wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

icek1    179
Napisano (edytowany)

super towar ale ja wolę kredę

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1
Napisano (edytowany)

włąśnie  rozpuszczam je w wodzie i powiem szczerze  że tak średnio się rozpuszcza , ale woda to nie gleba

Edytowano przez pietrek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poochacz    0

Można pobierać próbki gleby z pola na którym jest jeszcze nie zebrany plon, o okresie wegetacji? Ile czasu ewentualnie trzeba poczekać po zastosowaniu poszczególnych nawozów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1
Napisano (edytowany)

no już sam nie wiem to wapno wierzbica wg etykiety całkiem niezłe

Edytowano przez pietrek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

to jest mielona skała wapienna. Ma lepszą reaktywność niź dolomit. Średnio ok 50 procent. Wszystko zaleźy od tego jak drobno zmielona

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak pył i reszta może być trochę kamyczków wielkości jak pół główki zapałki. Jeśli by to przesiać i zważyć i 60 - 70 % wagi stanowił by pył a reszta wagi dla kamyczków to nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Jakie polecacie dobre wapno węglanowe w miare rozsądnej cenie do okolic Kępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Tzn że mamy w Polsce nową stawkę VAT ? O 5% nie słyszałem, ale ustawy tak szybko idą że człowiek nie nadąża.

Nie jednak mamy starą stawkę 8% tak jest na fakturze. Nie wiem skąd mi się to 5 wzięło pewnie dlatego że jestem na vat więc nie jest to dla mnie aż tak istotne i tak głupio z głowy strzeliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1
Napisano (edytowany)

Jak pył i reszta może być trochę kamyczków wielkości jak pół główki zapałki. Jeśli by to przesiać i zważyć i 60 - 70 % wagi stanowił by pył a reszta wagi dla kamyczków to nie jest źle.

 

mam porównanie ze standart cal z nordkalku  może ktoś to stosował i się wypowie bo podobno jest dobre działa

Edytowano przez pietrek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wapno z wierzbicy jest dobrze przemielone przynajmniej to które miałem kiedys u siebie porównywalne z morawica lub nawet lepiej rozdrobione pod warunkiem ze brane z lini gdzie jest młyn ( sa 2 linie)  Jesli nie wiesz to jedna linia z morawicy jest włąsnie nordkalkiem  ( wykupili całą produkcje) tylko nie wiem czy fast czy standard bo nigdy tego nie kupowałem. Sa to tzw mielonki czyli około 50% jest frakcji drobnej reaktywnej reszta to kamyki do 2-3mm które sa balastem. Te wapna nie moga ci sie rozpuscic w wodzie do tego trzeba srodowiska kwasnego i czasu. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Niektórzy myślą że wapno to cukier lub sól i rozpuści się w wodzie.Żadne, nawet najlepsze tlenkowe nie rozpuszcza się w wodzie.Jeżeli jest granulowane to granulka ma się rozpuścić na małe frakcje ale samo wapno się nie rozpuszcza lecz zmienia Ph wody w której go zanurzymy.Oczywiście rozpuści się ale tak jak kolega wyzej napisał, trzeba środowiska , wody i czasu. Dla przykładu, wapno węglanowe, wszelkie kredy itd po zalaniu wodą zmieną ph wody do max 7 , dobre wapno tlenkowe zmienia ph wody do 13-14 , dlatego tlenkowe szybciej działa.Jak masz cieżką ziemię i chcesz podnieść ph to raczej tlenkowe, jak masz lekką kredy i węglany może dadzą radę ale trzeba więcej czasu.Jak masz już dobre ph to raczej kredy i węglany na potrzymanie ph.Tlenkiem można przewapnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1
Napisano (edytowany)

to to ja wiem  pytanie było o jakość wapna z kopalni wierzbica

Edytowano przez pietrek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam takie pytanie z jakiej firmy najlepiej kupić wapno magnezowe potrzebuje na 6,80ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Po tyle to mam luzem tira  :wacko:, a ta jest podsuszona (płacisz za mniej wody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Witam poszukuje wapna najlepiej tlenkowego aby podnieść ph najlepiej aby podczas rozsiewania nie rozchodziło się po terenie zabudowanym.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz szybko i skutecznie poprawić ph to proponuję orcal, wapno z organiką. Trochę się pyli, ale nie tak jak zwykłe, jest wilgotne :), minus stosowania w terenie zabudowanym to taki, że śmierdzi :( za to dziki nie ryją :) sprawdzałam na swoich łąkach :) polecam, jak chcesz to dam namiary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cz ktoś słyszał o nawozie organiczno-mineralnym z aktywnym hydratem wapnia "OrCal" ponoć odstrasza dziki czy aby to nie jakaś ściema?

i co sprawdziłeś? działa? bo ja w ubiegłym roku sprawdzałem na łące i efekt rewelacja :) w tym pod kukurydze wysiałem i narazie spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Mi zapach nie przeszkadza, też chcę coś zamówić na po zniwach bo ph slabiutkie. Woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Witam. Gdzie można kupić najtaniej wapno w ilości około 60 ton . Powiaty sokolow podlaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nie zrobie glupoty jak dam krede jeziorna ?   duze zasoby sa tego na warmii  i 17 zl tona , wiec myslalem o tym

 

jak wg badania mam dosarczy 3 tony czystego Cao  to jest to dawka coroczna?  czy poprostu po takiej iloci Cao moje ph sie podniesie?  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

fajny,siałeś nim już wapno pyliste nie zawiesza się?

 

 

No właśnie. Jak tym idzie wapno o konsystencji jak mąka?

Tak wygląda aparat dozujący, więc nie wiem czy mąka pójdzie

57d9e90c8f83d177med.jpg

A tak wygląda cały

dc0163f085c48c2dmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

zależy pewnie od odległości, u mnie był po 119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj