wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

KRISS75    54

Zauważył Kolega że ten rozrzutnik nie ma okrągłych talerzy a są w kszatłcie gwiazdy. Nie będzie to powodować dostawania się wapna pod tarcze rozsiewające. ?

Ja osobiście także rozrzutnikiem rozsiewam przy czym należy ustawić dość wąską szczelinę pomiędzy podłogą a zasuwą tylną i zrobić jak najmniejszy posuw taśmy

Masz rację nie zauważyłem.Kolega miał talerze a tutaj rzeczywiście może część dostawać się pod tarcze.

@suchy330 ja stosowałem Polcalc i byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie polecam łańcuchowych rozsiewaczy do wapna, miałem w tamtym roku na taśmę i na łańcuch ten z taśmą szło pięknie, ten na łańcuchach obklejało się ciągle, więcej męki jak pożytku. Wapno standardcal przykryte,suche

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ktoś posiada phmetr draminsk? Warto kupić? Chodzi mi o dokładny pomiar prosilbym o info.
Ktoś posiada phmetr draminsk? Warto kupić? Chodzi mi o dokładny pomiar prosilbym o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, ja posiadam, ale ja kupiłem niby używkę, raz był używany chyba za 400 zł. To było warto, ale za ponad 1000 to już sporo kasy. W pierwszym roku był szał, latałem sprawdzałem. Teraz nawet nie wiem gdzie jest. Częściej pobieram próbki i wożę do stacji.

 

Co do pomiaru bardzo dokładny, nie ma co się przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

miał ktoś do czynienia z wapnem Żelatowa z Chrzanowa? Mam ofertę na ich wapno w cenie 50zł brutto z transportem.

Skład:
Cao+MgO min 50% w tym MgO min 15%

frakcja 0-2mm

Reaktywność: około 45% - i tu moje pytanie, po jakim czasie będą efekty tego wapna bo reaktywność wydaje mi się dość mała. Jaką reaktywność ma wapno z Morawicy?

wapno:
http://www.clickweb1673436.home.pl/dla-rolnictwa
badania reaktywnoci:
ftp://serwer1340825.home.pl/Nawozy/Certyfikaty/reaktywnosc%20nawozow.pdf


 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

mam ofertę na kredę z mielnika. z transportem po 100 zł netto(8%vat) za tonę. Wiecie może ile teraz kosztuje kreda loco mielnik?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

miał ktoś do czynienia z wapnem Żelatowa z Chrzanowa? Mam ofertę na ich wapno w cenie 50zł brutto z transportem.

 

Skład:

Cao+MgO min 50% w tym MgO min 15%

 

frakcja 0-2mm

 

Reaktywność: około 45% - i tu moje pytanie, po jakim czasie będą efekty tego wapna bo reaktywność wydaje mi się dość mała. Jaką reaktywność ma wapno z Morawicy?

 

wapno:

http://www.clickweb1673436.home.pl/dla-rolnictwa

badania reaktywnoci:

ftp://serwer1340825.home.pl/Nawozy/Certyfikaty/reaktywnosc%20nawozow.pdf

 

 

 

Prosto z ich strony: 

 

PARAMETRY CHEMICZNE WAPNA MORAWICA:

- CaCO3 = 94% - 98%

- CaO = 50% - 53%

- MgCO3 = 1% - 3%

- MgO = 1% - 2%

- wilgotność = 3% - 8%

- aktywność chemiczna = 93%

Ile kreda ma wody przy dobrym roku? 
 
3 zestawy ~27t zwykłe węglanowe po 86 brutto ~~400km w jedna stronę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Panowie, stosowaliście może wapno magnezowe Radkowit (zwykłe, nie premium bo podobno już go luzem nie sprzedają). Ph od 4.2 do 4.7. Rok temu poszło 4t wapna 50% CaO na ha z Morawicy, a teraz zależy mi aby podnieść zawartość magnezu. Chyba, że ktoś poleci wapno magnezowe z innej kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Panowie, stosowaliście może wapno magnezowe Radkowit (zwykłe, nie premium bo podobno już go luzem nie sprzedają). Ph od 4.2 do 4.7. Rok temu poszło 4t wapna 50% CaO na ha z Morawicy, a teraz zależy mi aby podnieść zawartość magnezu. Chyba, że ktoś poleci wapno magnezowe z innej kopalni.

Sprzedają luzem Premium jak najbardziej.

Tylko pewnie już kolejkę mają i kilka dni trzeba poczekać bo wapno o tej porze roku idzie jak świeże bułeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huliszek1990    44

Rok temu sypalem wapniak jurajski i dolokorn 90, w tym sprobuje chyba polcalc dzis przyslali mi probke i fajnie wyglada tylko ta cena 430zł........ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Panowie, stosowaliście może wapno magnezowe Radkowit (zwykłe, nie premium bo podobno już go luzem nie sprzedają). Ph od 4.2 do 4.7. Rok temu poszło 4t wapna 50% CaO na ha z Morawicy, a teraz zależy mi aby podnieść zawartość magnezu. Chyba, że ktoś poleci wapno magnezowe z innej kopalni.

Kopalnia Józefka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Dzięki za informację. Dzisiaj dzwoniłem do Lafarge i dowiedziałem sie, że tylko Kujawit premium jest sprzedawany w BB, a Radkowit premium można bez problemu kupić luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Warto stosować Kujawit są jakieś widoczne efekty. Może coś innego bo kredy granulowane może i były by ok nie musiał bym najmować do siewu.Tylko ta cena. Doradzcie coś bo sam już nie wiem :P

Tyle tego jest biggrin.png

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś kontakt do Mielnika, do jakiegoś handlowca który zajmuje się kredą nawozową>?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

@paktofonikas1987 http://olx.pl/oferta/wapno-nawozowe-kreda-nawozowa-25t-CID757-IDg6TRt.html#46a3dff807 dla mnie zawołał po 100zł netto/tonę(8%vat). z transportem. czas oczekiwania to około tygodnia. Zadzwoń/napisz to się jakoś dogadacie


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto stosować Kujawit są jakieś widoczne efekty. Może coś innego bo kredy granulowane może i były by ok nie musiał bym najmować do siewu.Tylko ta cena. Doradzcie coś bo sam już nie wiem :P

Tyle tego jest biggrin.png

jeśli chcesz odkwasić to proponuję orcal, sam spróbowałem i nie żałuję, chociaż cena 750 za tonę to mnie przeraziło na początku, ale efekty rewelacyjne :) wcześniej próbowałem rózne dolomity i kredy... szkoda czasu na te węglany... teraz żałuję, ze tak mało tego wysiałem i to co mówił gosciu na szkoleniu że odstrasza dziki, nie wierzyłem, ale zobaczyłem ze coś w tym jest :)  polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to nie miejsce na reklamy !!!!!!!!!!!  Co jak co ale wapno za 750zł tona to ju musi odkwasic nawet 500kg podniesie pH o 2 jednostki :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stosowaliście może wapno magnezowe Radkowit (zwykłe, nie premium bo podobno już go luzem nie sprzedają). Ph od 4.2 do 4.7. Rok temu poszło 4t wapna 50% CaO na ha z Morawicy, a teraz zależy mi aby podnieść zawartość magnezu. Chyba, że ktoś poleci wapno magnezowe z innej kopalni.

jak masz ph poniżej 6 to i tak magnezu nie pobierze :( patrz na szybkość poprawy ph a nie na zawartość magnezu

to nie miejsce na reklamy !!!!!!!!!!!  Co jak co ale wapno za 750zł tona to ju musi odkwasic nawet 500kg podniesie pH o 2 jednostki :)

pewnie jak ktoś coś pochwali to reklama, lepiej się cieszyć że ktoś robi gorsze błędy i się smiać z niego haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas walili na pola wapno magnezowe - dolomit i po 3 latach zrobili badanie gleby- pH nadal słabe a magnezu full. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewnie jak ktoś coś pochwali to reklama, lepiej się cieszyć że ktoś robi gorsze błędy i się smiać z niego haha :)

Myślisz że nie widać tu reklamy?

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=forums&mid=181321&sid=5cfa9c4e4abd8788f68693d46f747794&search_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=content

 

Wstydzisz się produktu który sprzedajesz że w kamuflażu zadowolonego rolnika go reklamujesz?

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ogólnie niezły biznes w Polsce robią na skale  :) To samo było kiedyś z solą potasową - była za grosze a mało kto stosował.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

U nas walili na pola wapno magnezowe - dolomit i po 3 latach zrobili badanie gleby- pH nadal słabe a magnezu full.

Nie ma się w sumie co dziwić, że ph nie drgnęło jak się stosuje dolomit o reaktywności 30%... Gdy rozmawiałem z osobą Lafarage dowiedziałem się, że firma jest w trakcie badań nad reaktywnością wapna Radkowit premium, ale jeden z klientów już takie badania wykonał i rektywność wyniosła 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

mam ofertę na kredę z mielnika. z transportem po 100 zł netto(8%vat) za tonę. Wiecie może ile teraz kosztuje kreda loco mielnik?

Dzisiaj dzwoniłem do nich to 60 zł netto na zakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj