wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

wilhelm    408

Słyszał ktoś coś, albo stosował wapno węglanowe bez magnezu odm. 04 z Wierzbicy "Jurasik" o frakcji 0,1-0,4, lub 0-0,9 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

na pewno to standard z nordkalku?? nie ten kolor i u mnie czegoś takiego nie było, było mocno zmielone, więc ciężko jest mi w to uwierzyć. Może przewoźnik nie miał do końca czystej patelni ,że takie coś miałeś??

Napewno to nordkalk. Kolor nie taki bo bryłki te leżą w glebie. Po rozbiciu młotkiem robi się "bialy" pył. Jak znajdę więcej to rozbije je i wstawię zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5320    1

Panowie jestem z okolic Krk potrzebuj wapno do podniesienia ph najlepiej w granulacie. .ma ktoś może jakieś namiary na solidne wapno? Kawałek ok. 5 ha ile tego wysiac? Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

witam, przeczytałem z połowę tego tematu i dalej jestem w . ;) potrzebuję wapna, nie wiem jakie dokładnie wziąć, na 6 ha czyli akurat jedna łódka będzie. w tym roku nawet żyta nie ma placami więc pewnie bardzo niskie ph jest. jaki rodzaj i skąd wziąć wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Bierz krede podniesie ci szybko ph a za rok mozesz juz jakis weglan dawac zeby wychodzilo taniej i byl zapas na kilka lat. Ja mam zas inne pytanie uzytkuje ktos phmetr? Dobrze to dzila czy pic na wode ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jestem z okolic Krk potrzebuj wapno do podniesienia ph najlepiej w granulacie. .ma ktoś może jakieś namiary na solidne wapno? Kawałek ok. 5 ha ile tego wysiac? Dzięki z góry

 

Na 5 ha to od biedy węglanowego będziesz potrzebował 15t, a najlepiej sypnąć 4t/ha. W okolicach Działoszyna są kopalnie.

 

witam, przeczytałem z połowę tego tematu i dalej jestem w . ;) potrzebuję wapna, nie wiem jakie dokładnie wziąć, na 6 ha czyli akurat jedna łódka będzie. w tym roku nawet żyta nie ma placami więc pewnie bardzo niskie ph jest. jaki rodzaj i skąd wziąć wapno?

Podaj gdzie mieszkasz aby ktoś mógł ci doradzić.

 

 Ja mam zas inne pytanie uzytkuje ktos phmetr? Dobrze to dzila czy pic na wode ?

jaki pHmetr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam mam ofertę na nordkalk standard cal po 103 zł tone warto brać to wapno czy lepsze jakieś inne? gleby średnie nie wapnowanie z 15 lat na 6 hektarów chciałem rozsypać 25 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StB    1

ciężko ustalić czy cena jest dobra jak nie wiadomo gdzie mieszkasz, generalnie wszystkie węglany mają podobna chemię czyli ok 50% CaO a ich tzw. jakość zależy głównie od stopnia zmielenia. Jak ziemia nie widziała wapna 15 lat to dobrze by było zrobić jakieś badania wtedy łatwiej ustalić co i ile dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Nie kupuj tego miernika pH bo on nic nie wskazuje w ziemi zawsze ph 6,5 tylko ocet wskaże mniejszy :D najlepszy orientacyjnie zbadać to płytka i płyn helliga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Dobra, przejrzałem jakieś oferty z firm niedaleko mnie(zachodniopomorskie, pomiędzy Szczecinem a Stargardem) i z tego co widzę to jest Nordkalk i Ampol Merol ma z Morawicy. Wiecie może jak cenowo oraz jakościowo to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2

Panowie podpowiedzcie. Chcialem pod rzepak dać wapno Radkowit, tylko przerwa między wapnem a NPK wyszła by około 3 tygodni. Może być taka mała przerwa czy odpuścic wapnowanie działek pod rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

może byc. nic się nie stanie. robiłem tak i inni tak robia pod rzepak własnie. a jak się boisz to daj wapno pogłównie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Damian możesz coś powiedzieć na temat tego wapna z Działoszyna, bo tych producentów to jest tam ich jak mrówek i dość tanio ale jak z jakością??

Edytowano przez lukasz121515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak chcesz wapno z tych okolic to bież albo wapniak rolniczy z zakładu minerał w trębaczewie (mąka) albo prosto z kopalni wkg z raciszyna   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Panowie co myślicie o wapnie z Morawicy odmianie,,4''  Jest możliwość kupna bezpośrednio z kopalni? W jakiej cenie mozna kupić ?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Mi to chodzi o granulowane, bo mączki nie mam czym rozsiać, ale ci w trębaczewie też mają granulowane. Muszę tam do nich podjechać i zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sąsiad wapniak od nich rozsiewa starym metalowym lejkiem 

jak jedziesz do nich po coś ułożone na paletach to weź ze sobą palety na wymianę bo sobie 20 zł liczą za paletę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniu34    1

kolego podpytaj o cene w tym Trebaczewie bo jest jeszcze opcja z Rusca. sam będę brał z z 30 ton to warto się rozejrzeć ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Dam wszystkim dobra rade zanim kupicie jakies wapno granulowane policzcie sobie ile wyniesie was zwykle bo jestem pewny ze roznica bedzie na tyle duza ze kupicie RCW .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

robi masz w 100% rację mi rozsiewacz bardzo szybko się  zwrócił ale jakby nie było przedstawiciele wapna granulowanego dalej twierdzą że 300 kg ich granulatu odkwasi lepiej niż 3 tony miałkiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj