, 1,5t/ha to  teraz jak sadziłem pomidor to widziałem jak fajnie głębiej leży kreda i jak się nie rozpuściła od tego czasu. Ph wzrosło od 15 roku o ok 0,4 (mierzone tej zimy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Stosował ktoś Oxyfertil Mix Mg 60/20 od Lhoist-a? Da radę to rozsiać  zwykłym RCW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou123    1

Panowie po zbiorze zboża stosować wapno bezpośrednio na rżysko a dopiero później talerzówka,czy talerzówka,wapno,talerzówka?jak długo po rozsiewie nie orać pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Najlepsze efekty są gdy wapno jest dobrze wymieszane z gleba. Co do kredy z Mielnika to trzeba sypać 4-5t i bryłki rozkładają się później kilka lat. Super efekt jest jak się rozsieje po orce na zimę to mrozy i woda robi taka robote że na wiosnę nie ma nawet śladu po kredzie.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
Napisano (edytowany)

A jak skoszę  zboże, potem  rozsieje  wapno i gruberem zrobię to będzie ok? dodam że będzie od razu poplon rozsiany i tak zostanie do marca i potem orka.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
2 godziny temu, bialy2005 napisał:

Najlepsze efekty są gdy wapno jest dobrze wymieszane z gleba. Co do kredy z Mielnika to trzeba sypać 4-5t i bryłki rozkładają się później kilka lat. Super efekt jest jak się rozsieje po orce na zimę to mrozy i woda robi taka robote że na wiosnę nie ma nawet śladu po kredzie.

Bo pewnie ją z pola wywieje jak nie ma śniegu i jest mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Kreda z Mielnika to nie pył tylko wilgotne bryłki które mróz rozsądna a jak się pomieszalo z ziemia to leżą długo zanim się rozpada przy kolejnym mieszaniu agregatem

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou123    1

Czyli radzisz po wysiewie wapna talerzówką,żeby dobrze rozmieszać tak?A po jakim czasie wykonać orkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Jak pasuje to już nie ma reguły

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou123    1

Ok,a jakie wapno byś polecił na średnią glebę?Stosowałem kiedyś wapno węglanowe z morawicy i było ok tylko koszt transportu spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Skąd jesteś ja też woze głównie z kopalni kieleckich

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
@biały2005 A czy któraś z kieleckich kopalń mieli wapno na mączkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
Napisano (edytowany)

Przy PH gleby 4,2 dałem wapnia kornickiego 1 tonę. Pole ma 55 arów, obawiam się że przedawkowałem :/ Producent zaleca 1100 ale na hektar, więcej niż 6,5 nie chciałbym mieć bo mam tam mieć truskawki.. 

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj