wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

zetor6011    1

Kreda wapno nawozowe GRANULOWANE o zawartości CaCO3 94% w tym CaO 51% panowie opłaca sie w cenie około 150 zł za t albo co byscie polecili na gleby klasy 3- 4 zeby podniesc Ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hehe napisać można wszystko. Kwestia czy to łykniesz... zapytaj się o jakieś próbki co byś przebadał na własną ręke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

@KULAWA_KOZA Po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Witam,
Udało mi się wydzierżawic paręnaście dodatkowych hektarów, gleba głównie kl 4, pola niezachwaszczone ale z niskim pH. Od 4.5 do 5.5 raczej z niską zawartością fosforu i potasu. Myślę zasiac tam pszenzyto, bo na rzepak trochę za słabe wyniki. Czy nordcalc fastcal to dobry pomysł? Czy jakiś granulat typu wapniak koszelewsko, elbo ten Elplon z agrolok? Co uważacie za najlepsze rozwiązanie?

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy po wapnowaniu wapnem wegalnowym można siać gorczyce na przyoranie( gruberem zaraz po wapnowaniu)? i jak jest z łączniem oprysku roundup i wapna? mam łąkę która chce teraz zwapnować, opryskać, zaorać i zasiać nowa. można łączyć ten oprysk z wapnem? z góry dzięki za odpowiedz :)    

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ile CaO moźe mieć wapno z cukrowni? Ma to magnez? jaką moźe mieć reaktywność? Gość przywizł mi kredę z Kornicy i próbkę tego wapna z cukrowni. Po rozpuszczeniu , zostaje ze 20 procent piachu...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wapno-defekacyjne-zapytaj-w-cukrowni,60513.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

mariuszd93 wczoraj ci przywiózł białym manem? zostawił ci certyfikat? dla mnie zapomniał ale jeszcze w tygodniu ma mi dowieść jedną patelnie to się upomne. myślałem że będzie to błoto ale jest jak najbardziej ok.
co myślicie o tej kredzie z kornicy?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tak białym manem. Na numerach LCH. Lokalny przewożnik wziął powrotnym kursem. U mnie ta kreda to z połowa takie grudki 1 do 3 cm. Rozpuszcza się ładnie, moim zdaniem ok.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Sprawdzam. Stawiam 1 złoty.

 

Po cenie powiedziałbym, że to zwykły węglan. Korzystny kurs, więc czemu mam nie postawić. 

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

rośnie mi gorczyca i będę orał, ale też muszę zwapnować to pole i nie wiem czy dawać przed orką (30cm) czy później przedsiewnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grochutek    1

Witam wszystkich! Chciałem zapytać jaki preparat do wapnowania pola pod truskawki? Chcę doprowadzić moje do porządku, bo w tym sezonie plony pozostawiały wiele do życzenia ;/ Czytałem o tym, że raz na jakiś czas na takim polu warto zrobić wapnowanie. Myślę o wapnie nawozowym z magnezem. Znalazłem fajną stronkę dodatkowo z fajnym przelicznikiem ile nawozić, ale  totalnie nie znam produktu - czy Flormex coś wam mówi? Ktoś stosował? Dla zainteresowanych podaję stronę www.flormex.pl. Będę wdzięczny za opinię. Cena jest atrakcyjna, więc poważnie się nad tym zastanawiam, ale wolałbym wiedzieć, że to sprawdzony preparat. Z góry dzięki za wszelkie sugestie :) Pozdrawiam! Krystek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martes    0

Witam wszystkich! Chciałem zapytać jaki preparat do wapnowania pola pod truskawki? Chcę doprowadzić moje do porządku, bo w tym sezonie plony pozostawiały wiele do życzenia ;/ Czytałem o tym, że raz na jakiś czas na takim polu warto zrobić wapnowanie. Myślę o wapnie nawozowym z magnezem. Znalazłem fajną stronkę dodatkowo z fajnym przelicznikiem ile nawozić, ale  totalnie nie znam produktu - czy Flormex coś wam mówi? Ktoś stosował? Dla zainteresowanych podaję stronę www.flormex.pl. Będę wdzięczny za opinię. Cena jest atrakcyjna, więc poważnie się nad tym zastanawiam, ale wolałbym wiedzieć, że to sprawdzony preparat. Z góry dzięki za wszelkie sugestie :) Pozdrawiam! Krystek

 

Stosuję Dolokorn 90 od 3 lat. Jestem zadowolony. Do sadu również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

A ja mam pytanie jak pogodzić wapnowanie i nawożenie obornikiem kurzym i gnojowica świńska?

 

Co roku obornikiem nie nawozisz. Obornik normalnie, a wapno pod przedplon rośliny wrażliwej na pH, tj. wapno - pszenica, obornik - burak.

Jeżeli jednak zdecydujesz się w tym samym roku - wapno wymieszać, min. 4 tyg przerwy i obornik. 

A jeżeli gonią terminy agrotechniczne - obornik/kurzak, wymieszać i orka, wapno na zaoraną glebę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
A jeżeli gonią terminy agrotechniczne - obornik/kurzak, wymieszać i orka, wapno na zaoraną glebę.

 

Że niby od razu po oborniku wapno??? Broń Boże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Chodzi o to aby wapno po orce zastosować, i wtedy, zostawić na wierzchu czy wymieszać czymś? Ja mam problem z kolejnością agtotechnik, wyników gleby jeszcze nie ma, wapna zreszta też a trzeba siać poplon i leży na polu obornik do rozrzucenia, najlepiej byłoby wapno-agregat z poplonem-jesienia obornik i orka ale nie da rady tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Dlaczego się "nie da"?? 

Jeżeli nie boisz się erozji to możesz zostawić bez mieszania :D Woda opadowa/roztopowa zrobi przez zimę robotę. 

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj