wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

radkowit premium jak nie bedzie wiatru i najlepiej w nocy po rosie:) bo lubi po rozsianiu sie ulatniac jak zawieje :) spójrz w moja galerie tam jest przystosowany rcw do tego wapna. Straty zerowe :) a tez mam olbrzymie niedobory magnezu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

no nic, pomyśle czy warto się pchać w to wapno, rcw dają jak bierzesz wapno, tylko trafić w pogodę będzie trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Który sprzedawca udostępnia rozsiewacz kupującemu wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

to na lokalnym skupie jest taka możliwość, jak bierzesz wapno od niego to daje rozrzutnik, ale można tylko jego wapno wysiewać. tylko w jedną stronę mam 5 km to bardzo duzo czasu ucieka, ale z drugiej strony lepsze to jak siać kosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Za darmo wypożyczenie piasta udostępnia mało sprzedawców no chyba, że od nich bierzesz cały pakiet. Teraz mnóstwo osób posiada rozrzutniki z adapterami pionowymi które umożliwiają rozsiew wapna w cenie 60-80 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Proszę was o opinię na temat wapna węglanowego kujawit tzn jak jest zmielone , jak sie rozsiewa itp.oferta z agroloku po 102 zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Rozsiewa sie dobrze przemial, moglby byc lepszy ale po miesiacu od rozsiewu podczas gruberowania nie wyskakuje ponownie wapno czyli dosyc dobrze sie rozpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o opinię na temat wapna węglanowego kujawit tzn jak jest zmielone , jak sie rozsiewa itp.oferta z agroloku po 102 zł tona

 

Ja nie jestem zadowolony z tego wapna z Agroloku. Kamyczków multum które się w ogóle nie rozpuściły. Wzięłem od nich w tym roku solid cal i różnica niebo a ziemia

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Proszę was o opinię na temat wapna węglanowego kujawit tzn jak jest zmielone , jak sie rozsiewa itp.oferta z agroloku po 102 zł tona

 

Jeśli chcesz zaoszczędzić to nie bierz wapna od agroloku tylko zadzwoń bezpośrednio do kopalni a będziesz miał wapno około 10 zł/t taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Wlasnie dzis dzwonilem do tej kopalni i powiedzieli ze tona 38 zł .z transportem nie wiem ile bo pani byla poza biurem i jutro mi policzy kilometry. Czy ktoś wie dokładnie gdzie

jest ta kopalnia i ile liczą za transport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Pani policzyła mi kilometry . wyszło 260 w jedna strone.czyli tona wapna prosto z kopalni kosztuje mnie 110 złotych netto czyli około 120 brutto.to samo wapno w agroloku kosztuje 102 zł za tonę. Jak to możliwe?macie moze jakies namiary na inne dobre wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba widzisz jaki % ceny to koszt wapna a jaki % to koszt transportu. Podaj lokalizację to może ktoś ci coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Województwo Warmińsko mazurskie.ostatnio bralem wapno z firmy trebor kopalnia Chęciny.placilem 119 zł tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

Witam

Mam do was prośbę. Chce kupić wapno tlenkowe o min 60% CaO ale szukam taniego i dobrego zamówienie interesuje mnie tak 25 ton czyli cała łódka.

Prosze o podanie kontaktów i waszych opinii na temat dostawców oraz wartości wapna i cen.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

było kilka stron wcześniej ale nie było odpowiedzi co sądzić o asmart wap z trębaczewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jakie wapno kupić pod orkę a jakie na orkę? Czy kupić kredę która jest droższa czy węglanowe z magnezem będzie dobrę do rozsiana w lutym?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zastanów się jak szybko to wapno ma zadziałać. Dolomity lepiej rozsypać przed orką - zmieszają się z glebą i być może trochę rozpuszczą. Kreda zadziała szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Nie wiem tylko skąd tą kredę mam wzioć, czy w tym roku darować sobie kompost i rozsiać wapno węglanowoe przed orkę pod kukurydzę/?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Rozsiej i wapno i kompost tylko trzymaj się zaleceń a mianowicie jakies 5 tygodni różnicy. Zreszta wapno możesz dać na wierzch a kompost pod orke. Dobrze jest dać krede przed zimą na zaorane pole ładnie sie przez zime rozpuści i bedzie działać od początku wiosny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wiesz gdzie dostanę kredę w rozsądnej cenie czyli nie granulat w Podlaskim?

 

kompost jeszcze nie jest do końca kompostem a w dużej mierze sianem i musi rozłożyć się w ziemi

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

witam zastanawiam się nad wapnowaniem pola przed orką na jesieni byłem dzisiaj na kopalni i nawóz wapniowo magnezowy węglanowy o zawartości CaO 30,9% CaO+MgO 50,4% MgO19,5% w cenie 44zł netto za tonę glebę mam dość ciężko III kasa  kwaśna i nie wiem ile go dać czy lepiej dać na wiosnę tlenkowe 90% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Lepiej wapnować na jesienie, bo w czasie orki wymiesza się w glebie. Wiosną będziesz miał na wierzchu warstwę alkaliczną i pod spodem kwaśną. Mimo, że średnia kwasowość będzie dobra, to rośliny raczej nie skorzystają z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@fireseba - daj ten komport, zaoraj i rozsiej kredę, ja kupiłem skład z ZK w Starej kornicy, ty masz kredę bliżej - OMYA Mielnik. Moja miała frakcję nawet po 4 cm gruda ale rozpuszcza się to świetnie, jak nabierze wody rozszadza ją i kruszy się :) Wysiew też ok :) A taka kreda na jak wody naciągnie i przyjdzie mróz potem roztopy to do wiosny będziesz miał rozłożone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

zamówiłem radkowit premium 25 ton, przemiał taki jak cement, pomimo tego że nie było wiatru to pół wsi nie było widać, ale mimo wszystko ładnie się rozsiało, dawka od 2 do 4 ton, cena 1039zł + 1500zł transport. i mam pytanie - kierowca dostała jeszcze jakieś oświadczenia do wypełnienia, i gdzie mam to odesłać bo patrzyłem na szybko i nie było określonego nadawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj