wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość

wilhelm nie wiem o jakiego grzyba Ci chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Panowie co myślicie o wapnie z Morawicy odmianie,,4'' Jest możliwość kupna bezpośrednio z kopalni? W jakiej cenie mozna kupić ?

ja właśnie w tym roku kupiłem to wapno wyszło mnie 62zł tona z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie dobre wapno kosztuje 90-100 sypkie, granulowane jest ok jak chcemy rzucić na zasiane pola, tylko na prawdę ludzie kupujcie w tedy kredę a nie granulowaną skałę wapienną bo to kurde podziała za rok... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

po ile w lubelskim Wam proponują za Radkovit premium ? mi na początek powiedziano 95 zł brutto z transportem ale cena do negocjacji- chcę 4 samochody wziąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@szczypka Napisałeś że przedstawiciele wapna granul. dalej twierdzą, że 309 kg ich granulattj odkwasi lepiej niż 3 tony miałkiego... b. dużo ludzi tak właśnie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Wszyscy dają wapno na ścierń i to przyorują a może lepiej dać po orce jesienią?Przez rok pięknie rozejdzie się w profilu glebowym a tak zostanie przykryte i dodatkowo deszcze go wpłuczą jeszcze głębiej ,tak na logikę to lepsze rozwiązanie,mam 27 ton z morawicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Bardzo ciekawa ta "logika". Jeśli wapnowanie ma tylko wzbogacić glebę w wapń, to można posypać orkę. Jednak głównym celem wapnowania jest regulacja odczynu, a to osiąga się jak najintensywniejszym wymieszaniem wapna w warstwie ornej. Wypłukanie wapna (wapnia?) z powodu przykrycia go orką, to już wierutna bzdura !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

Ktore wapno najlepiej wybrac?

weglanowe zaklady gorazdze 0-2mm - 69zl

weglanowe Lhoist 0-2mm - 80zl

weglanowe kopania Wierzbica 0-4mm - 68zl

weglanowe Celiny - 79zl

 

 wedlug teorii najlepiej wychodzi z Gorażdży, cena do frakcji, a jakie wedlug was powinienym wybrac z w/w ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Dam wszystkim dobra rade zanim kupicie jakies wapno granulowane policzcie sobie ile wyniesie was zwykle bo jestem pewny ze roznica bedzie na tyle duza ze kupicie RCW .

 

 

wk***ia mnie już te sianie rcw i na działkach z ph ponad 6 będzie iść kreda granulowana zwykłym rozsiewaczem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Wszystko to kwestia wielkości gospodarstwa. Jeżeli miał bym 100 ha i chociaż po 2 tony na ha co 2 rok podać to pewnie też bym się zdenerwował na rcw ale myślę że w takiej sytuacji zaczął bym rozglądać się za jakimś wydajniejszym i wygodniejszym sprzętem.  Ale wiadomo jak jest...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

po ile w lubelskim Wam proponują za Radkovit premium ? mi na początek powiedziano 95 zł brutto z transportem ale cena do negocjacji- chcę 4 samochody wziąć 

A w jakiej firmie taka cena? I na jaki powiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pogodzić wapnowanie,obronik i nawozy przedsiewne npk,jaki odstep miedzy obornikiem a wapnem mam zamiar wapnowac zaraz po zniwach i obornik we wrześmiu czyli jakieś 4-5 tyogdni przerwy,a nawozy npk przedsiewne ,można wysiewać po rozwiezieniu obornika i robić orkę po zimówke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja np w tym roku po rżysku daję wapno, później talerzuję, a na jesień 200kg polifoski i obornik i orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

ja planuję na jesieni po skoszonej kuku  zaorać na raz pod pszenżyto i wysiać wapno kujawit na orkę i wymieszać przy uprawie  z nawozem pod korzeń. praktykował ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
desant    9

Panowie brał ktoś z was wapno nawozowe z kopalni w Iłży ? Mam do nich bardzo blisko i zastanawiam się czy nie wziąć patelni na próbę.Czy może lepiej dołożyć trochę i wziąć z Morawicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

ponawiam pytanie

Ktore wapno najlepiej wybrac?

weglanowe zaklady gorazdze 0-2mm - 69zl

weglanowe Lhoist 0-2mm - 80zl

weglanowe kopania Wierzbica 0-4mm - 68zl

weglanowe Celiny - 79zl

 

 wedlug teorii najlepiej wychodzi z Gorażdży, cena do frakcji, a jakie wedlug was powinienym wybrac z w/w ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

npk daję zawsze po orce pod agregat 

 

To teraz daj pod orkę, wapno pod agregat. 

 

Tomek 90 czemu Cię wkurza sianie rcw ?

 

Jeżdżenie co 4m, ładowanie łychą, do tego mała paka i to wszystko zbiera się gdy jest spiętrzenie robót tj koszenie/orka/siew rapsu. Pójdzie tam gdzie jeszcze ph za niskie, ale mam działki gdzie jest 6-7 i tam pójdzie granulat 500kg corocznie - zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja jeżdżę co 2m  i tak wychodzi mi ok 3t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj