wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

KlimekPL    784

Lepsze to niż jakieś śmieszne Wap-Magi kupować za 500zł/t

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1296    0

Nigdy nie stosowałem wapna, nie wiem ile tego rozsiać na ha, żeby uzyskać jakiś efekt ,

na worku pisze od 400 do 800 kg/ha.


 

KlimekPL

Obawiam się że to wapno jest to samo warte co wap-mag.

Edytowano przez Pawel1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na  worku sa podane  dawki  -  na  4 pory  roku  ;) weź  to pod  uwagę  ,że  trzeba  4  razy  siać ;)

 

ile  za  to płaciłeś? 

Jak to wyglada?   rozpuszcza  sie  to  w wodzie? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Dotarla dzisiaj do mnie kreda z kornicy wydawalo sie jakos dziwnie malo ale na papierku zgadza sie i przeliczylem nlmniej wiecej ze jest ponad 30 metrow szesciennych wiec chyba zgadza sie. Teraz mysle czym to rozsiac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Wap-Mag ma 2x mniej wapnia od tego cuda i kosztuje znacznie więcej, ten nawóz to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy na rolniktów którzy nie mają żadnego pojęcia o składnikach pokarmowych, aż mnie boli gdy moi dobrzy znajomi to kupują i nie da im się do rozumu przemówić, bo "sprzedawca polecał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kupno jakiegokolwiek wapna w granicach 400 zł/t, w celu podniesienia ph, jest bez sensu. Według mnie trzebaby go dać ze 2 tony na ha , to o ile skład jest prawdziwy- ph powinno się podnieść ze stopień. Jeżeli teraz masz w granicach 5...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

No faktycznie, że przewał z tym wapnem.

I po barwie patrząc to albo dolomit, albo otoczka z domieszką gliny czy też innego lepiszcza. Zawartość CaO też dość duża bo 58%.

Dawkowanie zalecane podane w CaCO3 zamiast w CaO. Czy na worku była data pakowania, nr partii - dziś każdy nawóz musi mieć takie dane - ja brak nadruku to szwindel (chyba, że w wapnach nie wymagają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie jestem dobrym chemikiem, ale to raczej niemożliwa taka zawartość, tlenku wapnia i tlenku magnezu, w wapnie węglanowym...?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Dotarla dzisiaj do mnie kreda z kornicy wydawalo sie jakos dziwnie malo ale na papierku zgadza sie i przeliczylem nlmniej wiecej ze jest ponad 30 metrow szesciennych wiec chyba zgadza sie. Teraz mysle czym to rozsiac

 

 

Nic dziwnego, szykuje się kolejny mokry rok i problem z kupnem kredy luzem. Dzwoniłem dziś do 3 kierowców co mi wozili to każdy odradzał i mówił czekać na pogodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

A wlasnie u mnie z pogoda jest kiepsko bo susza okropna od poczatku maja nie widzialem prawdziwego deszczu tylko mzawki a kreda dojechala sadze ze w miare sucha tylko najgozej ze nie mam zadnego poruwnania bo pierwszy raz ja wziąłem. Wiesz moze ile wazy metr szescienny kredy

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Tu są fajne tabele z ciężarem właściwym różnych towarów http://www.zbiorniki-silosy.pl/masy-nasypowe.html

Tylko nie wiem czy to jest miarodajne, bo dla kredy podają 1,8-2,6t/m3, a wydaje mi się że to za dużo, zwłaszcza że kreda akurat ma najbardziej porowatą strukturę, a więc i ciężar właściwy mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie czy ktoś spał wapna z morawicy w dawce 10 ton na ha czy lepiej takiej dawki nie dawać. Kupel ładuje łódkę na 1,4 ha na warzywa czy dać 6 ton oczywiście chciałem podnieś pH bo miejscami jest 4.5pH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StB    1

siarczan wapna dajemy w celu uzupełnienia siarki 0,5-1 t/ha bo wapna jest tam tylko 30%CaO  czyli ph tym nie podniesiesz :)  


No faktycznie, że przewał z tym wapnem.

I po barwie patrząc to albo dolomit, albo otoczka z domieszką gliny czy też innego lepiszcza. Zawartość CaO też dość duża bo 58%.

Dawkowanie zalecane podane w CaCO3 zamiast w CaO. Czy na worku była data pakowania, nr partii - dziś każdy nawóz musi mieć takie dane - ja brak nadruku to szwindel (chyba, że w wapnach nie wymagają)

przelicznik CaCO3 na CaO wynosi chyba 0,56 więc 100%CaCO3 x 0,56 = 56%CaO ale mogę się mylić dodatkowo na worku nie wiem czy jest 16%MgO czy 1,6%MgO ?

Edytowano przez StB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

30m 3 to ile wziąłeś? 2 łódki?

Nie jedna pryzma ma wymiary 7x7 i 1.2 m wysokajest dosyc kanciata odjac po metrze po szerokosci i dlugisci wychodzi ponad 40 wiec 30 napewno jest

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Dobre wapno polecam z nordkalku standard cal jest dobrze zmielone i jest to wapno węglanowe a nie jakiś dolomit co moje wnuki może zobaczą efekt na pole.

 

To jest według ciebie dobre wapno

[galleryimg=686750]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

na pewno to standard z nordkalku?? nie ten kolor i u mnie czegoś takiego nie było, było mocno zmielone, więc ciężko jest mi w to uwierzyć. Może  przewoźnik nie miał do końca czystej patelni ,że takie coś miałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jaką macie cenę na oxyfertill 90 ? Mi przy całym składzie proponują 445 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj