wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2255

Wapno gruber/talerzówka jak odrośnie glifosat można inaczej?? Raczej nie, chyba że  w łan wjeżdzać i pryskać przed zbiorem. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Gdzie można oddać próbkę gleby do analizy w woj. podkarpackim ?

A dlaczego w podkarpackim? Ja jestem z Mazowsza a próbki wysyłam pocztą na Lubelszczyzna.  15 zł przesyłka, nie opłaca się jeździć i szukać, a wyniki otrzymuję pocztą i @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Czymś nie miłym, ależ za kogo mnie Pan uważa...? No właśnie tu piszemy bez Pan Pani. Więc nie pogniewasz się gdy dalej w ten sposób będę się odnosił do ciebie, a ty też pisz bezpośrednio wtedy i ja lepiej będę się czuł.

 

Co znaczy konkretnie stwierdzenie ,,zastoiska.. eh,, bo ,,eh,, jest delikatnie zagadkowe. Bardzo mnie to ciekawi gdyż poszukuję informacji od praktyków. Literatura opisuje ten związek chemiczny bardzo obiecująco, na tyle iż jestem w stanie uwierzyć że rozwiąże to moje problemy z nisko położonymi częściami działek o podłożu ilastym.

Oczywiście cały czas mam taki zamiar aby kupić i wysiać gips który wam polecałem, oraz gwarantuję że ten gips niczym się nie różni od siarkomixu, a nawet może być lepszy od siarkomixu, pod warunkiem że siarkomix jest produktem ubocznym przy neutralizacji zanieczyszczeń chcących się wydostać przez kominy fabryk.

 

Bardzo chętnie przyjmę próbkę siarkomixu gratis, mam nadzieję że rozmowa jest poważna i nie zakładasz że będę robił doświadczenia w doniczce a tym bardziej warzywniaku więc nie mówisz o próbce zmieszczonej w siatce z biedronki. 1 ha siarkomix vs 1ha gips z kopalni leszcze to jest moja propozycja. Dawki na ha, ty jako doradca zaproponuj.

 

Na temat nawozów z lubonia niestety nie potrafię się wypowiedzieć w nijaki sposób gdyż nigdy takowych nie stosowałem.

 

Witam, dostałem bana za reklamowanie produktów ale już jestem ;)

Niemiłym - tak jakoś napisałem bo jest tu dużo geniuszy mocno się spinających hehe i już czasem kumulacja takich sytuacji podnosi mi ciśnienie ;) a mam jeszcze setki spraw dziennie, które potrafią wkur... ;)

Ok - jak najbardziej bez Pan/Pani

Z tymi zastoiskami źle zrozumiałem w jakim sensie piszesz - doczytałem przypadkowo w innym poście i już wiem o co chodzi aczkolwiek nie praktykowałem tego tematu więc się nie wypowiadam

Nawozów z Lubonia krótko mówiąc nie warto stosować :)

Co do "próbki" mogę podesłać 1 bb 400 kg na palecie (granulat), pytanie na poważnie i bez spiny - co tym doświadczeniem zbadamy?

Krótko mówiąc zwykły gips lub "niezwykły" siarczan wapnia w postaci Siarkomixu warto stosować. I warto też szukać tańszej opcji jeśli jest równie efektywna.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

chodzi mi o te wapno magnezowe co sporo osób z niego korzysta, ono jest z Barcina tak ? 

Jeśli tak no to blisko Kruszwicy faktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Witam, dostałem bana za reklamowanie produktów ale już jestem ;)

Niemiłym - tak jakoś napisałem bo jest tu dużo geniuszy mocno się spinających hehe i już czasem kumulacja takich sytuacji podnosi mi ciśnienie ;) a mam jeszcze setki spraw dziennie, które potrafią wkur... ;)

Ok - jak najbardziej bez Pan/Pani

Z tymi zastoiskami źle zrozumiałem w jakim sensie piszesz - doczytałem przypadkowo w innym poście i już wiem o co chodzi aczkolwiek nie praktykowałem tego tematu więc się nie wypowiadam

Nawozów z Lubonia krótko mówiąc nie warto stosować :)

Co do "próbki" mogę podesłać 1 bb 400 kg na palecie (granulat), pytanie na poważnie i bez spiny - co tym doświadczeniem zbadamy?

Krótko mówiąc zwykły gips lub "niezwykły" siarczan wapnia w postaci Siarkomixu warto stosować. I warto też szukać tańszej opcji jeśli jest równie efektywna.

Pozdrawiam!

 

Armand, ostatnio jesteś bardzo aktywny na forum jak nie Ty to drugie Twoje konto firmowe, mam pytanie czy są jeszcze jakieś godne rozwiązania które byś polecił a które nie masz w ofercie swojej firmy czy tylko firmówka Twoja jest najlepsza? Pytam tak ogólnie z czystej ciekawości. Jest u mnie w okolicy przedstawiciel claasa i handluje środkami skupuje i sprzedaje maszyny, najlepsza marka? Claas. Jako, że sam ma 2000ha nie jeździ claasem tylko JD (opinie prawocników- claas więcej stoi niż robi (traktory)), więc tak mi się skojarzyłeś, że polecasz tylko to co masz w ofercie, ale powiedzmy że ufam Twoim spostrzeżeniom i nie jest to tylko nabijanie postów i reklama swojej działalności, bo jeśli tak to słabo, że samoistnie nie możesz się wybić. Nie odbierz tego za atak na Twoja osobę, bo jak to ująłeś w innych postach możesz być wkur... po ciężkim dniu i źle zinterpretować :) Sorki za post spam ale trzeba było to w końcu napisać. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Armand, ostatnio jesteś bardzo aktywny na forum jak nie Ty to drugie Twoje konto firmowe, mam pytanie czy są jeszcze jakieś godne rozwiązania które byś polecił a które nie masz w ofercie swojej firmy czy tylko firmówka Twoja jest najlepsza? Pytam tak ogólnie z czystej ciekawości. Jest u mnie w okolicy przedstawiciel claasa i handluje środkami skupuje i sprzedaje maszyny, najlepsza marka? Claas. Jako, że sam ma 2000ha nie jeździ claasem tylko JD (opinie prawocników- claas więcej stoi niż robi (traktory)), więc tak mi się skojarzyłeś, że polecasz tylko to co masz w ofercie, ale powiedzmy że ufam Twoim spostrzeżeniom i nie jest to tylko nabijanie postów i reklama swojej działalności, bo jeśli tak to słabo, że samoistnie nie możesz się wybić. Nie odbierz tego za atak na Twoja osobę, bo jak to ująłeś w innych postach możesz być wkur... po ciężkim dniu i źle zinterpretować :) Sorki za post spam ale trzeba było to w końcu napisać. Pozdrawiam

 

 

Dlatego właśnie staramy się wrzucać do galerii jak najwięcej zdjęć (są to nasze zdjęcia), na których widać, że korzystamy z tych produktów. Jednak i w tym przypadku niektórzy mają przysłowiowy ból d*py, nie mam pojęcia dlaczego, ale dużo osób tutaj strasznie się wymądrza i nie przyjmuje do wiadomości, iż może nie mieć racji.

 

To tak w skrócie ode mnie, może na ten temat odpowie coś więcej sam Armand.


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Xtro jak interesuje cie Radkowit to odezwij sie na PW cos pomoge :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Armand, ostatnio jesteś bardzo aktywny na forum jak nie Ty to drugie Twoje konto firmowe, mam pytanie czy są jeszcze jakieś godne rozwiązania które byś polecił a które nie masz w ofercie swojej firmy czy tylko firmówka Twoja jest najlepsza? Pytam tak ogólnie z czystej ciekawości. Jest u mnie w okolicy przedstawiciel claasa i handluje środkami skupuje i sprzedaje maszyny, najlepsza marka? Claas. Jako, że sam ma 2000ha nie jeździ claasem tylko JD (opinie prawocników- claas więcej stoi niż robi (traktory)), więc tak mi się skojarzyłeś, że polecasz tylko to co masz w ofercie, ale powiedzmy że ufam Twoim spostrzeżeniom i nie jest to tylko nabijanie postów i reklama swojej działalności, bo jeśli tak to słabo, że samoistnie nie możesz się wybić. Nie odbierz tego za atak na Twoja osobę, bo jak to ująłeś w innych postach możesz być wkur... po ciężkim dniu i źle zinterpretować :) Sorki za post spam ale trzeba było to w końcu napisać. Pozdrawiam

 

 

Witam,

Kilka dni temu zaczęliśmy trochę działać na tym portalu, konto prywatne miałem dużo wcześniej ale rzadko korzystałem...

Z konta firmowego nasze oferty wstawia nasz człowiek odpowiedzialny za reklamę, ja piszę z prywatnego - jestem założycielem / właścicielem 100% AgriVision i sklepu BIG-AGRO.pl

Co do "nie możesz się wybić" - uwierz, że mogę... i nie chwaląc się - mamy na prawdę za***iste efekty naszej pracy - nie chodzi o mega zysk na koncie (bo do tego jeszcze daleko aczkolwiek krótko mówiąc to porównując rok 2015 do 16 to obrót co najmniej x 5) ale o efekty na polach - naszych i u naszych Klientów (lokalnych - widzę na żywo, z całego kraju - widzę na zdjęciach i po opiniach podczas rozmów).

Aktualnie zakładamy u siebie plantacje (duże poletka doświadczalne) rzepaków Rapool, zbóż Saaten Union, mieszanek traw, lucern i międzyplonów DSV. Spore przedsięwzięcie - wchodzą w to nasi inni Partnerzy handlowi (GA, ADAMA, AgroLiedmann, Ekoplon i inni).

Co do "polecanie TYLKO tego co mam w ofercie" to wstawiając tu kilkanaście postów reklamowych jak na razie głównie odpowiadałem na nie, jak ktoś pytał o odmianę Rapoola, którą widziałem i wiem co "one potrafią" to się wypowiadam na ten temat.

Zauważ, że nie wypowiadam się na temat ŚOR - nie handlujemy ŚOR - głównie dlatego, że nie czuję się za***iście w tym temacie i dałem sobie 2-3 lata na wprowadzenie ŚOR do oferty, żeby zdobyć doświadczenie i wybrać najlepsze produkty.

Mogę śmiało polecać 100% produktów z naszej oferty bo jestem do nich przekonany (90% używam).

Co do tematu maszyn (do Claasa) to akurat zgadzam się do ciągników ale polecam maszyny zielonkowe - mam u siebie zestaw tj. kosiarka, przetrząsarka i zgrabiarka - jestem bardzo zadowolony, a robimy na prawdę dużo tym sprzętem.

Maszynami handlujemy w małym stopniu... jeśli będę miał komuś polecić ładowarkę to polecam Avanta, nie dlatego że tym handluję tylko dla tego że mam u siebie maszynę od 3 lat (4 lata temu przyjechała do mnie na testy chociaż jej bardzo nie chciałem bo wydawała się szajsem, po przetestowaniu kupiłem ją i teraz szczerze polecam! mamy kilkanaście przystawek - robimy nią różne prace - aczkolwiek głownie obornik).

... ciągniki... handluję ciągnikami Kioti i je polecam, bo również są dobre - moce/gabaryty podobne np do polskich producentów ale jakość 10 x lepsza a ceny podobne... (w USA są bardzo popularne i mają aż 5 lat gwarancji, w Polsce się ich na razie nie widzi...), handluję Belarusami ale ich nie wciskam nikomu... mam też u siebie 1025 ale jest to ciągnik głównie do prac leśnych, z kosiarką bijakową no i czasem używany w polu... jakbym miał go kupić do intensywnego użytkowania np z ładowaczem no to bym tego nie zrobił bo mam dużo takich prac i byłoby to uciążliwe...

Polecam Fendta a nim NIE handluje, niby teraz są narzekania ale polecam! Mam już ponad 4 lata (3500h) i na razie 0 awarii - nim akurat działam sam (ehh tyle godzin).

Fendt może przykład banalny ale tak mi się rzuciło teraz... spieszy mi się więc nie mam więcej pomysłów - wypisz mi listę to powiem co polecam a co nie ;)

Co do "zaufania moim spostrzeżeniom" to jeśli zdjęcia wydają się nieprawdziwe to zapraszam do nas na pole!

Przykład z ostatniego tygodnia... na 5,5 ha miałem mieszankę DSV C2055 (z koniczyną czerwoną) - osiągnąłem stosunkowo niedużym nakładem świetny plon - krótko mówiąc - z tej powierzchni ponad 170 bel (130 cm Krone - zaraz ktoś napisze że stałokomorówka itd, że ile ton - nie wiem ale stosunkowo jestem bardzo zadowolony - więc mam nie polecać??) :)

Hmm nie wiem co tu jeszcze napisać... chyba z grubsza wszystko - zapraszam do współpracy - i nie spinajcie się tak co niektórzy xD

Lecę robić bele, z grubsza owiało a już znów chmury, chyba dłuugie będą te żniwa...

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Za dużo sie rozwodzisz nad tematem.. Posty mają być krótkie, a treściwe.

 

Jeżeli ktoś pyta, to ktoś również odpowiada. Jeżeli od pewnego czasu padają podobne zastrzeżenia, to najlepiej wyjaśnić to dokładnie.

A jeżeli chodzi o treściwość - Twoja opinia oprócz spamu nic nie wnosi, gdyż ani post nie był skierowany do Ciebie, ani nie Ty pytałeś. 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Właśnie stoję przed zakupem wapna i jestem zainteresowany dwiema ofertami.

- oferta kopalnia Morawica:
- CaO = 50% - 53%
- MgO = 1% - 2%

Reaktywność około 93%

Cena z transportem 90zł/t

- oferta kopalnia Żelatowa:
Cao+MgO min 50% w tym Mgo min 15% czyli Cao 35% tylko

Reaktywność 46%

Cena z transportem 49zł

Co lepiej wybrać?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja nie wiem jak Wy macie wapna w takiej cenie, u mnie najbliższy produkt 50% CaO i 1% MgO około 91 brutto, 40% CaO i 5% MgO za 96 brutto i najlepsze że reaktywność 60-70% Miałem wziąć coś z nordkalku, ale termin oczekiwania do 6 tygodni a i cena 130 za standard a prawie 150 za fastcalca...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Matey jeśli to do mnie to dlatego takie ceny bo do Żelatowej mam 20km a morawica to sąsiednie województwo. Niestety i stety cena wapna to praktycznie cena transportu bo wapno z Morawicy bez transportu wychodzi w okolicy 25zł/t.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ogólnie jestem w szoku, te wapna po 91-96 zł to transportują do mnie kilkanaście km, a cena wg mnie zbyt wysoka


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

ale te wapno to idzie z kopalni najbliższej czy przez pośredników? Lubuskie i reszta zachodnich i południowych województw ma gorzej z tymi wapieniami bo kopalni nie ma za wiele albo w ogóle i być może stąd ta cena.
Z resztą ogólnie nie wiem jak to do końca jest czy przypadkiem niektóre kopalnie nie mają różnych cenników dla danego powiatu/województwa.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

To pośrednicy was tak robią. Weź sobie tel. do którejś kopalni i zapytaj o cenę. Zobacz ile masz od kopalni km. Policz ok 2,5zł/km (cenę transportu jeszcze można sprawdzić, bo pewności nie mam) transportu i ci wyjdzie ile powinieneś zapłacić. Firma transportowe często biorą różne stawki w zależności o powiatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Jeśli kogoś interesuje okolice Śniadowa:

Wapno Morawica - 92zł brutto

Radkowit Premium - 96zł brutto 

Takie ceny usłyszałem wezmę Morawicę i może wiosną Radkowit zobaczę jak z funduszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

o ile cena wapna z Morawicy jest fajna, to o ten radkowit premium to cena chyba w kopalni, bo sporo za tanio , przynajmniej tak mi się wydaje


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj