wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

kaj    103

To ja mam okolo 50km


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

to masz dobrą sytuację , zamawiaj bo tam teraz już mogą być kolejki.

Pamiętaj, że tej kredy luzem (ze względu na wilgotność), musisz dać więcej niż suchej i granulowanej.

Myślę, że biorąc cenę zakupu w twojej sytuacji myślał bym o 2,5 tony/ha a nawet o 3 tonach. Też zależy co to za gleba i jaki kwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

gleby od 3 do 6:)


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Zostawiał ktoś Radkowit Premium bez okrycia żeby złapał wilgoci i tak nie kurzył? Jak się to rozsiewało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Badan nie bylo robione, mam okazje kupic tez krede z kopalni Bachorza, po 55 zlotych plus transport.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Badan nie bylo robione, mam okazje kupic tez krede z kopalni Bachorza, po 55 zlotych plus transport.

 

w tej Buchorzy jakiego rodzaju towar sprzedają?

W Kornicy na kopalni za luz masz cenę podobną.

 

W moim z jednych poprzednich postów jest załącznik rozporządzenia ministra rolnictwa (chyba) o klasyfikacji wapna.

To powinna być dla każdego rolnika biblia przy decyzji o zakupie wapna.Na stronie 10 i 11 są tabele z poklasyfikowanym wapnem.

Tego się trzymajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Może ktoś mi podać skład wapna nawozowego z kopalni Piskrzyn? Kiedyś miałem kartkę od dilera ale niestety wyrzuciłem a w necie nic nie mogę znaleźć.... Dość przypadkowo wpadła jedna patelnia tego wapna do mnie na pole mimo że zamówiłem rano Radkowit Premium, chcę po prostu wiedzieć jak je dawkować. Jak wapno z Piskrzyna sprawdza się na glebach średnich i średnio-cięzkich ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

1400zł za 25 ton wapna   solid cal to dobra cena? czy  lepiej wziąść z Morawicy węglanowe które lepsze? pieniądze podobne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Witam panowie czy ktoś kupywal z tego ogłoszenia wapno ponoć jest z kopalni Chmielnik ktoś ma jakieś doświadczenia z wapna z tej kopalni.oto link http://www.olx.pl/i2/oferta/wapno-rolnicze-najlepsza-jakosc-promocja-a-t-e-s-t-CID757-ID3iwCH.html#:958bb59adf i jeszcze jedno pytanie czym wapno Morawica a Chmielnik różnią się bo te kopalnie są prawie koło siebie, planuje sypnoc 24tony na 2.5ha czy to dobry pomysł czy zredukować dawkę pH miejscami 5

Edytowano przez laryy123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Mielnik jest wyeksploatowany, zamknięty, Omya kupiła pokłady w Kornicy i tam teraz wydobywają.

Mielnik to dzisiaj historia./

Edytowano przez Ainat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Koledze zapewne chodzi o Chmielnik, a nie Mielnik :D W okolicy Chmielnika jest jedna z największych kopalń wapienia w Świętokrzyskim, mianowicie kopalnia Celiny.. W Mielniku wydobywano kredę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Chodziło mi o Chmielnik dokładnie to chyba kopalnia Celiny czy ktoś brał z tej kopalni wapno proszę o opinie z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

Panowie,czy wapno koszelowskie czyli kreda będzie dobra na ziemie klasy 3?

 

Właściwa nazwa to "Ecogran" , jest odpowiedni na każdy rodzaj gleby. Nie ma przeciwwskazań ani co do gleby ani co do uprawy.

To jest najszybciej działające wapno na rynku. Typ kredy 06a występuje w Polsce tylko w Koszelówce, Kornicy  I Rudce, do niedawna jeszcze w Mielniku.

Nigdzie więcej w Polsce tego typu wapna nie znajdziesz. Jeżeli oczekujesz jak najszybszego działania to w b.dobrą stronę patrzysz.

To wapno jest b.dobre na każdą klasę gleby. Reaktywność oficjalnie w/g producenta 98% a faktycznie 100% zawartość CaO 53% a  w węglanie wapnia 98% CaCO3. Lepsze parametry to tylko szalony marketingowiec mógłby przedstawić.

 

Edytowano przez Ainat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

To jest najszybciej działające wapno na rynku. Typ kredy 06a występuje w Polsce tylko w Koszelówce, Kornicy  I Rudce, do niedawna jeszcze w Mielniku.

To wapno jest b.dobre na każdą klasę gleby. Reaktywność oficjalnie w/g producenta 98% a faktycznie 100% zawartość CaO 53% a  w węglanie wapnia 98% CaCO3.

 

 

A są jakieś dokumenty na zawartość 53% CaO lub 94% CaCO3? Ponieważ dla kredy typu 06a wystarczy 35% CaO.

Reaktywność 100 % to mogłaby mieć kreda, ale bez zanieczyszczeń. A jest to złoże naturalne, więc jakieś zanieczyszczenia na 99% tam wystąpią.

Podobnie jak i około 10% wody.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Czyli można zaryzykować i kupić wapno z kopalni Celiny bez żadnych przekretow. Czy 9 ton węglowodanowego wapna ktoś na hektar spał i po jakim czasie był efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

Jak 9 ton to ja już wolałbym rozłożyć to na 3 lata i każdego roku po 3 tony dać na to pole. Inne cykle i wapno będzie dłużej widoczne w plonach. 3 tony to minimum ale wystarcza spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ainat    10

A są jakieś dokumenty na zawartość 53% CaO lub 94% CaCO3? Ponieważ dla kredy typu 06a wystarczy 35% CaO.

Reaktywność 100 % to mogłaby mieć kreda, ale bez zanieczyszczeń. A jest to złoże naturalne, więc jakieś zanieczyszczenia na 99% tam wystąpią.

Podobnie jak i około 10% wody.

 

Na stronie kopalni można pobrać certyfikaty i wyniki badań.

Napisałem 100% reaktywności ponieważ jak mi przywieźli to wziąłem do wiadra z ok. 5 litrami wody kilka garści granulatu z bb. i po zlaniu wody na dnie pozostało troszeczkę piasku.Na pewno mniej niż 2%. Rozpuściła się ta kreda , można powiedzieć natychmiast.

Jak dla mnie to reaktywność była 100%

Pewnie w złożu występują jakieś różnice- to naturalne , nie ma o co bić piany , ważne że towar jest pierwsza klasa. Przynajmniej ja jestem zadowolony.

Jak by ktoś się na to wapno zdecydował to ostrzegam ,że do wysiania na pole każda ilość wody jest wrogiem śmiertelnym tego towaru.

Trzeba tego pilnować bo inaczej problemy z wysiewem rozsiewaczem zawieszanym gwarantowane.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

9 ton bo na tej działce może z 15 lat nie było wapna i wyszły takie place że nic nie rośnie a za rok poprawię jeszcze 5 tonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jezeli uda ci sie najesc na zapas na 4 dni to wtedy mozesz sypac te 9 ton wapna

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

9 ton bo na tej działce może z 15 lat nie było wapna i wyszły takie place że nic nie rośnie a za rok poprawię jeszcze 5 tonami

Poczytaj fachową literature ,taka dawka spowoduje degradacje gleby z innych składników pokarmowych, 2,5t/ha sukcesywnie co 2 lata , przynajmniej tak mi doradzono przy ph 4,gleba klasy od 3a do 5 i też pokazały się place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj