wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

huliszek1990    44

Wczoraj dojechało do mnie wapno z polcalcu.306 brutto razem z dowozem.Chyba dobra cena?

Skad taka cena dostałes? Dzwonilem prosto do fabryki i proponowali 430brutto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Jakie zastosować wapno, odczyn tamta jesienią badany 4.7, wiosna nasypane 1500kg granulatu z dzialoszyna, wczesniej nasypane z placu 2.5t ha ale widac ze dlugo sie rozkłada.. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Skad taka cena dostałes? Dzwonilem prosto do fabryki i proponowali 430brutto :)

Tel.do kierowcy 781224879.Wożą do nas trzeci rok.Hurownicy mają zawsze duże rabaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Pod zboża nie jest tak potrzebny azot na resztki pożniwne jak pod raps.

Daje wapno w celu mineralizacji słomy, po co ma zwiększać niby nawożenie azotem?? 

 

Z tego co wywnioskowałem to wapno pomaga w mineralizacji słomy, ale bakterie i tak pobierają azot podczas rozkładania słomy, żeby później roślina nie była "głodna" azotu trzeba zwiększyć jego dawkę w nawożeniu rośliny uprawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie które lepsze wapno z morawicy czy kreda z mielnika? Po którym będą szybsze efekty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czy ktoś mi powie czy wapno posodowe nadaje się do odkwaszania czy tylko do utrzymania ph ma sens

 

Jak dostaniesz to za darmo to warto, jak masz za ten odpad płacić to sobie odpuść.

Koledzy siał ktoś wapno granulowane luboplon ? Po jakim czasie działa i ile na ha dawaliście?

Wystarczy spojrzeć w kartę charakterystyki tego nawozu. To w większości dolomit otocznowany siarczanem wapnia oraz siarczanem magnezu. Otoczka szybko sie rozpuszcza a reszta kilka lat. Kredy granulowane są lepsze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam co sądzicie o wapnie dolomitowym z siewierza , co lepiej posiac na gleby 4 klasy pod uprawe pszenicy i częśc ziemniaków, lepiej wapno z siewierza czy może krede z trębaczewa , prosze o odpowiedz i z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

mam za stodoła patelnie wysypaną... sam jestem ciekaw co to warte. licho u mnie z magnezem to wziąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Panowie, ponawiam jakie wapno obecnie jest dobre do odkwaszenia gleby? Ph 4.7 gleby średnie mieszane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nord Calc bardzo dobre wapno w dobrej cenie, można tlenkowe po 2-3 tony, ale nie powinno się go stosować na gleby lekkie. Ja na średnie stosuję tlenkowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Sypalem na te kwaśne kawałki po tonie kredy z dzialoszyna wiosna ale nie wiem czy cos to zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Jakie wapno polecacie, żeby szybko odkwasić glebę ?  Myślałem nad granulowanym Ecogranem lub Kredcal. Może ma ktoś jakieś namiary tel. ? Interesuje mnie cały samochód, do 350zł max za tonę. Czy lepiej sypkie ? Chociaż 2 lata temu dawałem węglanowe z Morawicy 4t/ha to średni był efekt, aby na jednym kawałku co dałem 8t/ha ( bo wiedziałem, że tam jest tragedia) to był efekt, najładniejszy rzepak miałem na tym kawałku :)  Jeżeli chodzi o granulowane to 1- 1,3t wystarczy ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

myślisz źe wapno po zgranulowaniu zyskuje 3 razy więcej CaO i ma ponad 150 procent?
myślisz źe wapno po zgranulowaniu zyskuje 3 razy więcej CaO i ma ponad 150 procent?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

nie, ale chodzi mi o szybkie podniesienie pH. Węglanowe tak szybko nie odkwasza jak kreda, z tego co czytałem w poprzednich postach to granulowane jest dużo lepsze niż sypkie węglanowe :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

to kup miałką kredę , ja mam taki zamiar, czekam na transport. w Mielniku po 60 netto - tona.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja  chcesz szybko i  dobrze to mieszanka weglan z  tlenkiem. N węglan czekasz 3 lata na efekt, tlenek od razu  działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

właśnie dzwoniłem do gościa i polecił mi wapno tlenkowe granulowane CaO 90% i reaktywność 98%  po 620 brutto/t  mówił, że wystarczy 500kg/ha na podniesienie pH. Co o tym myślicie? bo ja tak średnio się orientuje, warte tej ceny ? i te 500kg cos podziała ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Z góry każdy podsuwa gotowe odpowiedzi a Ty ciągle pytasz o to samo. Chcesz szybki efekt to albo kreda albo tlenkowe te drugie w przypadku gdy masz cięższe ziemię. Nie stosuj żadnych granulatow bo są parę razy droższe niż wapno z kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Tez myslalem o tej mieszańce tylko gdzie dostanę takie warte grosza? Albo nordkalk tez o tym mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lepiej kupić rozsiewacz za 5-10 tyś,   porządne wapno za 100 zł/t. niż wapno po 300-600 granulat.

Mieszanką mi gość sam robi pod Wojcieszowem, ale drugi rok przywozi mi tlenek po 105 zł z Opola. ale to taki tlenek że nie pyli się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj