wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

soltys48    19662

Dokładnie sam co roku glowiłem się jakie kupić bo rozsiewacz albo pożyczałem/wypożyczałem albo najmowałem usługę a to wychodziło dość drogo teraz ma swojego PIASTA kupionego za 6 tysi w kapitalnym stanie i od 2014 rozsiał już 20 składów wapna(moje i usługa u sąsiadów)i do tego w planie na ten rok kolejne 10 więc powoli zarabia na siebie...A już o tańszym wapnie z kopalni nie wspomnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Lepiej kupić rozsiewacz za 5-10 tyś,   porządne wapno za 100 zł/t. niż wapno po 300-600 granulat.

Mieszanką mi gość sam robi pod Wojcieszowem, ale drugi rok przywozi mi tlenek po 105 zł z Opola. ale to taki tlenek że nie pyli się.

jaki tlenek za 105 zł z opola? ja kupuję z górażdży oxyfertil mix po 180 zł i strasznie się pyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

to kup miałką kredę , ja mam taki zamiar, czekam na transport. w Mielniku po 60 netto - tona.

 

Co dogadałeś się ze Sławkiem przywiezie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

Panowie mam pytanie, braliście kiedyś wapno z dalszych odległości? Zastanawiam się nad kredą ale jest dość daleko i zastanawiam się jak to sie odbija na cenie i czy w ogóle to wożą? Dzisiaj juz nie zadzwonie, ale moze ktos z Was cos wie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nie . Przywiezie mi gość co ma firmę przewozową w moich okolicach. Czekam aż kurs w tamtym kierunku będzie miał. inni chcieli ponad tysiąc za kurs . Ten ma mi przywieźć za 600- 700 zł


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

jaki tlenek za 105 zł z opola? ja kupuję z górażdży oxyfertil mix po 180 zł i strasznie się pyli

 

Nie wiem, mówi że  z Opola mi przywozi. może to jakiś odpad po produkcji z oxyfertilu, Nie jest pylący, trochę wilgotny i część jakby zgranulowana.

Na Wojcieszowie tlenek kosztuje 230, a  mi w marcu po 120 przywoził, ale był  w rozdartych workach, teraz jedna firma po 130 z Wojcieszowa mi oferowała.

Ale z Wojcieszowa to mieszanke 70% weglan,30% tlenek  mi przywoził to nic nie pyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

ja w tym roku chyba zrezygnuje z wapnowania bo ciągle pada i w wapnie będzie więcej wody niż wapna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Badałem u siebie glebe i kiepsko u mnie z magnezem (zawartość niska a nawet bardzo niska miejscami) a także nie zaciekawe ph. Jakie dobre wapno magnezowe polecacie? A może sypnąć wapno węglanowe a magnez uzupełnić w inny sposób? Tylko jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Najtańszym sposobem uzupełniania magnezu jest wapnowanie.
Jeżeli prócz magnezu brakuje Ci.nieco Ph to myślę że dolomit byłby najlepszy który posiada w swoim składzie Cao i.mgo


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    40

Tak nawiasem mówiąc - dolomit nie posiada w swoim składzie ani CaO, ani MgO. Jest to węglan wapnia i magnezu - CaCO3 x MgCO3. Co do reszty się zgadzam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

A ktos wie gdzie bym mogl zamowic nordkalk w okolicy środkowej polski? Ph slabe wiec ile tego sypiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Bartekd91 zadzwon do Nordkalku i powiedza Ci gdzie w Twojej okolicy maja dystrybutora :)

Ja w tamyu roku brałem wapno z nordkalku w Agroloku cos ok. 100zł za tone tylko nie pamietam czy netto czy brutto, a kierowca co przywiozl mowil ze na przyszlosc on po 80zł przywiezie bez faktury itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie wiem kiedy rolinicy zrozumia że Nordcalc to tylko marka - "gosciu z teczka pieniedzy", a wapno jedzie z najbliższej kopalni która spełnia ich standardy najczesciej Morawica jesli bez magnezu, chodzi tylko o przesiew ze dla nich jest towar który musi spełnic pewne wymogi. Juz o tym pisałem w Morawicy sa 2 linie produkcyjna ta lepsza która mili ładuje głownie dla nordkalca i głownie na wagony a druga linia to każdy moze kupic. Zapewnie w innych kopalniach tez maja podobne kontrakty i woża w inne rejony kraju. Ja nie lubie napychac kieszeni posrednikom  :) Nie wiem ile masz do Kielc ale po 80zł z kwitem to spokojnie do mnie przywioze i jeszcze na tym zarobie pare zł :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bialy wyłapałeś jeszcze jakieś lepsze wapno od premium-a? Bo z kredą w tym roku to pewnie będzie kiepsko, za dużo popadało. A wapnowania sporo u mnie będzie.

RCW już się tuninguje jak u ciebie było :P, tylko teraz jakie wapno, ale ten premium to widzę po kukurydzy że dobrze działa, tzn. chyba magnez z niego tak ją bujnął na takich działkach co rok temu nie miała siły rosną mimo że gleba ciężka. No fakt że dałem 27t na 6 ha, ale działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Narazie chyba zostaje przy premium bo u mnie bieda z magnezem, a od tego czesto sa żółte place w zbożu nie koniecznie tylko pH. I tak jak piszesz chyba trzeba dawac po 5-6t do tej pory dawałem po 3t musze zrobic badania jaki skutek to dało. Ta sama firma moze załątwic czysty weglan wapnia o podobnej konsystencji ale cena dużo wyższa prawie x2 i chyba najlepiej wyjdzie narazie jechac radkowitem premium chyba ze juz magnezu bedzie oporowo to wtedy zminic na cos bez magnezu. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Dobra, dzwoniłem dobrych przedstawicieli tylko żaden nie odebrał i d*pa, to nie wiem kurczę jakie polecacie to wapno zakupić,ph w tamtym roku bylo 4.7 wiosna sypalem tonę kredy ogólnie sype co rok cos ale marny skutek ile by tego nasypać gleby średnie mieszane 1-4 klasa przewaga 2-3? Bo sam nie wiem, każdy pisze nordkalk dobre wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tona kredy to jak łyżeczka curku na dzbanek 2l :) JAkbys dał 4-5t na raz lub podzielił na 2 dawki  to moze by cos z tego bylo :) Wapna weglanowego to trzeba dac 4-5t i to 2 x zeby takie pH ruszyc choc o 1 do góry. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No wlasnie u mnie jest plac maja wapno prawdopodobnie morawica 5.5tony sypie na ta siewke przyjeżdża rozsypuje i mysle dac to na hektar koszt kolo 360zl dokladnie musze dopytać, tylko czy dobrze tym wapnem zrobię żeby w błoto kasy nie wywalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

tona kredy to jak łyżeczka curku na dzbanek 2l :) JAkbys dał 4-5t na raz lub podzielił na 2 dawki  to moze by cos z tego bylo :) Wapna weglanowego to trzeba dac 4-5t i to 2 x zeby takie pH ruszyc choc o 1 do góry. 

 

nie zartuj 5ton razy 2 by podnieść o 1 ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo nie wiem jakie wapno wybrać na pola gdzie ziemia jest dosyć ciężka w zasadzie sama glina  pola niebyły wapno większą ilości od ponad 50 lat tylko to co w nawozach się znajduję to uszczerbek potrzeb więc nie wiem jakie kupić węglanowe czy tlenkowe tylko że tlenkowe to chyba na lekkie ziemie i w jakich dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

karolursus ja na dzierzawie kl 4b mialem takie place gdzie kukurydza nawet do kolan nie rosła 2 lata temu dalem po 500kg tlenkowego a w tamtym roku na jesieni po 3.5t z rordkalku i w tym roku nawet w tych najgorszych miejscach ma powyzej 2.5m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wiem kiedy rolinicy zrozumia że Nordcalc to tylko marka - "gosciu z teczka pieniedzy", a wapno jedzie z najbliższej kopalni która spełnia ich standardy najczesciej Morawica jesli bez magnezu, chodzi tylko o przesiew ze dla nich jest towar który musi spełnic pewne wymogi. Juz o tym pisałem w Morawicy sa 2 linie produkcyjna ta lepsza która mili ładuje głownie dla nordkalca i głownie na wagony a druga linia to każdy moze kupic. Zapewnie w innych kopalniach tez maja podobne kontrakty i woża w inne rejony kraju. Ja nie lubie napychac kieszeni posrednikom   :) Nie wiem ile masz do Kielc ale po 80zł z kwitem to spokojnie do mnie przywioze i jeszcze na tym zarobie pare zł :)

Dokładnie kolego, już wiele razy to zauważyłem że niby to wożą kujawit czy morawice w super promocyjnej cenie to za każdym razem inny materiał, a najgorsze jak czasem dowiozą posodowe.

W sumie potem się nie dziwie że każdy woli przepłacić za granulat, jak kupisz oryginalny polcalk to wiesz co kupiłeś.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj