wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

robi57362    2343

Witam mam w okolicach takie wapno do nabycia po 160/t możecie coś mi o nim powiedzieć?

 

Gruntcal - środek wapnujący

GRUNTCAL – naturalne, wysoko reaktywne wapno węglanowe. Powstaje wskutek zmielenia wapienia ze złoża Czatkowice. Bezpiecznie podnosi pH gleby oraz poprawia jej strukturę i żyzność. Chroni rośliny przed szkodliwym działaniem manganu, glinu i metali ciężkich. Zwiększa pojemność wodną gleby i polepsza przyswajanie przez rośliny składników odżywczych (N, P, K, S, Mg, Ca). Zwiększa w ten sposób jakość i wielkość plonu.

 

Charakterystyka produktu:

 

Odmiana: 04

Reaktywność: min. 97%

CaCO3: min. 96%

CaO: min. 53%

Opakowania: luz, worek

To granulat czy sypkie. Bo jak sypkie to drozyzna mi ktede przywiezli po 100/t

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2343

To parametry ma dosyc dobre na papierku jak za swoja cene . Mniejsze ilosci to jakie ?sypiac po 3 tony na ha patelnia wystarcza na ok 8 ha a sa tacy co na forum pisali ze sypali po 8 i nic zlego nie bylo

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

witam jaką szczelinę ustawić aby rozsiewacz rcw 3 wysiał wapno w ilości 3t/ha a jaką aby wysiał 1,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a z jaką szybkośćią będzierz poruszać się po polu i jakie obroty wałka

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zalezy jakie  to  wapno, próbuj nikt  nie poda  dokładnych ustawień

 , olek coś palnie  , ale i tak  nie  trafi   :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

witam. jestem ciekawy jakie wapna stosujecie w swoim gospodarstwie przy produkcji ziemniaka. Ja zawszę sypię Dolomit po którym są efekty, ale jednak dopiero po jakimś czasie, przydałoby się zastosować coś szybciej działającego, bo dostałem nowe dzierżawy o bardzo niskim pH i trzeba trochę podratować te pola, ale na tyle ostrożnie żeby ziemniaki nie dostały strupa. Jest ktoś z branży ziemniaczanej?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ja w tym roku mam zamiar zakupić z morawicy węglan dawkę planuje 8ton na ha pod warzywa bo też mam kiepskie pH gleby czy coś proponujecie innego panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Witam wszystkich, poszukuję dobrego wapna weglanowego luzem przynajmniej ze dwie łódki. Moja lokalizacja to woj podlaskie powiat wysoko mazowiecki. Dostalem oferte na weglanowe z morawic po 93 zl za tone netto u mnie na polu z tego co czytam to dobre wapno według forumowiczów. Mam pytanie czy ktos sie orientuje czy mozna taniej kupic dobre wapno ?? Chodzi mi o bliższe kopalnie bo cene podbija strasznie transport mi wyliczyli do 1 tony 65zl a do morawic mam 350 km, wiec moze ktos kupował z pow.wys maz z bliższych kopalni albo ktos kojarzy blizej kopalnie wapna ?? Z góry dzieki za wszelkie info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

shrek jeśli nie zależy ci na Mg to bierz kredę z Mielnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieras    0

Krede zamawiacie bezposresnio z omya czy przez jakis posresnikow? Pierwsi juz dlugo nie odpowiadaja a posrednika znalazlem jednego tez bardzo daleko. Z transportem 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Właśnie propo kredy z mielnika jsk to jest z nia luzem ?? Tzn tylko ta omya ja sprzedaje ?? I ktos sie orientuje jak to kosztuje na miejscu ?? Kiedys dzwonilem do koszalowki i do kornicy i oni tylko granulat sprzedaja a na olx widzialem krede z mielnika luzem i sie zastanawialem czy to nie lewy towar albo jakas podpucha??? A damianzbr miales kontakt z ta firma omy?? Bo na stronie ich jest ze dopiero w sierpniu otwarcie kopalni w mielniku. Ktos sie wiecej orientuje na temat kredy z mielnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

W kornicy mają w tej chwili już też luzem, prosto ze ściany oraz też takie przesiewane- niby 1- 3cm gruzełki. Kornica w tej chwili jest też chyba w OMYA, bo z mielnika odeslali mnie właśnie tam. Swoją drogą te przesiewane na podwórku z transportem 160km kosztuje mnie 100zł tona brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237

W mielniku niby złoże się kończy, działki prywatne podkopane. W kornicy załapałem się na sucha z hali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieras    0

Marcus co znaczy prosto ze sciany? Mi powiedzieli tylko o tym przesiewanym 1-3cm 80 netto i ze nie maja swoich wywrotek. Mam tam 240km. Jak sie kontaktujecie z omya? Przez formularz juz ze 3 tygodnie sie nie odzywaja. Chyba jednak wezme radkowit p. na moje kwasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Kopalina bez żadnej obróbki. Też do nich dzwoniłem i powiedzieli 80 netto za przesiewane, a już przez pośrednika mam po 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Kolego możesz podać nr tel do tych zakładów kredowych w Kornicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Kopalina bez żadnej obróbki. Też do nich dzwoniłem i powiedzieli 80 netto za przesiewane, a już przez pośrednika mam po 60

 

A zamawiales może u tego pośrednika i masz to juz u siebie ?? Bo jestem ciekaw jak to wapno bez zadnej obróbki wygląda?? Czy ta wielkosc 1 - 3 cm jest faktyczna czy wieksze sa kawałki i do tego twarde to jest czy miękka skała, bo chodzi mi o to jak długo to sie będzie rozpuszczac w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieras    0

Niby kreda to kreda jak twarda skala to juz chyba nie kreda. Tez jestem ciekaw i nie wiem bo nigdy kredy nie kupowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

W tym tygodniu pierwszy transport ma przyjechać także zobaczę. Tak jak mówi kolega, jeśli to kreda to musi być "miękka". Certyfikat i wz z ladowania będzie także nie ma obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

S tego pośrednika znalazled na olx ?? Bo jest tam jeden co oferuje po 60 zl plus transport?? Czy masz pewniejsze źródło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Chyba to o tego chodzi. Jeśli papiery będą ok to się wyladuje, jeśli coś bęDzie nie tak to go odesle i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj