wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

shrek    1

Duzo tego wapniaka potrzebujesz ?? Jak tak kolo 20t to ja bym zamawial bezpośrednio od producenta bo to okolice bialej podlaskiej wiec chyba nie tak strasznie daleko od ciebie a cena widzialem na stronie kolo 260 zl za 1 t plus transport ale to pewnie kolo 3 zl za 1 km. Najlepiej zadzwon i sie dowiedz co i jak bo moze sie okazac ze nawet solowke podesla z 10t i sie bedzie tobie opłacać i moze sie uda netto kupic jak nie potrzebujesz faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki shrek za info akurat dużo nie potrzebuje koło 5 ton ale myslę że i tak taniej wyjdzie,mozesz podać źródło skąd taka cena 260zł za tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Stosował ktoś KUJAWIT? Mogę zamówić cały skład za 70-80zł/t z dowozem. 

 

Kujawit to chyba takie najzwyklejsze wapno węglanowe odmiany 04. Zapewne takie samo jak z Morawicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Zapomnialem dopisac ze to cena netto, ale podejrzewam ze idzie kupic po takiej cenie. Dzwonilem w tamtym roku do tej firmy i rozmawialem chyba z szefem i tam sa 3 ceny w zaleznosci od wielkosci granulatu. 260 bodajże kosztuje granulat 3 - 6 mm, jest jeszczw cos tanszego. Poszukaj na olx tam ktos sprzedaje w zblizonych cenach bodajże 10 zl drozej ale bedziesz mial wszystko rozpisane. Jest jeszcze opcja ze sam zalatwisz sobie transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Kujawit to chyba takie najzwyklejsze wapno węglanowe odmiany 04. Zapewne takie samo jak z Morawicy.

Dokładnie tak, Nordkalk, Morawica, Kujawit to takie same wapna węglanowe. Tak, że tylko patrzeć które jest u Ciebie najtańsze i brać.

Nordkalk i Morawica są z pod Kielc, Kujawit z Barcina pod Bydgoszczą, więc jak ktoś jest z południa Polski tańsze beda dwa pierwsze, jak jesteś z północy Polski tańszy musi być Kujawit (chyba że pośrednik chce przyciąć na cenie;-))

Ma ktoś jakiś link w którym były by ładnie opisane te oznaczenia odmian wapna?

 

 

Już nie aktualne. 

Napisałeś ze już nieaktualne ale może przyda się innym.

 Każde wapno sprzedawane w Polsce musi być zgodne z wymaganiami z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 2010 R, poniżej l;ink:

 

http://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2010.183.0001229,rozporzadzenie-ministra-gospodarki-w-sprawie-sposobu-pakowania-nawozow-mineralnych-umieszczania-informacji-o-skladnikach-nawozowych-na-tych-opakowaniach-sposobu-badania-nawozow-mineralnych-oraz-typow.html 

 

Na końcu jest załącznik 6 i tabele 1 i 2 z dokładnym opisem odmian wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak posieje wapno i zmieszam z ziemia to mozna siac pozniej normalnie miedzyplon np:łubin i normalnie na jesien dac potas-fosfor pod korzeń,pytam ponieważ w tym roku pierwszy raz będę wapnował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Panowie wysiałem na jednym polu te wapno i akurat deszcz polał i na drugi dzień dopiero udało się zmieszać z ziemią, w załączniku jest przekrój warstwy ornej i napiszcie czy jest dobrze zmieszane zeby to jakoś zadziałało i nie uszkodziło mi roślin po siewie w maju.

Wapno tlenkowe CaO 70% w postaci sypkiej

 

Przekrój ok 10-15cm

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

stosował ktoś orcal ?

jak wrażenia w porównaniu z wapnem ?

 

wizualka2-1-1.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Dziś to cudo próbowałem rozsiać

Miało iść rozsiewaczem do nawozu i nic, musiałem żonę posadzić za kierownicą, włączyć jedynkę terenową i łopatka bo się zawieszało i lepiło.

1 godzina = 1 tona = 2 ludzi i pot.....

o cenie nie wypomnę, ale zobaczymy działanie, mam być cudowne, poczekam

Następną tonę rzucę rozrzutnikiem ale nie poryję się z ścieżkami na oziminach, ale spróbuję i zobaczę różnicę w ścieżkach i po za nimi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

stosował ktoś orcal ?

jak wrażenia w porównaniu z wapnem ?

 

wizualka2-1-1.jpg

 

Odpady poprodukcyjne niektóre firmy oddaja za flaszkę, ale jak widać niektórzy potrafią na nich zarabiać.

 

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

To nic innego jak odpad z utylizacji zdechłych zwierząt i resztek z ubojni.Z tego co wiem CaO 30-40% ale nie jestem pewny.Że się zawiesza to akurat się nie dziwię ponieważ są tam np.tłuszcze, pióra itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno dziki odstrasza, nawet na stronie producenta się tym chwalą. Spraktykował ktoś?

edit http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/nawoz-z-ptasich-pior,54657.html 

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

To są odpady pozwierzęce, więc raczej dziki przyciąga :)  Ale cóż czyni dobra reklama,Według artykułu w farmerze ma ok 40% wodorotlenku wapnia, czyli tak jak napisałem wcześniej.Powiem że jeżeli chodzi o porównanie zawartości CaO do ceny do du.y nie urywa.Najdroższe CaO na świecie.Chyba że w tym nawozie chodzi o coś innego, jakieś inne składniki.

A z tego co wiem dziki odstrasza tylko hasło Darz bór :)

Edytowano przez farmer1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Wielu naiwniaków w XXI wieku da się nabić w butelkę na coś, co większość ludzi średniowiecza nie dałoby się namówić - zwykły polski ciemnogród. Ludzie bez szkoły uwierzą we wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś to wapno http://www.ekodol.com.pl/index.php

Które z tych magnezowych byłoby najlepsze, bo tak się zastanawiam, może by zamówić z jeden skład teraz i wysiać, wiem że termin nieoptymalny, ale cóż poradzić jak niskie ph. Cena z transportem to by było 65zł tona.

A jak to jest z wapnowaniem pod ziemniaki, bo gadałem ostatnio z facetem z OSCHR-u, i powiedział on, że jak koniecznie chcę wapnować pod ziemniaki, to powinienem powapnować od razu po posadzeniu, a potem normalnie uprawiać, praktykował ktoś z was takie rozwiązanie?

Jeszcze takie pytanie, pogłówne wapnowanie ozimin wapnem sypkim da cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Ja dokładnie wczoraj wysiałem swoje tlenkowe a dziś dopiero wymieszałem , wczesniej sie nie dało bo tydzien temu przy rozsiewaniu zawiało dosyć mocno do oka i naszczescie po paru dniach już sie zagoiła rogówka także przy pracach z wapnem , tym bardziej tlenkowym polecam okulary i maske , koszt 10zł a nie jak w moim przypadku 300zl na okuliste i leki. 

Ale wracając do tematu to kolego grzegorz2000 , termin siewu ziemniaków jest jakoś początek kwietnia więc można by było jakieś tlenkowe ale ono musi minumum 4 tyg przed siewem więc został tak miesiąc do sadzenia ziemniaków ale na twoim miejscu kupił bym węglanowe , nawet z magnezem i niech sie powoli rozkłada, bo tlenkowe działa agresywnie i nie wiadomo jak zareaguje twoja ziemia bo może nawet ja zdegradować ale to jak sie przesadzi z tlenkiem wapnia.

Ja wysiałem  tlenkowe sypkie CaO 70% w dawce 1t/ha i do siewu zostało jakoś 5-8 tygodni więc bede widział jak roślinki zareagują na takie wapnowanie. Zalecenia były coś koło 2-3 ton/ha CaO z tyłu na opakowaniu więc myślę , że jak dałem 1t/ha to  mi tej ziemi nie zdegraduje no i jestem ciekaw co to będzie bo obawiam się , że nie wiem poparzy uprawy czy coś lub nie będą chciały rosnąć czy coś. Wymieszałem wapno tak mniej wiecej do 10cm , jeszcze w tygodniu chce jeszcze raz przejechać kultywatorem , i przed siewem nawozy także jeszcze tak 2 przejazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5320    1

 

Witam! 

 

panowie mam problem z jednym kawałkiem pola .. otóż jest strasznie zakwaszone (wiem bo robiłem badanie ) zalecenia miałem na jesień tzn wapno i czekać z siewem do wiosny ale jesień była jaka była i nie zrobiłem nic .. wiec teraz nie wiem co zrobić z tym kawałkiem  wapno teraz i siew czy wapno i czekać do jesieni ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj