wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

marcus1998    56

Z mielnika nie wożą, odslylaja wszystkich do kornicy.. Ten gość też ma ze niby z mielnika w ogloszeniu, a tak serio to z kornicy. Zresztą to chyba podobne wiekowo pokłady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5320    1

Panowie wapno z koszelowki mam za 300/t z transportem te wapna od nich są warte ceny ? Ile dać w celu podniesienia ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakieś opinie na temat wapna Kujawit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieras    0

Shrek nie wkleiles linku do tego od kornicy. Marcus saj znac jak to wyglada jak przyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

Wychodzi ze jest ich dwóch.

Jeden kornica

 

A drugi mielnik

https://www.olx.pl/i2/oferta/wapno-nawozowe-kreda-nawozowa-25t-CID757-IDg6TRt.html

 

Ciekawe ktory towar lepszy ?? Mial ktos do czynienia z ktorym kolwiek z tych dwoch??

U mnie lezy z kornicy to wyglada dosyc dobrze miekka w palcach mozna rozgniesc. A jak troche namoklo to papka sie robi wiec jak dla mnie warte lepszy niz weglan

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie mam do was pytanie otoz zakupilismy wapno dolomitowe z magnezem  z kopalni jazwica i chce je rozwalic na polu teraz po zniwach . bedzie pocieta sloma na tym polu i pozniej bedzie siany rzepak . i takie pytanie czy jak te wapno rozwale na pocieta slome to moge dac jeszcze na to mocznik po ok 100 kg dla lepszego rozkladu slomy itd czy lepiej nie dawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Panowie wapno z koszelowki mam za 300/t z transportem te wapna od nich są warte ceny ? Ile dać w celu podniesienia ph?

 

 

Nic lepszego z granulatu nie znajdziesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

wapno weglanowe 50% z lhoist kopalnia gorazdrze jest cos warte do podniesienia ph?

 

wlasnie zamowilem to wapno w cenie 69 zl brutto, frakcja jego 0-2 mm wiec powinno byc spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Shrek nie wkleiles linku do tego od kornicy. Marcus saj znac jak to wyglada jak przyjedzie

 

sorrki coś mi kiepsko chodzi forum jak piszę z koma :( ale już poprawiam 

kornica 

https://www.olx.pl/oferta/wapno-kreda-z-kornicy-CID757-IDmxbz2.html#6e7fc5b739;promoted

a to jeszcze raz mielnik 

https://www.olx.pl/oferta/wapno-nawozowe-kreda-nawozowa-25t-CID757-IDg6TRt.html#e2f3853cbb

 

rozmawiałem wczoraj z gościem z Kornicy i to wygląda tak : 

faktycznie Kornice wykupiła szwajcarska firma omya to co ma wykupiony mielnik 

tak z mielnika już nie wożą wiec te ogłoszenie z mielnika to gościu bierze jednak z Kornicy 

w mielniku ponoć jest taki problem ze juz w granicach kopalni juz wszystko wybrali a w dól tylko kopią jak jest długoterminowa pogoda dobra, bo przy dużych opadach deszczu ich zalewa porządnie i jest problem w wypompowywaniem wody i dodatkowo przez to spada rentowność wiec może w lato zaczną coś działać ale to raczej kiepsko wygląda przy obecnej niewiadomej z pogodą.

 

facet sam brał wcześniej z mielnika bo ma bliżej ale przez takie niewiadome przerzucił sie na kornicę jak większość firm z kopalni mielnik.

kreda ma koło 20 % wilgotności, jak jest wiecej to kopalnia nie sprzedaje.

wielkość frakcji jest zblizona do tego co na zdjęciu przeważnie grudki 1 - 3 cm czasem 5 cm ale to rzadkość i dużo małych grudek i luzem sporo. 

zamówiłem jak przywiezie to sie okaże co to za towar 

jak bedzie taki jak pisze robi57362  to powinno być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5320    1

Nic lepszego z granulatu nie znajdziesz.

dobrze się rozsiew zwykłym lejkiem? Myślałem o granulacji bodajże 4-6 Edytowano przez marcin5320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Nawet kurna wapno i kreda w tym kraju sprzedane obcemu kapitałowi.. Gdzie są Ci patrioci tacy jak np. zetorki, elwaro, Rolnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Taka mnie naszła refleksja. Złoża wapna kiedyś się wyczerpią to jak wtedy trzymać w ryzach pH gleby? I są jakieś przypuszczenia za ile lat złoża mogą zostać wyczerpane? Nie mam pojęcia o wydobyciu i kopalnictwie stąd moje rozmyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet kurna wapno i kreda w tym kraju sprzedane obcemu kapitałowi.. Gdzie są Ci patrioci tacy jak np. zetorki, elwaro, Rolnik ?

 

Ależ żadne ,,kurna,, zagraniczny kapitał nie leci z rolnikami w kulki i sprzedaje normalny towar po normalnej cenie i tym sposobem przez lata zdobywa klientów i majątek.

Kapitał krajowy liczył na łatwy zarobek, na kredzie granulowanej gdzie zawyżono cenę kilkakrotnie, oraz opisami na workach wprowadza się w błąd, że 500kg/ha wystarczy, to tak się musi skończyć że żadnemu z tych pseudo przedsiębiorców Kornicko - Koszelowskich nie opłaciło się kupić tego złoża które wykupiła OMYA.

A przypominam lenistwo to najszybsza drga do nie sławy.

Nie chciało się wozić kredy luzem w setkach ton, tylko liczono na łatwy zysk po przez oszukiwanie rolnika, to mamy taki finał że kapitał krajowy nie jest w stanie konkurować z uczciwym zagranicznym.

 

Taka mnie naszła refleksja. Złoża wapna kiedyś się wyczerpią to jak wtedy trzymać w ryzach pH gleby? I są jakieś przypuszczenia za ile lat złoża mogą zostać wyczerpane? Nie mam pojęcia o wydobyciu i kopalnictwie stąd moje rozmyślenia.

Skał węglanowych na świecie jest w brud. Gdybyśmy mieli takie ziemie jak na ukrainie dopłacano by nam aby zabierać odpad powstający przy kruszeniu skał czyli te nasze wapno, tak to jest odpad w tych wielkich kopalniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieras    0

Kornica mimo, ze w rekach omya nadal sprzedaje granulat na ktorego ulotce jest smieszna tabelka. I z niej wynika m.in ze na kwas na ciezkiej glebie wystarczy 1.5t wapna. Dzis bylem u lokalnego sprzedawcy pytac o wynajecie rcw. Pani w sekretariacie dzielnie sie ze mna spierala ze na moje lekkie ziemie wystarczy big-bag na hektar wapniaka koszelowskigo. Jesli juz o tym mowa macie jakies patenty na rozsianie kredy bez piasta. Jak to wyglada z rozrzutnikiem? Lejek? To w ogole wykonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli tak to zwracam honor, kapitał zagraniczny wziął się za oszukiwanie rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@damian Każdy kapitał chce zarobić, nieważne czy krajowy czy obcy ;) Widzę że w tym roku znowu zostaje mi do wyboru Morawica... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam jaką zachować kolejność prac bo chciałbym po żniwach rozsiać wapno zgłęboszować i posiać poplon to czy najpierw rozsiać wapno potem głębosz i na to posiać poplon i zgruberować czy jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dawki podane  na  workach  granulatów , dotyczą bierzacych potrzeb roslin i podtrzymania prawidłowego PH 

Nigdzie nie  jest napisane , ze  te dawki PH  podniosą . I  do  tego powinno się  stosować  granulaty , czyli  do podtrzymania PH .

Odkwaszać  granulatami - to nieporozumienie , zwłaszcza ekonomiczne 

To ze  pani  w sekretariacie tak twierdziła - świadczy tylko o jej kompetencjach .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Radkowit Premium jest o 10 zł droższy na tonie jak w ubiegłym roku, ale lepszego wapna węglanowo magnezowego nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj