wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

ziomal_one    41

ubiegły sezon( grudzien 2015) - 35 zł netto/t, ale tak jak kolega nadmienił- tylko plantatorzy i ograniczone ilości (bo chętnych nie brakuje). 

kwiecień 2014 - 26 zł netto/t

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Na podtrzymanie odczynu super, na szybkie podniesienie pH jest słabiutkie.

 

oj chyba nigdy nie stosowałeś tego wapna lub w bardzo malej dawce Ja lepszego wapna nie znam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Albo trafiłem na fatalna jakość, wole wapna o porządnej reaktywności.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a jak myślisz jaką reaktywność na wapno defekacyjne nie poć się 100%

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2061

znacie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę z wlkp co sprzedaje kredę np. z mielnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

cytat z pewnej strony:

W przypadku gleb o niższym pH potrzebne są dawki rzędu 5, a nawet 10 t/ha. Wapno defekacyjne może podnieść pH gleby zaledwie w zakresie od 0,1 do 0,5 jednostki, nie nadaje się zatem do szybkiej regulacji kwaśnego odczynu

 

Kiedyś mieliśmy, szajs jak cholera, kupa kamieni była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

czym się różni wapno defekacyjne od kredy  jeśli chodzi o zawartość CaO to kreda 48 a defekacyjne 30 i na dadatek część w formie tlenkowej A wiesz ile trzeba CaO na ha by podnieść Ph  o 1 stopień

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Ile daje się wapna tlenkowego na ha? ( pH kwaśne i bardzo kwaśne )

Edytowano przez PolskiRolnikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Średnia-dobra trochę gliniasta zastanawiam się bo zamawiam jeden normalnego z morawicy albo mielnika a zastanawiam się czy na lepszą ziemię nie dać tlenkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Moim zdaniem wapno defekacyjne z cukrowni jest super działa szybko i łatwo się przemieszcza w profilu glebowym, problem to ograniczona dostępność i trudność w rozsianiu, w tym roku odwiedził mnie człowiek sprzedający wapno Polcalc i przekonywał mnie że wapno defekacyjne to najgorsze wapno z dostępnych, ale według niego wszystkie wapna oprócz tego które on sprzedaje są nic nie warte... Zamówiłem dziś wapno z Morawicy z transportem do powiatu Gostynińskiego na Mazowszu, czyli ok 240 kilometrów od kopalni 77zł tona brutto przez pośrednika, 83zł bezpośrednio w kopalni i ok 115brutto w firmie Agrolok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

podrzuci ktoś namiar na jakiegoś dystrybutora, u którego moźna kupić kredę z Mielnika? Znalazłem na olx namiar na kogoś z miejscowości Boćki, ale nie mogę się dodzwonić.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

podrzuci ktoś namiar na jakiegoś dystrybutora, u którego moźna kupić kredę z Mielnika? Znalazłem na olx namiar na kogoś z miejscowości Boćki, ale nie mogę się dodzwonić.

Kolego nie lepiej znaleźć jakąś spedycje? Kreda na loco Mielnik kosztuje 60zł/tona brutto. Jestem z tych okolic i znam tego kolesia więc z transportem na pewno wyjdzie ponad 100zł/t zależy ile km ale jak powyżej 50 kilometrów + powrót to na pewno tyle wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@mariuszd93 spróbuj przez olx z nim się skontaktować, albo dopiero po godzinie 8 rano zadzwoń. Dla niego to także praca i też chce mieć trochę wolnego od telefonów dla siebie i dla rodziny. Ja kontaktowałem się z tą osobą przez olx i w ten sam sposób zamówiłem u niego kredę.

@masio513ctak drogo to on się nie ceni. Dla mnie zaśpiewał 100zł/t netto(do kopalni mam niecałe 160km), a lokalny spedytor powiedział także 100zł/tonę (faktura tylko z kopalni za kredę bez transportu) i to na drodze powrotnej, więc jak mam dać zarobić swojemu który próbuje mnie oszukać to wolę jednak dać zarobić komuś innemu.

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

podrzuci ktoś namiar na jakiegoś dystrybutora, u którego moźna kupić kredę z Mielnika? Znalazłem na olx namiar na kogoś z miejscowości Boćki, ale nie mogę się dodzwonić.

 

Chcesz to mogę zapytać znajomego czy po drodze np do morawicy nie mógł by ci podrzucić kredy z mielnika i ewentualnie wyślę ci namiar bo ty z lubelskiego jesteś? z resztą dzwoń tu https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjM8fGT0u7NAhUJVSwKHS8CBacQFggkMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.regiobiznes.info%2Ffirma%2Fbielsk-podlaski%2F1871%2Fmateriay-budowlane-klink-sawomir-siemieniuk&usg=AFQjCNE2JSVOquKjx12PoZd8Y8ZLji6jRg

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jak myślisz jaką reaktywność na wapno defekacyjne nie poć się 100%

100% to tylko tlenki, kredy, kujawit premium czy nordkalk fast cal ma. Przyzwoita reaktywność jest od co najmniej 70%, tyle w wapnie defekacyjnym jest nieosiągalne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Moim zdaniem wapno defekacyjne z cukrowni jest super działa szybko i łatwo się przemieszcza w profilu glebowym, problem to ograniczona dostępność i trudność w rozsianiu, w tym roku odwiedził mnie człowiek sprzedający wapno Polcalc i przekonywał mnie że wapno defekacyjne to najgorsze wapno z dostępnych, ale według niego wszystkie wapna oprócz tego które on sprzedaje są nic nie warte... Zamówiłem dziś wapno z Morawicy z transportem do powiatu Gostynińskiego na Mazowszu, czyli ok 240 kilometrów od kopalni 77zł tona brutto przez pośrednika, 83zł bezpośrednio w kopalni i ok 115brutto w firmie Agrolok ;)

 

Wapno z cukrowni to najgorszy szajs jaki można na pole wysiać.

Gość z Polcalc miał tu 100% racji.

Siałem przez dwa lata, bo niby tanie, po 8 ton dawałem, W drugim roku zrobiłem podział jednej działki 3 ha, na połowie jakieś 1,4 ha,   wysiałem 12-14 ton wapna z cukrowni, a na drugiej połowię 4 tony z NrrdCalcu Standart.

Posiałem pszenicę, po Nord Calcu pszenica sypła jakieś 1200 kg więcej niż po cukrowniczym wapnie.

Mało tego dałem pod buraka na 10 ar z 4 tony ba miałem skrzypi skrzyp na drugi rok dużo ładniejszy był.

U nas wciskają  dosłownie to wapno.Na chama dzwonią że już samochód z cukrowni do mnie wyjeżdża.

Teraz cena, u nas było po 20 zł/t plus 20 zł za przywiezienie, czyli 40 zł/t, wysianie 8 ton to jest 320 zł, plus koszt wysiania 1 tony wapna to 10 zł, czyli wychodzi 400 zł 1 ha.

Ja sieje wapno tlenkowe  po 105 zł, mam na polu, wysiewam po 3 tony czyli 1 ha wychodzi mi 345 zł/ha.

Efekt na drugi rok gołym okiem widać.O zaoszcżedzonym czasie nie wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Wysiałem rok temu w sierpniu 4 tony na ha wapna z Jaźwicy 06 (wiem, kiepskie wapno) W lutym na tych działkach w niektórych miejscach powychodziło 4,5 4,7 pH O ile może sie podnieść do września tego roku? Zastanawiam się czy na takich mozaikach ryzykować sianie rzepaku, bo na reszcie pola jest ok 6 pH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Chcesz to mogę zapytać znajomego czy po drodze np do morawicy nie mógł by ci podrzucić kredy z mielnika i ewentualnie wyślę ci namiar bo ty z lubelskiego jesteś? z resztą dzwoń tu https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjM8fGT0u7NAhUJVSwKHS8CBacQFggkMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.regiobiznes.info%2Ffirma%2Fbielsk-podlaski%2F1871%2Fmateriay-budowlane-klink-sawomir-siemieniuk&usg=AFQjCNE2JSVOquKjx12PoZd8Y8ZLji6jRg

Zapytam , dzięki .

 a tak  z  ciekawości ... mieszka  koło  Mielnika  i  handluje wapnem  z  Morawicy ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

100% to tylko tlenki, kredy, kujawit premium czy nordkalk fast cal ma. Przyzwoita reaktywność jest od co najmniej 70%, tyle w wapnie defekacyjnym jest nieosiągalne.

 

to tak jak zawartość cukru w cukrze jedna cukrownia produkuje 100% cukru w cukrze a druga 70% cukru w cukrze to może i tak jest z wapnem defekacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Granulowane ?   jaka ilość  i  skąd  brałeś  jeśli można   wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A czy ktoś mi powie czy wapno posodowe nadaje się do odkwaszania czy tylko do utrzymania ph ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj