wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

ogar118    65

Na pH możesz już teraz zrobić badanie. Dzięki temu po żniwach nie będziesz odwlekał w czasie podorywki i ograniczysz straty wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

No tak racja, nie będę marnować czasu czekając na wyniki, wystarczy jak pobiorę próbki ze ścieżek? Tylko chciałem poznać zawartość P, K i Mg, a przy tym badaniu chyba nie podają ile należy zastosować wapna więc zwrócę się z prośbą do was o ewentualne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Dostałem oferte z Lhoist locco Tarnów Opolski

Opolwiak Premium  frakcja 0-0,09 mm luz cena  72 zł/t + 8% VAT

Opolwiak Standard  frakcja 0-0,5    mm luz cena  67 zł/t + 8% VAT

wg mnie drogo bo w tej cenie mam z Morawicy z dostawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Dostałem oferte z Lhoist locco Tarnów Opolski

Opolwiak Premium  frakcja 0-0,09 mm luz cena  72 zł/t + 8% VAT

Opolwiak Standard  frakcja 0-0,5    mm luz cena  67 zł/t + 8% VAT

wg mnie drogo bo w tej cenie mam z Morawicy z dostawa

Nie, to niedrogo.

To zupełnie inne wapna niż Morawica.

Zwróć uwagę na frakcję.

Morawica to taka zwykła kruszonka jak np nordkalk, frakcja 0-2 mm. Część ziaren będzie nawet grubsza niz 2 mm czyli mozna sobie szczerze powiedzieć ze będą się rozkładać latami jeśli w ogóle się rozłożą.

Popatrz na frakcje z Lhoista. Premium jest do 0,09mm, to oznacza że RCW bedzie bardzo trudno rozsiać bo pójdzie w powietrze:)

Do tego najlepiej miec taki rozsiewacz ze ślimakiem i to jeszcze w osłonie gumowej zeby ograniczyć pylenie.

Standard ma do 0,5 mm i to będzie dobry wybór, już bardzo pyliste ale jeszcze pójdzie RCW.

Takie wapna na północy Polski kosztują u producentów nawet ponad 100 zł/t i to bez transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Mam pytanie z innej beczki bo trafia się do kupna piast jednotalerzowy czy ktoś takowy posiada bo chciałem dowiedzieć się jak szerko on rozsiewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Raptus902 do Tarnowa opolskiego 80 km, Morawica 165 km

mariuszzz w zeszłym roku było z Morawicy wg atestu powyżej 2,0 mm 5,7%, poniżej 0,5 mm 62,5% takżę chyba nie tak źle

jeśli już bym brał z lhoist to tylko standart, premium opada ze względu właśnie na sprzęt do rozsiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

To czym siać to wapno premium??

Np czymś takim:

https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-wapna-amazone-zg-5000-wojcin--nr50725392

 

Obejrzyj zdjęcia, jest kilka jak to wygląda.

Raptus902 do Tarnowa opolskiego 80 km, Morawica 165 km

mariuszzz w zeszłym roku było z Morawicy wg atestu powyżej 2,0 mm 5,7%, poniżej 0,5 mm 62,5% takżę chyba nie tak źle

jeśli już bym brał z lhoist to tylko standart, premium opada ze względu właśnie na sprzęt do rozsiewu

Jak na zwykłe wapno to całkiem niezłe wyniki, ale jednak od tego Standardu z Lhoista gorzej.

Szkoda że nie widziałem "na żywo" tego z Lhoista, tak patrząc tylko na wyniki badań to nie będę Ciebie do Lhoista przekonywał.

Może ktoś z kolegów się wypowie, jak wygląda ten Standard z Lhoista? Sa jakieś kamyki, czy sam pyłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StB    1

Raptus902 do Tarnowa opolskiego 80 km, Morawica 165 km

mariuszzz w zeszłym roku było z Morawicy wg atestu powyżej 2,0 mm 5,7%, poniżej 0,5 mm 62,5% takżę chyba nie tak źle

jeśli już bym brał z lhoist to tylko standart, premium opada ze względu właśnie na sprzęt do rozsiewu

sprawdź cenę standardu z Górażdży bo chyba loco 40zł/t netto  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Morawica 82 netto. Do kopalni ok. 250 km
Odemnie do wszedzie daleko

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja miałem ofertę z Morawicy z ich transportem 93zł/t brutto


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Zwykły Standard z Lhoista jest praktycznie taki sam jak weglan z Morawicy. Miałem obydwa wapna i praktycznie bez różnicy. Ktoś wczesniej wspomniał, że z Tarnowa Opolskiego jest dużo lepsze, bo bardziej zmielone i takie tam sratatata... Złoża opolskie są starsze niż kieleckie, więc teoretycznie skała powinna być twardsza. Do Tarnowa Op. mam 45 km, ale wolę wapno z Morawicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  Morawicy podobno  tłok  ostatnio , ze  Agrolok  zrezygnował ze  współpracy 

Oferta  z  Agroloku

wapno  z  Bukowej w  cenie z  dostawą około  2400 za  około  26  ton 

Wapno Nordkalk  solid cal  w  cenie  około  2300 zł 

 

Warte uwagi  te  wapna? 

które  ewentualnie  wybrać?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W  Morawicy podobno  tłok  ostatnio , ze  Agrolok  zrezygnował ze  współpracy 

Oferta  z  Agroloku

wapno  z  Bukowej w  cenie z  dostawą około  2400 za  około  26  ton 

Wapno Nordkalk  solid cal  w  cenie  około  2300 zł 

 

Warte uwagi  te  wapna? 

które  ewentualnie  wybrać?

 

Agrolok zamawia przez firmę Martus, zadzwoń bezpośrednio do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@mariuszd93 Dostałem ofertę na węglan z kop. Bukowa po 65 netto/t. z dostawą ( śląsk ) Co ciekawe, Opolwiak standard 85 zł/t, a węglan z zakładu Górażdże 50% CaO - 71 zł netto, a odległość do mnie nie przekracza 50 km.
Polecam zaznajomić się z ofertą firmy AGROKAN z Tarnowskich Gór, handlują wapnem na całą Polskę, głównie z kopalń świętokrzyskich i Lhoist'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25486

czy stosował ktoś może wapno węglanowo tlenowe z Iłży? podobno 56% CaO

Nie węglanowo tlenowe, a węglanowe z pokładów jurajskich. Stosowałem kilka razy z uwagi na bliskość i cenę. Niestety jest bardzo słabo zmielone, a właściwie skruszone. Przy regularnym wapnowaniu w dużych ilościach  jakieś efekty daje, ale w zeszłym roku zakupiłem z Morawicy i  różnica w stopniu zmielenia kolosalna na plus dla Morawicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Podpowiedzcie panowie ile zastosować wapna z Morawicy na gleby b.kwaśne. Nie mam żadnych piachów tylko cięższe ziemie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

Nie węglanowo tlenowe, a węglanowe z pokładów jurajskich. Stosowałem kilka razy z uwagi na bliskość i cenę. Niestety jest bardzo słabo zmielone, a właściwie skruszone. Przy regularnym wapnowaniu w dużych ilościach  jakieś efekty daje, ale w zeszłym roku zakupiłem z Morawicy i  różnica w stopniu zmielenia kolosalna na plus dla Morawicy. 

 

a jaka cena tego z morawicy, jaka reaktywność, ile CaO? A sprawdzałeś jak zmienił się odczyn po tym z morawicy i iłży?

Edytowano przez zacier123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ges2013    0

Raptus zamawiałeś przez jakąś firme??? Czy bezpośrednio z kopalni? Ile cię wyniesie na gotowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  Morawicy podobno  tłok  ostatnio , ze  Agrolok  zrezygnował ze  współpracy 

Oferta  z  Agroloku

wapno  z  Bukowej w  cenie z  dostawą około  2400 za  około  26  ton 

Wapno Nordkalk  solid cal  w  cenie  około  2300 zł 

 

Warte uwagi  te  wapna? 

które  ewentualnie  wybrać?

 

 

Agrolok zamawia przez firmę Martus, zadzwoń bezpośrednio do nich.

 

 

@mariuszd93 Dostałem ofertę na węglan z kop. Bukowa po 65 netto/t. z dostawą ( śląsk ) Co ciekawe, Opolwiak standard 85 zł/t, a węglan z zakładu Górażdże 50% CaO - 71 zł netto, a odległość do mnie nie przekracza 50 km.

Polecam zaznajomić się z ofertą firmy AGROKAN z Tarnowskich Gór, handlują wapnem na całą Polskę, głównie z kopalń świętokrzyskich i Lhoist'a.

Dziękuję  za odzew  .

A  opinie  o  tych  produktach? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj