wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

krystek1992    20

W big bagu coś koło 490 zł/t brutto.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

To coś drogo cię skasowali na jesieni te same wapno kupowałem po 410 Brutto.  Tylko tyle, że odbiór własny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

W big bagu coś koło 490 zł/t brutto.

To drogo. U mnie 450 zł BB brutto, worek 470zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dzięki za potwierdzenie mojego wyboru. Zamówiłem Polcalc :)

Nie wiem z czego tu się cieszyć, za samochód ( ok 30 ton) zapłacisz jakieś 15000zł a za kredę luzem zapłacisz 1000 max 2500zł w zależności skąd i gdzie.... No chyba że chcesz rzucić 200kg/ha i wierzyć że to zdziała cuda to co innego  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Tylko że 30 ton mi nie potrzebne a nikt nie powiezie z Polski kilku ton. Daję wapno co roku na inne działki. I nie mam CRW żeby kupować zwykłą krede... Muszą być granulki. O tym pomyślę za rok.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Czym lepiej i taniej Wapnować?

z rozsiewem nie mam problemu.

 

Kreda (mąka) z Minerał Trębaczew Cena 150zł T

Kruszonka z kieleckich kopalni po 75 zł T

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Oczywiście, że opcja pierwsza.

Czym rozsiewasz mączkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Piaskarka

 

o ile dobrze wiem to to i to jest z tego samego surowca tylko że kreda jest zmielona w pył a kieleckie jest tylko kruszone przez co dłużej się bedzie rozpuszczać ale za tonę tego mam dwie kruszonki i jest dylemat dodatkowo kruszonka lepiej się sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Trębaczew to chyba pokłady kredy piszącej, a więc najmłodszej i najlepszej w działaniu. Kopalnie kieleckie to pokłady jurajskie. Na pewno lepsza będzie 1 tona tej mączki niż 5 ton kruszonki. Ale o siewie RCW to raczej zapomnij. Myślałem, że masz siewnik z adapterem żmijkowym.

Ostatnio rozmawiałem z gościem - kiedyś siał mączkę rcw, ale jeździł na minimalnych obrotach ciągnika, z talerzy wykręcił łopatki zostawiając po dwie sztuki a i tak wiele mączki szło w powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mysle że efekt koncowy bedzie bardzo zbliżony poniewaz wysiewajac 5t "kruszonki" zapodasz podobna ilosc drobnej frakcji jakbys wysiał 2,5t drobno zmilonej maczki wapiennej ( potocznie nazywanej kreda :) )  Oczywiscie przyjmujac ze wapno "kruszonka" bedzie spełniało norme dla takiego wapna co do przesiewu. Kruszonka pochłonie wiecej paliwa na rozsiewanie i czasu, ale z drugiej srony te grubsze frakcje tez kiedys sie rozpuszcza może nie za 5 lat ale kiedys :)

 

CO do wysiewu maczki zajrzyj w moja galerie zobaczysz patent do RCW dizeki któemu sieje maczki nawet jak byłą wichura i zero pylenia :) 

Morawica i nordkalk standard to jedno wapno ( nordkalk wykupił produkcje z jednej lini w tej kopalni)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Sieje amazonka zgb 6000 i trochę kurzy jak nie ma wiatru to jest ok tylko trzeba jeździć praktycznie raz Koło razu i wolne obroty wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

 

CO do wysiewu maczki zajrzyj w moja galerie zobaczysz patent do RCW dizeki któemu sieje maczki nawet jak byłą wichura i zero pylenia :)

Morawica i nordkalk standard to jedno wapno ( nordkalk wykupił produkcje z jednej lini w tej kopalni)

 

Nordkalk standard podobno jest ze Sławna(info od 2 kierowców) oferta 87zł/t netto , a z Morawicy 75zl netto.Warto przepłacać?????????

Jak posieję za tydzień to już przyniesie jakiś efekt w kukurydzy, czy czekać do jesieni. Pole kupione pH 4,3 no i wypadło,że musi tam być kukurydza. planowana dawka >4t/ha

Edytowano przez makowiaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

zakupiłem trochę kredy granulowanej chciałbym ją wysiać około 2 ton na ha, ,siany ma być rzepak najlepiej rzucić na ścień i podorywkę  czy pod orkę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

kupiłem pole jak to właściciel stwierdził "wypoczęte" nawozu nie widziało kupe lat. Posiałem tam pszenżyto jare z uwagi na to że już ponad 1ha było zasiane ozime, wczoraj wziąłem kwasomierz ogrodowy z płynem heliga i swieci się na czerwono-pomaranczowo czyli kwaśno, moge posiać krede granulowaną pogłównie? ile jej dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

kolego ja posiałem krede granulowaną pogłównie na pszenice i guzik nie rozpuszcza sie ,musi być wymieszana z glebą . Więc ja działał bym po żniwach co do dawki to słyszałem że 1 tona podnosi ph o 1 więc ja na ziemię 4 ph planuje sypnąć 3 tony na ha ,ale to moje zdanie ,niech specjaliści mnie poprawią i się wypowiedzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

 słyszałem że 1 tona podnosi ph o 1

 

Kolego, wierutna bzdura !!!!! Jak 1 tona wapna o zawartości CaO ok 50% może podnieść Ph o 1. To bzdura , i nie wierz w takie rzeczy.Roczne zapotrzebowanie gleby w wapno aby ziemia się nie zakwaszała to ok 150 kg czystego składnika CaO czyli 300 kg 50 % kredy.Wiec na podniesienie Ph zostaje Ci 700 kg kredy czyli 350 kg czystego składnika CaO.Chylę czoło jeżeli ktoś w logiczny sposób wytłumaczy jak te 700 kg podniesie Ph o 1. Jeszcze bardziej jak ktoś zrobi doświadczenie polowe i potwierdzi tę teorię.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

dlatego pytam jak ma się ten artykuł do praktyki ? i ile zalecali byście sypnąć kredy granulowanej na ha o ph w okolicy 4,5 myślałem o 3 tonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

wapno grade 3 extra

caco3 68%

mgco3 25%

cena 400 za tone warto kupić czy lepsza kreda z koszelowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Tak się rozsiewa krede z trebaczewa ;D
Trochę wiało;)

post-41119-0-02427900-1460196929_thumb.jpg

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Jakieś 30 % lekko licząc poszło w powietrze. Ale jest szansa, że to co poszło w atmosferę stanie się jądrem kondensacji dla przyszłych kropel deszczu ;)

Do takiego wapna tylko rozsiewacze żmijkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

30% na pewno nie poszło w powietrze, ale straty są. Na drugim zdjęciu widać że gleba bieleje za każdym przejazdem, wapno z trębaczewa: http://pokazywarka.pl/1xuh3j/

 

rozsiewacze żmijkowe, albo po prostu stelaż z plandeką do samej ziemi, kolega bialy2005 taki sobie dorobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj