wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Bonifacy    3

a jak u mnie od lat nie było nic dawane to ile na ha teraz na zaorane dać? wiosną talerzówka a potem agregat i siew.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Daj tonę-dwie kredy i tak przez 3-4 lata i odczyn będzie pod zasadowy,pełna dawka na raz niesie ryzyko wypłukania. Cudowne dolomity sobie daruj chyba że chcesz pomóc wnukom w uregulowaniu odczynu  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

ja robiłem próbki i nie zgadza mi się z wynikami z poprzedniego roku, nie wiem może źle pobrałem probke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

patryk1222  ja mam mniejsze ph niz 5.39 ,  ph okolo 4.9 - 5  a rzepak tez niczego sobie. tez mam odebrane swieze probki

 

Pawel 885  chodzi ci ze ma kiepskie ph, fosfor nie jest pobierany dlatego ma neizla zawartosc w glebie?

 

A co powiesz na to jak ph moich dzialek jest 4,8-5   a niestety fosfor wg badan na bardzo niskim i niskim poziomie.

wiec jak niskie ph to duzo fosforu w glebie nie zawsze sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

No to trzeba konkretnie wapnowac...
Co myślicie o tej kruszonce kieleckiej wychodzi to tak że za 1t kredy tej mąki kupię 2t kruszonki surowiec ten sam a cena 2xtaka tylko że to jest grube i dłużej się rozpuszcza ale kiedyś się rozpuści co o tym sądzicie? Ps dodatkowo kruszonke dobrze się rozwiewa a ta mąka to szkoda gadać;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W świętokrzyskie to jednak taniej wyjdzie ci dać 3 x wapna kieleckiego niż 1 x kredy ponieważ transport kredy będzie bardzo drogi. Chyba że względnie nie daleko masz do Trębaczewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

A skąd wziąć tanio wapno mazowieckie powiat ostrołęcki?


PS: Jest Kreda z dodatkiem magnezu?

Edytowano przez PolskiRolnikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PS: nie ma.

 

W ostrołęckie, z tego co ja wiem to chyba najlepiej wyjdzie mielnik. Chyba że na północy mają jakie inne cuda wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi kolego, czy coś nie tak napisałem? Jak woda wsiąka zabiera składniki w głąb profilu aby te dotarły do wód gruntowych i jak myślałeś właśnie spłynęły.

 

Jeśli woda zabiera składniki w głąb, a rośliny pobierają tylko z powierzchni (z warstwy ornej ) to dlaczego pH poniżej warstwy ornej jest takie niskie i zawartość innych również???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

A skąd wziąć tanio wapno mazowieckie powiat ostrołęcki?

 

 

PS: Jest Kreda z dodatkiem mag

 

nezu?

Mam 50 km do ostroleki bralem Wapno weglanowe z Checin po 119 tona brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

A skąd wziąć tanio wapno mazowieckie powiat ostrołęcki?

 

 

PS: Jest Kreda z dodatkiem magnezu?

 

PS. Jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzisiaj rano przyjechało wapno radkowit premium. Połowę rozsiałem reszta jutro. Wysiałem na zaorane pola czym to teraz będzie najlepiej potraktować. Kultywator,agregat talerzowy czy tylko brona. Koleiny spore się porobiły no i są działki zaperzone więc kultywator może tylo powyciągać badziewie na górę. Więc nie wiem co zrobić,na wiosnę będzie prawdopodobnie siany owies i kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

farmer która kreda ma magnez?

 

ansu, no bo jak sam powiedziałeś występuje spływ. Naprawdę nie kukam o co ci chodzi? Nie rozumiesz co ja piszę, czy tylko chcesz się przyczepić. Ale przecież ja piszę to samo co i ty lecz innymi słowami ??

 

Wsiąkanie w głąb profilu glebowego aż do wód gruntowych, następnie spływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

damianzbr , oczywiście naturalna kreda nie zawiera magnezu ale można do niej dodać.Gdzieś widziałem kredę która zawierała jako dodatek magnez i siarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no właśnie tak mi się zdawało że naturalnie go nie ma. Tylko śladowe ilości jak i innych pierwiastków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

Dziś dzwoniłem do jednego dostawcy kredy, który odradził mi rozsianie kredy jesienią, mówił że lepiej wczesną wiosną rozsiać i wymieszać z ziemią przed wiosennymi zabiegami bo kreda rozsiana jesienią wniknie w głębsze partie ziemi i nie zostanie wykorzystana przez rośliny a wy co o tym myślicie kiedy rozsiać tą kredę? Wapno nie wchodzi w grę bo chcę szybciej podnieść ph ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wapno ma odkwasić glebę a nie dać jeść roślinom, ja rozsiałem i drapnąłem agregatem, niech sobie wsiąka, na wiosną obornik i orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kreda to tez wapno :) Siej jesienia  na wiosne bedzie w sam raz pod jare. Jesli bedzie to surówka kredy jeziornej np. z Mielnika to nawet bym tego nie ruszał po zimie ładnie mróz i woda załatwia wszytkie bryłki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Szybciej spłynie z pola niż się przemieści w głąb

Burak cukrowy przy plonie 60t/ha to 300kg Ca, rzepak przy 3t to 130kg Ca więc nawozić trzeba nie tylko odkwaszać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj