wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    566

Kornica mimo, ze w rekach omya nadal sprzedaje granulat na ktorego ulotce jest smieszna tabelka. I z niej wynika m.in ze na kwas na ciezkiej glebie wystarczy 1.5t wapna. Dzis bylem u lokalnego sprzedawcy pytac o wynajecie rcw. Pani w sekretariacie dzielnie sie ze mna spierala ze na moje lekkie ziemie wystarczy big-bag na hektar wapniaka koszelowskigo. Jesli juz o tym mowa macie jakies patenty na rozsianie kredy bez piasta. Jak to wyglada z rozrzutnikiem? Lejek? To w ogole wykonalne?

 

Ja siałem 24 t wapniaka jurajskiego (luz BB) lejkiem. Dość sprawnie szło po małej modyfikacji mieszadła(zdjęcie w galerii). Z tym że wapno w BB, w srodku folia więc materiał o niedużej wilgotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Czy ktoś może wypowiedzieć się o wapnie Kujawit? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

koledzy a jak kupujecie ta krede z mielnika czy kornicy luzem calymi tirami to jest te same wapno co pakuja w worki ?

i 2 pytanie jak kupujecie ta krede luzem to ja skladujecie na dworzu bez przykrywki czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

:lol:  :lol:  :lol: Przepraszam, ale nie mogę przestać się śmiać: "kredę czy wapno"? :lol:  :lol:  :lol:

Normalnie nie wierze w to co czytam. 352 strony dyskusji, w zasadzie na temat wapnowania pól zostało tu już napisane prawie wszystko co powinien wiedzieć rolnik, a tu proszę nadal takie kwiatki. 

To tak jak sprzedaje nieraz coś na olx, ludzie pytają gdzie Pan mieszka to im mówię, że tak jak w jest podane w ogłoszeniu, aha czyli jak do Pana dojechać WTF??? Umieć znaleźć w necie rzecz, którą chcemy kupić, a nie potrafić znaleźć sobie drogi dojazdu??? :blink:

 Ludzie mają takie niesamowite źródło wiedzy jak internet, a nie potrafią z niego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Zamówione 24 tony oxyfertilu 90. 450 netto tona. Zobaczymy czy działa lepiej niż kreda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktoś może czy w Morawicy jest wapno weglanowe z magnezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ewentualnie sam magnez mam niska zawartość magnezu na paru hektarach
Ewentualnie sam magnez mam niska zawartość magnezu na paru hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no to ponoc polecaja wapno radkowit premium z magnezem ale mowie tylko co slyszalem nie stosowalem dlatego niech ktos sie jeszcze wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Nie bez powodu radkowit premium zdrożał. Jest to bardzo dobre wapno co potwierdzam ja, jak i inni rolnicy którzy się wypowiadali w tym temacie, wystarczy tylko odszukać ich posty. O ile podniosło się ph nie jestem w stanie powiedzieć ale na pewno to wapno działa szybciej niż inne wapna magnezowe ze względu na swoją wysoką reaktywność którą zawdzięcza drobnemu zmieleniu. Jest to po prostu mąka i trzeba zrobić osłony jeśli ktoś będzie rozsiewał np. Rcw. Mam namiary na firmę która sprzedaje to wapno taniej niż z kopalni. Nazwy nie podaję ale tel już raczej można 502 059 728

Edytowano przez Michal673

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Miałem to wapno, hmmm czy podnosi jakoś szybko i dobrze ph to nie wiem, rok temu stosowane w tym roku bedę robił badanie, jest to nic innego jak drobno zmielony dolomit, który z natury długo się rozpuszcza. Obecnie sam się zastanawiam czy kreda nie byłaby lepsza a magnez uzupełniać kizerytem pod wrażliwe rośliny. 

No i jak lekko zawilgotnieje to się lepiej rozsiewa, suche to tylko przy małym wietrze albo na rosę, co by za dużo do sąsiada nie poleciało :D rozrzucałem Apollem 10, mankament że gdzieniegdzie małe kupki za rozrzutnikiem z taśmy spadają i trzeba co 5 metrów jeździć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a krede skad bys kupowal i jak luzem krede sie kupuje to trzeba ja przechowywac gdzies pod dachem czy moze lezec normalnie na dworzu tak jak wapno dolomitowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Czy ktoś może wypowiedzieć się o wapnie Kujawit? Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Wczoraj  dostarczono ,b. suche ,b.drobno zmielone,zero grudek zawartość CaCO3 do 50%,stosowanie minimum 2t/ha jeżeli chcemy podnieść ph ,przy podtrzymaniu ph 1,5t/ha,pierwsze efekty rok po wysiewie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś inovit 35 ??? Warte to coś czy lepiej dopłacić i brać kujawit?

Edytowano przez AgroFerdekxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje łódkę kredy,macie jakiegoś sprawdzonego dostawce(chodzi mi o transport)który by mi ją przywiózł w rozsądnej cenie?Centrum łódzkiego.
Dzwoniłem do Braniewa,powiedzieli 125zl brutto u mnie na podwórko,drogo czy nie?

Edytowano przez rolnikursusc3603p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Potrzebuje łódkę kredy,macie jakiegoś sprawdzonego dostawce(chodzi mi o transport)który by mi ją przywiózł w rozsądnej cenie?Centrum łódzkiego.

Dzwoniłem do Braniewa,powiedzieli 125zl brutto u mnie na podwórko,drogo czy nie?

 

Koło Pajęczna jest bardzo dobra kreda woj łódzkie

Edytowano przez dwojakowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ges2013    0

Witam, mam oferte na wapno kujawit za 80zl tone, wapno nordkalk standard 90zł i wapno z morawicy 04 za 90zl na które się zdecydować? Które najlepsze? Gleba lekka IV i V klasa. ph 5,1 - 5,9. Magnez wszędzie wysoki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@ges2013 Praktycznie wszystkie wymienione wapna bardzo podobne.. Miałem ostatnio okazję porównać Standard ze Sławna i Morawicę, różniły się jedynie barwą. Przesiew na sicie 0,5mm praktycznie taki sam, ok. 50%. Kujawitu nie znam, ale to też chyba odmiana 04, więc zawartość CaO i stopień rozdrobnienia będzie podobny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, kupiłem na wiosnę 1,4 ha pola było zapuszczone niestety nie było dopryskane na chwast, tzn bardzo dużo perzu, w tym roku jest tam owies i po żniwach chcę to zroundapować oraz rozsiać wapno a następnie gnoić, jaka przerwa musi być międz tymi zabiegami i czy dam radę zasiać pszenżyto ozime? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj