wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    869

@malorolny121 dzięki za odpowiedź. Czyli tak strasznie ze mnie nie ździerają


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ja w 2011 stosowałem wapno nawozowe z Gniewkowa, a dokładnie na WZ jest Zakład Ogólnobudowlany.... Murzynko. 

Ale nie badałem tego wapna. Zapłaciłem wtedy 1.400 zł za 26.700 kg. 

Jeżeli ktoś brał od nich również to prosił bym o opinię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ile masz do mielnika ? ogólnie tam wapno drożeje co roku 5zł/t :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W tym roku z kredą to nie ciekawie bo sporo wody będzie miała, chyba że maja coś naszykowane albo schowane pod wiatą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis dzwoniłem zapytac jak sytuacja i twierdza ze towar suchy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No ja dziś zamawiałem wapno to mówili, że dziś nie przywiozą bo jest mokre. Ogólnie to przewoźnicy mówią: mokrego to nam nie załadują na kopalni...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

No ja dziś zamawiałem wapno to mówili, że dziś nie przywiozą bo jest mokre. Ogólnie to przewoźnicy mówią: mokrego to nam nie załadują na kopalni...

 

 

Folia na spód i załadują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Mam propozycję wapna z Morawicy po 85 brutto z transportem warto stosować ?

Podpinam się pod pytanie... Mi zaproponowali na powiat łukowski z transportem 77zl.

Czy lepsza kreda z Mielnika?

Ziemia IIIb, glownie IVa,IVb, trochę V.. Wapno stosowane z 7 lat temu, teraz na wiosnę 400kg/wapmagu pod jęczmień dawałem.

Może Biały2005 coś doradzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

 

PARAMETRY CHEMICZNE WAPNA MORAWICA:
- CaCO3 = 94% - 98%
- CaO = 50% - 53%
- MgCO3 = 1% - 3%
- MgO = 1% - 2%
- wilgotność = 3% - 8%
- aktywność chemiczna = 93%

Jak czytac ta tabele? co to jest aktywnosc fizyczna? ile trzeba zastosowac tego wapna (weglanowego) zeby np podniesc ph 4,8 na 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ile masz do mielnika ? ogólnie tam wapno drożeje co roku 5zł/t :(

 

Jakieś 400 km. Drożeje i będzie drożeć dlatego że ludzie zaczynają dostrzegać jak ważny to zabieg, Nawet u mnie w okolicy jak duży gospodarz bierze jakąś działkę od kogoś to zawsze najpierw wapnuje. 

Teraz to faktycznie trochę bez sensu tamie mokre kupować, nawet jak by chcieli przywieźć, można wybrać z kont ale po co płacić za wodę w nim. A druga sprawa że nawet na polu może być ciężko wyjechać takim sprzętem, przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Podpinam się pod pytanie... Mi zaproponowali na powiat łukowski z transportem 77zl.

Czy lepsza kreda z Mielnika?

Ziemia IIIb, glownie IVa,IVb, trochę V.. Wapno stosowane z 7 lat temu, teraz na wiosnę 400kg/wapmagu pod jęczmień dawałem.

Może Biały2005 coś doradzisz?

 

No własnie doradzcie coś :P Od mnie daleko do każdej kopalni :( 

I do mielnika też bardzo daleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

Z kolei dostawca z Adamowa (pow.łukowski) oferuje z Bukowej za ok.2000zl a wapno nawozowe (kornickie) ok 3000zl za 28ton. Na korzyść jego przemawia udostępnianie rozsiewacza w cenie. I jak to porównać do Morawicy za 77zl.
Natomiast kreda z koszelowska 270zl lub 240zl netto za tone w bb i bądź człowieku mądry.

Edytowano przez ktosik25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Mam propozycję wapna z Morawicy po 85 brutto z transportem warto stosować ?

Kolego a jakie ph gleby i kiedy ostatnio wapnowałeś ? Wierz mi, bez analizy gleby się nie obejdzie, koszt jest na prawdę niski a będziesz wiedział na czym stoisz. Ja stosowałem wapno z Morawicy i polecam. W 2015 po żniwach badałem glebę i ph wyszło od 4.2 do 4.7 więc zastosowałem 4t wapna z Morawicy a w tym roku planuję dać 4t Radkowitu Premium aby podnieść dodatkowo ph i zawartość mg

W taki oto sposób będę miał odkwaszoną warstwę orną.

 

Ps. Jeśli ktoś wam mówi, że jego wapno jest mokre to nie zamawiajcie takiego towaru, chyba, że chcecie płacić chore pieniądze za wodę. Teraz są zapowiadane upały więc za kilka dni, tygodni wapno powinno być bardziej suche.

Edytowano przez Michal673

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

@ktosik25

Morawica drobniejsza od Bukowej,  WIem o kim mówisz z Adamowa ( mój dobry znajomy ale wapna nie kupuje mam swoj rosiewacz za wynajem liczy sie srednio 250zł od patelni:) Skad jestes  jak jestes poważnie zainteresowany to moge cos pomóc w wyborze i  dostawie :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Dzisiaj przyjechał transport kredy z Mielnika 25ton - 2000zł. Pierwszy raz mam styczność z wapnem, ale nawet jak na moje oko to nie wygląda one zadowalająco. Co prawda z samochodu zleciało bez problemu lecz jest ono pozbijane w  grudki o średniczy 3-4cm... Oczywiście nie całe, ale spora część. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Dzisiaj przyjechało do mnie 26t z dolomity 73 zł tona z transportem woj łódzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kreda tak wyglada nie przejmuja sie tymi bryłkami i tak szybciej odkwasisz niz weglanami czy dolomitami z Kielc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

W moim przypadku taka struktura może mi ułatwić rozsiewanie, ponieważ zamierzam próbować rozrzutnikiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. W jakiej ilości mniej więcej to rozsiewać? Ziemie słabe, piaszczyste. pH badane prowizorycznie, ale w przedziale 4,5 - 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

4-5 t i efekt bedzie 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A którą krede wybrać? Z Mielnika czy wapniak jurajski extra.? krede z Mielnika znam bo stosowalem już ale wapniaka jurajskiego nie znam nawet nie wiem gdzie jest wydobywany. Ktoś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

@ktosik25

Morawica drobniejsza od Bukowej, WIem o kim mówisz z Adamowa ( mój dobry znajomy ale wapna nie kupuje mam swoj rosiewacz za wynajem liczy sie srednio 250zł od patelni:) Skad jestes jak jestes poważnie zainteresowany to moge cos pomóc w wyborze i dostawie :)

Do Adamowa mam około 16km, granica pow.łukowski/radzyński.

Miałem chęć z Morawicy przy założeniu że ma 50% i reaktywność 93% to 46 jest do wchłonięcia?

A jak wygląda Bukowa?

Poza tym ON udostępnia siewnik w cenie wapna a jak brak swojego to dodatkowy atut. A Ty co proponujesz? Może priv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Dzisiaj przyjechał transport kredy z Mielnika 25ton - 2000zł. Pierwszy raz mam styczność z wapnem, ale nawet jak na moje oko to nie wygląda one zadowalająco. Co prawda z samochodu zleciało bez problemu lecz jest ono pozbijane w  grudki o średniczy 3-4cm... Oczywiście nie całe, ale spora część. 

Można wiedzieć jak daleko masz do Mielnika? Tanio wyszła dla Ciebie ta kreda. Za tą cenę od razu bym kupił 3 łódki 

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj