wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

TheBociek1996    598

@biały właśnie coś w tym jest prawdy, bo w tym roku mieliśmy 3 transporty z Morawicy 2 takie normalne jak zawsze, ale jeden był taki, że za rozsiewaczem nic nie było widać. Sam pył i właśnie kierowca mówił, że pod jakąś nową linie podjeżdżał czyli możliwe, że to właśnie była to od nordkalka.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W slawnie tak ale całe auto trza kupić a ja chce max 2t

 

 

2t to od sąsiada bierz,a lbo granulatem się posiłkuj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

Sąsiad nie używa tam większość to ugory ludzie nie dbają o ziemię leży odłogiem a oni na etacie 

 

Ja kupiłem to 3 lata temu i chce na tej ziemi sad w 2018 założyć 

 

Na razie głęboka orka i 2 rozrzutniki gnoju poszły na wiosnę chcę wapno i gorczyca a później zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

To w końcu jak to jest z tym Nord kalkiem i Morawicą... Niby dlaczego Nordcalk bierze z Morawicy, skoro ma przecież swoją kopalnię i zakład w Sławnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mysle ze kwestia logistyki  i wydajnosci zakłądu. Temat morawicy i nordkalku potwierdziło mi juz kilka firm który handluja wapnem nie od wczoraj :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Trzeba dogłębniej zbadać sprawę przed przyszłorocznym zakupem :) Miałem w tym roku z Morawicy i wyglądało przyzwoicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam pytanie odnośnie kredy z Dwikóz. Orientujecie się czy oni maja tam jakieś swoje złoża i czy można kupić tam kredę niegranulowaną  luzem czy może po prostu przywożą kredę do siebie z innego miejsca i poddają ją procesowi granulacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Przywożą kredę , bodajże pojeziorną z Podlasia do siebie i ją granulują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Tutaj na forum jeden użytkownik zrobił stelaż do piasta i przykrył to plandeką, tylko bardziej w kształcie kwadratu.  Nie pamiętam który... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Zajrzyj do mojej galeri tam zobaczysz jak to wygladało.  Efekt byl bardzo dobry choc wykonanie to było na tzw. "szybko"  


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co myślicie o Wapnu z koplani Morawica dostałem ofertę 28 zł/tona ? To jest faktycznie weglana wapnia czy dolomit nigdy od nich nie brałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Węglanowe białe jak śnieg,mam nawet atest nie wiem czy wiarygodny ale jest. Ja płaciłem nie dawno po 70zł z transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

28 zł tona plus transport dla uściślenia i wychodzi około 70 zł tona . Tanio bo jak inni proponowali to 95 zł z transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

opłaca się teraz brać wapno sypkie? chodzi mi o to że jest mokre i płaci się za wodę, ostatnio przywieźli do znajomego to przy 24 tonach malutka ta kupka była z tym wapnem, nie lepiej kupić granulowane typu polcalc? i jak to jest z tym że granulowanego zalecają od 500 do 1000 kg a sypkiego 3-4 tony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Różnica między sypkim a granulowanym(dobrej jakości) jest taka że granulat jest zrobiony z pyłu, natomiast w sypkim tego pyłu który szybko się rozłoży będzie ok 10 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skąd takie dane? to dlatego by wychodziła taka różnica na tonie i dawkowaniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Z tym ich atestem to bym polemizowalbo kiedyś do ojca przyjechali z wapnem niby magnezowym i z atestem o zgodność składnikow  ale jak ojciec powiedział ze bieże prube i zawozi do analizy to się zaczeli stawiać to im podziękowałi dowidzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Składniki pewnie są ok, natomiast przesiew według normy mało które wapno sypkie przechodzi.Dla informacji 0-0,5 mm powinno być minimum 50 % i 0-2 mm minimum 90 %. Tak mówi nasze rozporządzenie określające typy wapna nawozowego oraz wymagania jakościowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

ja zazwyczaj teraz stosuje koszelowskie albo kornickie granulowane a w tunele foliowe kreda ale w tym roku musze zawieść próbki do analizy bo były duże braki na roślinach pod folią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zajączek pic na wodę, niemalże dosłownie.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj