wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raptus902    128

Zamówione z Morawicy. Prosto z kopalni po 82 netto. Do kopalni 250 km. Ma być w przyszłym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jakie polecacie jednorazowe dawki kredy z mielnika? Jak stosujecie na ściernisko i talerzówka czy na zaorane pole i agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bardzo to kurzy przy rozsiewaniu? czym to siałeś? Ile dawałeś na ha? jak oceniasz efekty? będziesz robił teraz badanie gleby? masz do czego porównać?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Morawicę da rade spokojnie RCW wysiać. Jak świeże i suche, to trochę się kurzy, ale do sąsiadów na pola nie ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Pierwszy raz będe to miał Ostatnio znałem cenę bo dzwoniłem. Badanie gleby chce zrobić . W tamtym roku siałem krede granulowana. Efekt widać ale to za droga zabawa

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

jak nie ucieka, jeśli w tamtym roku rozsiewałem to świata za mną nie było widać. Najlepiej rozsiewać w nocy lub rano, kiedy jest duża wilgotność powietrza.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Co powiecie o tym wapnie z tej kopalni? Wapno węglanowe, jurajskie z kopalni Celiny z zawartością 54%CaO.
Cena to 77 zł brutto za tonę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jeśli ma być z magnezem, to polecam wapno z kopalni Józefka k/Kielc. Zmielone bardziej niż popularne węglany czystego wapnia, typu Morawica, Celiny, Opolwiak std. Poza tym wapno z Józefki pochodzi ze skały jurajskiej, natomiast większość wapien magnezowych, to dolomit dewoński, twardszy wykazujący niższą reaktywność. Miejscowy obszarowiec wozi to wapno w tym roku na potęgę na swoje pola, więc wziąłem "próbkę", wykonując prymitywny test z octem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie jakie wapno na lekkie gleby z niskim odczynem w ubieglym roku badanie ph od 4 do 5 i niska zawartość magnezu ? w ubiegłym roku dałem 1t/ha kredy granulowanej .i niewiem czy dać weglan , morawica cena około 55zl/t lub bukowa 45 zl/t czy może dolomit, jakieś sugestie fachowców . wilhelm jaka cena tego wapna i kto to wozi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli ma być z magnezem, to polecam wapno z kopalni Józefka k/Kielc. Zmielone bardziej niż popularne węglany czystego wapnia, typu Morawica, Celiny, Opolwiak std. Poza tym wapno z Józefki pochodzi ze skały jurajskiej, natomiast większość wapien magnezowych, to dolomit dewoński, twardszy wykazujący niższą reaktywność. Miejscowy obszarowiec wozi to wapno w tym roku na potęgę na swoje pola, więc wziąłem "próbkę", wykonując prymitywny test z octem.

I  co  pokazała  ta  próba? 

 

wapno  z  tej  Józefki - to  też  dolomit 

 

http://www.kopalniajozefka.pl/oferta/wapno-nawozowe


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja rok ten mialem ponad 50 t z lhoista po 78 zl netto. Dawalem 3-4 tony na ha i w tym roku widac juz efekty i to spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Magnezowe to masz dolomity które rozkladaja sie latami. Ja mialem węglan wapnia zmielony w pyl. Byl rozsiany we wrześniu to w listopadzie gdy oralem bylo go Malo co znac na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Jakiego polecacie laba na badanie gleby i żeby można był wysyłkowo, i ile trzeba tak czekać na wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@mariusz Ale wapno z Józefki to dolomit ze skał jurajskich, nie dewońskich. Kilkadziesiąt mln. lat młodsza skała, nie tak twarda jak dewońska. Wsypałem do szklanki z octem szczyptę tego wapna, to zaczęło tak reagować, że z naczynia pianę wybijało. Dolomit siewierski mało co wogóle "syczał" wsypany do octu. Wiem, test tylko orientacyjny, ale jakiś obraz daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StB    1

dolomit żeby się rozpuścił musi być bardzo drobno zmielony np. radkowit premium 0-0,5mm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tylko że  taka  frakcje  nie tak łatwo  rozsiać , jest  bardzo  lotna ...

Jak  to właściwie jest , reaktywność  , czy tam rozpuszczalność , przyswajalność w dolomicie jest podawana  na poziomie  30 - 40 % .

Dotyczy to tylko wapnia  ?  czy magnezu  tez? 

Również szukam wapna magnezowego i chciałbym się dowiedzieć czy braliście może wapno z Sandomierza?  http://www.ekodol.com.pl/asortyment.php

 

Ale o co  właściwie  pytasz? to jakiś pośrednik przecież ,  ma  różne produkty , pytaj o  cenę i inne parametry  co  cię interesują , i jak pasuje  - zamawiaj 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Tylko że  taka  frakcje  nie tak łatwo  rozsiać , jest  bardzo  lotna ...

Jak  to właściwie jest , reaktywność  , czy tam rozpuszczalność , przyswajalność w dolomicie jest podawana  na poziomie  30 - 40 % .

Dotyczy to tylko wapnia  ?  czy magnezu  tez? 

 

Ale o co  właściwie  pytasz? to jakiś pośrednik przecież ,  ma  różne produkty , pytaj o  cenę i inne parametry  co  cię interesują , i jak pasuje  - zamawiaj 

Jakiś czas temu ktoś wrzucał tu fotki z rozsiewania Radkowitu Premium. Nieźle szło zwykłym Piastem, nawet nie kurzyło się mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

@mariusz Ale wapno z Józefki to dolomit ze skał jurajskich, nie dewońskich. Kilkadziesiąt mln. lat młodsza skała, nie tak twarda jak dewońska. Wsypałem do szklanki z octem szczyptę tego wapna, to zaczęło tak reagować, że z naczynia pianę wybijało. Dolomit siewierski mało co wogóle "syczał" wsypany do octu. Wiem, test tylko orientacyjny, ale jakiś obraz daje.

A czym to rozsiewałeś?? Albo inaczej czym rozsiewa to wapno ten twój znajomy??

Edytowano przez Rafael

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj