wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Pitekk    58

hmmm ale mi chodzi o to, że może już ktos to stosował i powie czy warte jest wogóle to przedsiewźiecie będzie efektywne...jednak przywóz i rozsiewanie to jednak koszty paliwa ;)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    58

Mój znajomy dostał je od swojego pracodawcy nie wiem może ktoś słyszał o fermach drobiu Złota Kurka...właśnie stamtąd je bierze


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak ale jest to wolno działąjące żródło wapnia, dokładnych informacji nie posiadam


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mam taki problem: Sąsiad ma kiedyś po żniwach zamówić wapno dla siebie(ma 150 ha) no i ja mam wziąć od niego ze 2-3 rozsiewacze rcw, ale że jeszcze nie skończył żniw to nie wiadomo kiedy zamówi. Więc zrobiłem na wszystkich polach podorywkę lub po talerzowałem.

 

Powiedzcie mi, jakby wapno było za 2-3 tygodnie to mam je rozsiać po polu i co potem, zrobić agregatem, czy po prostu przyorać przed siewem żyta, a może z talerzować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja rozsiewałem wapno budowlane na zaorane pole a potem uprawa agregatem aktywnym+ siewnik i efekt był juz po pierwszym roku stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

możesz przyorać chyba ze będziesz dawał obornik to wtedy lepiej było by to przed orko wymieszać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie musisz nic robic bo wapno mozna przyorać - ale dla swietego spokoju jesli mas podorane pola gozesz je pobronować przynajmniej chwasty i samosiewy zniszczysz


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja zawsze na zaorane pole wysiewam wapno, a potem agregatem przejadę i sieje ;)

 

Jak często jest wskazane wapniowanie pola?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Wie ktoś czy można posiać na lucernik skoszony wapno tlenkowe CaO 50%, i w jakich ilosciach??

 

Nie popali go czasem??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja sypałem 300 kg/ha wapna budowlanego własnie z takiej starej budowy w workach odkupilismy.Mysle ze wiecej nie ma sensu.Wyprobowałem to na 5 ha i efekt był naprawde dobry.Przedtem miałem takie zółte placki w wiosennych a teraz całe pole było ładnie wyrosniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    58

w dodatku ilość jaką wysiał na pole można porównosc z intensywnym posiewem nawozu więc słabo to zadziała...


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zależy od pola i uprawy. czasem trzeba co 3 a czasem co 6 może być. A wystarczy zbadać kwasowość gleby i będziesz wiedział.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

a takie wapno to trzeba na własną reke załatwiac czy może są na to jakies fundusze???kiedys byłem u rodzinki i tam na słupie widziałem że w urzędzie gminy można dostac jakieś dotacje do wapna czy coś takiego.Gdzie mozna takie wapno zamawiac i jaki jest koszt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Przywieźliśmy teraz 27 ton wapna wapniowo-magnezowego i na 8 ha zamierzam to wysiac czyli dawka tak ponad 3 t/ha. Miałem kupować węglanowe ale ze względu na zapotrzebowanie magnezu w glebie kupiłem z magnezem ;) rok temu siałem to samo i murarskie też ;)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ja przedwczoraj na 0.5ha wysiałem 4 worki a one chyba kiedyś były pakowane po 50kg czyli 200kg i zobacze efekt bo te pole nigdy nie widziało wapna;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy teraz na jesieni można wapnować pole po gorczycy przed sianiem pszenżyta? Jakie dawki ma mniej więcej wysiać na pole o średnich i troche słabszych glebach? Pole jest po ugorze i nie wiem czy kiedyś widziało wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

witam mam pytanie czy po wapnowaniu ścierniska można nawozic pod pszenżyto obornik i jakie nawozy możno stosowac, czy wapnowanie cos zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jeśli wapno nie zostało wymieszane z glebą to na pewno nie należy stosowac na nie obornika. Nawozy można zastosowac przedsiewnie, fosforowo-potasowe w ilości zależnej od zasobności gleby i pH.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Dlaczego niby na posiane wopno nie mozna wywozic obornika? Fakt czy jakis zabobon? ps: istnieje wiele rodzajów wapna (najłatwiej roztóznic je po kolorach hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj