wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EKO-ENERGIA    9

Biały2005 podrzucisz jakiś namiar na tą kredę z Mielnika, jestem z końca Gminy Niemce i Kamionka po Lubartowem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ktoś stosował kredę pastewna z drugni rzedowej kolo Chmielnika? Cena na kopalni jakieś 50 zł tona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gleby lekkie i chciałbym dac krede granulowana bo mam rozsiewacz lej .tylko ze to drogo wychodzi koszelowski 440zł za tone platnosc 2 mies w agroloku.co byście innego poradzili tańszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Albo musisz czymś innym i normalne sypkie wapno / kredę albo przesiewaną kredę to taka jakby granulowana tylko że przesiewana :D poszukaj na forum było i to byś lejem rozsiał 

Edytowano przez PolskiRolnikt
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja mam gleby lekkie i chciałbym dac krede granulowana bo mam rozsiewacz lej .tylko ze to drogo wychodzi koszelowski 440zł za tone platnosc 2 mies w agroloku.co byście innego poradzili tańszego?

 

Nie kombinuj kolego, nawet jak dostaniesz jakieś pyliste które przejdzie przez leja to na ile metrów Ci to poleci? Będziesz musiał przejazd obok jeździć. 440zł za t wapniaka koszelowskiego to jeszcze nie jest drogo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie miał ktoś do czynienia z kredą granulowaną Jurak ? warta to coś czy szkoda na to wydawać kasy cena ok.450zł/t

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Warte  coś  te wapno  - potrzebuje  nie duże ilości  na 5-6  klasę. http://olx.pl/oferta/wapno-nawozowe-CID757-IDbw5Tz.html#326b1bdd0d  

 

Śmiać mi się zachciało jak przeczytałem "pH: 9,4". Poproś, żeby Ci certyfikat wysłali/badanie za stacji oschr. Typy 06a-09a to kreda w formie sypkiej, granulowana - G.1.5a i G.1.5b (powołuję się na artukuł top agrar polska). Oszuści sprzedają granulowane dolomity, czy otoczkowane kamyki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dokładnie  - mnie też   zdziwiło  te  ph. 9,4  ,  i  nie dam  się  nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Koledzy planuję zamówić wapno i mam kilka pytań.Aktualnie na polu rośnie pszenica i qq.Po kukurydzy planuje siew pszenicy ozimej i tu moje pytanie czy mogę rozsiać po qq wapno,zaorać i siać pszenicę ozimą?Dodam,że chciałbym dać przedsiewnie 200kg/h polifoski.Co o tym myślicie?Po pszenicy także planuje wapnowanie,ale nawozy będą dawane dopiero wiosną więc nie powinno być problemu.Posiadam rozrzutnik Tytana na pionowych wałkach z talerzami.Idzie tym rozsiać wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Ile sypałeś do skrzyni, jaki posuw taśmy i szczelina między zasuwą a podłogą? Ogólnie ustawienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Nie mam zasuwy - zaczynam wolniej, a jak widzę, że leci więcej to daję bieg wyżej; taśma była na 8-10; a do skrzyni ile się zmieści - czubato :D

Mało to precyzyjne, najłatwiej byłoby go jakoś znormować na małym polu. Z zasuwą to można zrobić bardzo precyzyjnie, chyba też muszę o niej pomyśleć... 

Edytowano przez ziomal_one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czy warto zastosować wapno pod pług albo talerzówkę? Nie mam innego sprzętu który by dobrze wymieszał wapno na ściernisku z dużą ilością słomy.

 

Czy polecilibyście jakieś wapno granulowane na lekkie piaszczyste gleby? Myślę o sukcesywnym podnoszeniu pH, a nie tylko o wapnowaniu interwencyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Zawsze wale wapno na ściernisko i potem mieszam z resztkami. Talerzówka przecież jak najbardziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Kolego, a o jakich dawkach wapna rozmawiamy? Sypkie rozumiem odpada na starcie? Jaką masz zasobność gleby w magnez? 

Na agrofoto jest oddzielny dział poświęcony wapnu granulowanemu.

Jeżeli wapno granulowane - to opłaca się tylko kreda. Parametry nawozów są zbliżone. To na co powinieneś zwrócić uwagę to frakcje, żeby Ci w rozsiewaczu poszły. 

Ceny jakie podają koledzy  w w/w dziale (przy zakupie całych samochodów netto):

ekogran (wapniak koszelowski) - 280 zł/t 

nordkalk atrigran  - 310zł/t  reaktywność rzekomo >99%

Mam też kilka cen od pośrednika:

1.  KPG-40ξ  ( Kreda Pisząca Granulowana ) : cena dla zestawu (24 tony - bigi 500 lub 1000 kg)  wynosi netto 348 zł/t  +8% VAT

(istnieje możliwość zakupu od 2 ton  w bigach 1 tona ) - w cenie netto 445 zł/t +8% VAT

2. Kredkal ( kreda pisząca, zgranulowana )(istnieje możliwość zakupu od 2 ton  w workach 40 kg /paleta  ) - w cenie netto 465 zł/t z +8% VAT

3. Polcalc ( wapień kredowy miałki, zgranulowany): cena dla zestawu (24 tony - bigi 500 kg)  wynosi netto 355 zł/t  +8% VAT

4Wapniak Jurajski ( wapień kredowy miałki, zgranulowany) cena dla zestawu (24 tony - bigi 500 kg)  wynosi netto 355 zł/t  +8% VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Sypkie odpada ponieważ po pierwsze nie miałbym gdzie go przechowywać (trochę za mało pola aby wszystko zużyć na raz) a po drugie nie mam sprzętu do rozsiewu i załadunku takiego wapna. Dlatego oczywistym jest, że preferuję workowane. ;)

 

Nie znam jeszcze zasobności. Po żniwach będę robił analize wszystkich pól a teraz tak orientacyjnie staram się zdobyć jak najwięcej informacji na ten temat. Czy granulowane wapno wychodzi o wiele drożej niż pyliste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Pyliste zależy w jakiej części Polski i z jakiej kopalni. Za morawicę płaciłem 68zł/t granulaty cenią się w okolicy 400zł/t w porywach nawet do 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj