wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

katopo    43

Co sądzicie o wapnie Kujavit i Radkovit? I czy opłaca się dopłacać do wersji premium tych nawozów (premium jest lepiej rozdrobniony)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Co myślicie o wapnie węglanowym za 70 zł za tonę lub wapno kredowe za 200 zł ? które bardziej jest wydajne ? Ostatnie wapnowanie było przeprowadzane z 10 lat temu ..

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Tu nie o wydajność chodzi a o przyswajalność.Kreda jest bardziej rozpuszczalna i ph szybciej się podniesie.

A co do wydajności i przelicznika na czyste CaO to masz współczynnik czystego składnika jak przy nawozach mineralnych w np 100 kg.

Przykładowo 04 lub 05 węglanowe ma ok 50% a tlenkowe 60-70% kreda z kolei 40-50%

70zł za węglanowe jak wyżej to chyba dobra cena.Mnie Lhoist proponował 90 netto z kopalni.

Edytowano przez Boniar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

@tomo12 z mielnika ta kreda czy może jest to już cena z transportem? znalazłem ofertę na kredę z mielnika http://olx.pl/oferta/wapno-nawozowe-kreda-nawozowa-25t-CID757-IDg6TRt.html#7d6eb41734

Jeżeli już rozmawiamy o kredzie, to jak wygląda jej struktura i jak ona się rozsiewa jeżeli jest sucha/mokra? bez rcw chyba się  nie obędzie?

Z tego co się orientuję to jest na forum co najmniej 2-3 użytkowników którzy posiadają własne samochody. Może któryś z was jest chętny na dostarczenie mi tego towaru tylko jeszcze muszę się zorientować ile mi konkretnie tego potreba. Proszę o kontakt i wycenę  na PW(obowiązkowo faktura vat za transport i kredę z zakładu).

LOKALIZACJA: woj:podlaskie/pow.moniecki/kod pocztowy:19-104

 

na tym forum nikt nie transportuje wapna bo ty rolnicy nie przewoznicy

 

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja mam ofertę wapno Kujavit 05 za 78zł/t - 80zł/t brutto z transportem do Rypina. Chciałem typ 04 Kujavit premium ale Pani z Lafarge powiedziała że to sprzedają tylko w BB bo ono ma strukturę cementu i z łódek im to wywiewa.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pójsc pójdzie wszytko tylko ile w powietrze jesli mówimy o premium :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

To czym to rozsiac???!!! Raczej bede bral krede z Mielnika, bo mam najblizej. Tylko trxena beezie poczekać az bedzie sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

krede z mielnika rozsiejesz ale nie wapna typu premium czyli o konsystencji cementu, maki :)  Do wapna najlepsze sa i najdokłądnijsze typowe rozsiewacze nawet ten popularny RCW 3 :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych osób w sprawie wapnowania. 

Chcę wapnować pola gdzie teraz rośnie qq, czyli mógłbym ten zabieg wykonać gdzieś na początku, max do połowy września. Potem końcem września, początkiem października siać żyto na kiszonkę. Będzie to ok? 

Po zbiorze żyta , końcem kwietnia, nawieźć obornika, zaorać i siać ponownie qq. Wystarczy ten okres od wapnowania do zastosowania obornika? 

 

Ziemie mam lekkie, głównie V klasa. Miło by było tą ziemie szybko odkwasić. 

Jakie wapno polecacie? I ile czystego Cao zastosować na ha? Jestem z południa Łódzkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Ma ktoś namiary na Morawicę oraz Mielnik z dostawą okolice łomży? Może być priv może być tutaj :) Pozdrawiam

 

735-378-608 Morawica, napisz po ile ci zaproponowali, mi 105 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Panowie, mam ofertę na wapno węglowe odmiana 04, kopalnia Czatkowice, skład 0.1mm ok. 90% a 0.4mm ok. 10%. Da radę to rozsiać rcw bez zapylenia całej okolicy czy lepiej dać sobie spokój i kupić z Morawicy <0.5mm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No co ty. Wiadomo że lepiej mocno rozdrobnione i nie ma co patrzeć na okolicę. To jest wapno węglanowe więc mogą cię cmoknąć. Nawet w ekologi możesz go siać.

Możesz też wywalić na kupę i czekać aż zmoknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Pójdzie,mój kolega takim rozsiewał.

 

Zauważył Kolega że ten rozrzutnik nie ma okrągłych talerzy a są w kszatłcie gwiazdy. Nie będzie to powodować dostawania się wapna pod tarcze rozsiewające. ?

Ja osobiście także rozrzutnikiem rozsiewam przy czym należy ustawić dość wąską szczelinę pomiędzy podłogą a zasuwą tylną i zrobić jak najmniejszy posuw taśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

kreda będzie przyklejać się do podłogi i robic górke on i szpadelek do skrobania  to żmudna i dość ciężka praca najlepszy jednak rozsiewacz do wapna to na tasmę ale dolamitry powinny iść bez większego problemu

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ja pitolę, żeby taki problem był z rozsianiem wapna :) No dobra, więc opcje są dwie:

1 Rozrzutnik jak na zdjęciach wyżej za którego wypożyczenie będę musiał zapłacić

2 Rozsiewacz do wapna na łańcuchach, który dostanę na rozsianie wapna za darmo od firmy która mi przywiezie wapno

Wapno:

1 Rodkowit Premium

2 Kreda z Mielnika

Który zestaw maszyna/wapno będzie spisywał się najlepiej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Rozsiewaczem na łańcuchach też się przyklei do podłogi ale da radę poskrobać i wysiać /bo siałem takim/obecnie sieją rozsiewaczem na taśmę gumową i idzie pięknie tylko kreda jednak zakleja tarcze wysiewające które trzeba ci jakiś czas przeczyścić ale to trwa kilka sekund Jak się naklei wapna to zmienia się szerokośc rozsiewu

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dzięki za odp. A kreda przy każdej wilgotności tak zakleja? Jeśli da radę łańcuchowym wysiać kredę, to nie będę płacił kilku stów za wypożyczenie rozrzutnika. Teraz pytanie czy tańsza kreda i ewentualna zabawa w skrobanie, czy radkowit premium pewnie będzie drożej, ale łątwiej rozsiać. 4-5 aut będę musiał rozsiać, dlatego tak dopytuję, żeby jakoś to szybko poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tu nie o wydajność chodzi a o przyswajalność.Kreda jest bardziej rozpuszczalna i ph szybciej się podniesie.

A co do wydajności i przelicznika na czyste CaO to masz współczynnik czystego składnika jak przy nawozach mineralnych w np 100 kg.

Przykładowo 04 lub 05 węglanowe ma ok 50% a tlenkowe 60-70% kreda z kolei 40-50%

70zł za węglanowe jak wyżej to chyba dobra cena.Mnie Lhoist proponował 90 netto z kopalni.

Kreda  ma  40 50 %  ?? skąd  masz  takie  dane ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jakie wapno granulowane wybrać? Inna forma mnie nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj