wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Tomek90    2255

Wyjdzie ponad 90 brutto. Z miesiąc temu 93 było dokładnie, teraz pewnie drożej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Jak szukasz przewoznika solidnego u mnie we wsi jest w miare tanio, przywozi w kursach powrotnych z kielc jak dobrze pamietam. Jak chcesz namiary to priv ja bralem magnezowe w zeszlym u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

http://olx.pl/oferta/wapno-weglanowe-40-zuromin-sierpc-CID757-IDa6e7Z.html#f53be3cadc

 

ktoś kupował te wapno? polecacie? wapno z Inowrocławia. nadaj się na gleby lekkie nie wapnowane x lat?   :) albo ktoś ma dostawce sprawdzonego w tych okolicach? 

 

wapno weglanowe:

Morawica 85 zł

Kujawit 70 zł

Bukowa 77 zł

zawartość ok. 50% CaO które najlepiej wybrać? jakieś opinie? 

Patrząc na te grudki i wielkość pryzmy to wapno posodowe na 99%. Warto je stosować jak dostaniesz za darmo. Inaczej nawet nie ma co się zastanawiać.

 

panowie mam pole pod rzepak klasa 3a i miejscami 2 ph 7,4  chciałem  rzucić po żniwach z 200 kg wapna granulowanego warto?

Przy takim pH wapnowanie jest zbędne, choć z drugiej strony 200kg wapna to tyle co nic więc na pewno nie zaszkodzi. Rozważyłbym może fundusze z tego wapna przeznaczyć na lepszy nawożenie PK lub siarczanem magnezu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Zapytałem "co jest kredą"ponieważ ni z gruszki ni z pietruszki napisałeś"to jest kreda"....więc pytam kolejny raz czego/bądź którego postu dotyczył twój wpis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

http://olx.pl/oferta/wapno-weglanowe-40-zuromin-sierpc-CID757-IDa6e7Z.html#f53be3cadc

 

ktoś kupował te wapno? polecacie? wapno z Inowrocławia. nadaj się na gleby lekkie nie wapnowane x lat?   :) albo ktoś ma dostawce sprawdzonego w tych okolicach? 

 

wapno weglanowe:

Morawica 85 zł

Kujawit 70 zł

Bukowa 77 zł

zawartość ok. 50% CaO które najlepiej wybrać? jakieś opinie? 

 

to te wygląda jak pryzma z kreda nawozową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

w tej cenie kreda nawozowa???Niema takiej opcji na 99% jest to posodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

24 tony razy 64 no i plus transport to by się zgadzałó bo nie wiadomo czy do Rzeszowa czy do szczecina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

może drugi gatunek bo kreda  to kopalina bez wzbogacania i standaryzacji a pokład jest rózny a ile jest tej kredy w kredzie na pewno na każdym samochodzie się róznii to tak jak kiedyś wozili wapno defekacyjne z basenów/odstojników cukrowni/ niby 30//% zaw wody tylko że ono było dostarczane chętnym rolnikom za darmo a chętnych było bardzo małó

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mozna posypać wapno granulowane a na to sol potasową? bo mam miejsca gdzie brakuje potasu i chciał bym to i to posypać przed uprawą ścierniska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak skała to chyba nie kreda a bardziej dolamit no i reaktywność kredy jest prawie 100% i na dodatek kreda jest tańsza Pytanie czy na terenie gor swietokrzyskich występują pokłady kredy bo ja nie wiem

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

A co powiecie o wapnie defekacyjnym z cukrowni. Jak by to załatwić na jesień to czy nie było by problemu z trzymaniem tego do następnego lata żeby rozsiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak rok polezy to się ,lasuje  i nie bierze wody i jest dobre do wysiewu/suche bez przykrycia/a te zlasowane pięknie się kruszy i wysiewa tylko w czasie zimy zamarznie bo jednak posiada trochę wody a po dawce 10 ton na ha możesz siać np. zboże bez PK tulko uniarkowane dawki N bo zwiera potas,fosfór i nawet azot o miktolelmentach nie wspominaj ac  a po roku podniesie ph jak rzadne inne wapno no i nie ma obawy że przewapnujesz pole nawet przy dużo wyższych dawkach /bo na pryzmie z tego wapna będzą ci rosnąc rosliny

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

A co powiecie o wapnie defekacyjnym z cukrowni. Jak by to załatwić na jesień to czy nie było by problemu z trzymaniem tego do następnego lata żeby rozsiać?

z tego co mnie uczono to "najlepsze" wapno jednak bardzo ciężko je dostać , w mojej najbliższej okolicy to tylko dla plantatorów i to w dodatku limitowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na podtrzymanie odczynu super, na szybkie podniesienie pH jest słabiutkie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy a co powiecie na temat wapna granulowanego POLCALC? zwykłego sypkiego nie chcę bo nie mam czym rozwieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj