wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

knoro93    215

A może być nie w big bagach? Kreda z OMP Mielnik CaO 53,46%. Cena 55zł netto/tona na składzie.

 

A co sprzedajesz ? Jaka wilgotność ? Jaka cena powiedzmy do Bielska Podlaskiego ? Przesiane ta kreda ? Jakie frakcje ? To prosto z kopalni czy jakiegoś właśnie składu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

A co sprzedajesz ? Jaka wilgotność ? Jaka cena powiedzmy do Bielska Podlaskiego ? Przesiane ta kreda ? Jakie frakcje ? To prosto z kopalni czy jakiegoś właśnie składu ?

Kupuję:) 2 samochody zamówione 52 tony. Kreda prosto z kopalni, nie znam frakcji. Największa kopalnia kredy w Polsce. Najgorszy transport, bo wiadomo jak biorą firmy transportowe 3-4zł/km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Obok masz to samo w Kornicy o której aro wspomina. Jest jeszcze Koszelówka (ecogran) tylko u nich suszona w bagsach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Kupuję :) 2 samochody zamówione 52 tony. Kreda prosto z kopalni, nie znam frakcji. Największa kopalnia kredy w Polsce. Najgorszy transport, bo wiadomo jak biorą firmy transportowe 3-4zł/km.

Oby nie było tak mokre jak moje rok temu. Normalnie masakra. Jak dojedzie podziel sie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Czyli jak jestem zdany  na siebie to tylko po przesianiu. A powiedz jakie efekty po tym wapnie.

 

efekt jest ale trzeba dać 3-4t/ha - no w zależności jakie masz pH,

plony mam nie najgorsze (w zasadzie zbieram więcej jak sąsiedzi) w tamtym roku wyszło: żyto hybrydowe 7t/ha, rzepak 5t/ha, owies 5t/ha.

w tym roku groch około 4t/ha (jeszcze nie zważony), rzepak, pszenica, żyto i owies nie koszone jeszcze.

zazwyczaj daję kredę pod rzepak i na pola na których mija 3 lata od wapnowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Kupuję:) 2 samochody zamówione 52 tony. Kreda prosto z kopalni, nie znam frakcji. Największa kopalnia kredy w Polsce. Najgorszy transport, bo wiadomo jak biorą firmy transportowe 3-4zł/km.

A przywieźli Ci już te wapno ? Napisz mi namiary na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

A przywieźli Ci już te wapno ? Napisz mi namiary na pw

Jeszcze nie. Masz pełną skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

po skoszonym rzepaku można rozsypać wapno?? słoma po rzepaku to tak jak by obornik? czy można śmiało sypać?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorecki331    0

Panowie mam pytanko (sorki że wcinam się z troszkę innym tematem) A mianowicie planuje po żniwach wapnowanie, ale również chciałbym ściąć słomę,czy też tak robicie czy może jak wapnowanie to nie cięcie słomy, jak to wpłynie na próchnicę w  glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Tnij i wapnuj. Nie ma przeciwwskazań, wprost przeciwnie wapń nawet pomaga w mineralizacji słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

<p>Dzisiaj przyjechało do mnie wpano AGROCARB z Czech 65 zł brutto z transportem :)</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pewnie z mijscowosci Vapena ? Tam maja oddziła OMYA ta sama firma co w Mielniku. Kiedys tam łądowałem wapno ale workowane do przemysłu jakis dodatek.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

pewnie z mijscowosci Vapena ? Tam maja oddziła OMYA ta sama firma co w Mielniku. Kiedys tam łądowałem wapno ale workowane do przemysłu jakis dodatek.

Dokładnie tak jak piszesz firma OMYA z Vapenna CZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

kto, jeśli można wiedzieć, może takie wapno w takiej cenie załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

A co sprzedajesz ? Jaka wilgotność ? Jaka cena powiedzmy do Bielska Podlaskiego ? Przesiane ta kreda ? Jakie frakcje ? To prosto z kopalni czy jakiegoś właśnie składu ?

 

Wapno z Mielnika ma ok 30 % wilgotnosi czyli wychodzi 80 zl za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Witam. Mam zamiar rozsiać na sciernie wapno tlenkowe magnezowe. I moje pytanie czy po 2-2.5 tygodnia mogę posiac npk pod siew rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Chciałem się zapytać czy na ściernisko mogę rozsiać wapno polcalc i zrobić później podorywkę? I czy później we wrzeniu mogę dać obornik i nawozy NPK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

kto, jeśli można wiedzieć, może takie wapno w takiej cenie załatwić?

 

Jeżeli do mnie było pytanie to Osadkowski Świdnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Witam. Mam zamiar rozsiać na sciernie wapno tlenkowe magnezowe. I moje pytanie czy po 2-2.5 tygodnia mogę posiac npk pod siew rzepaku?

 

Zaleca się minimum 4-6 tygodni.

Chciałem się zapytać czy na ściernisko mogę rozsiać wapno polcalc i zrobić później podorywkę? I czy później we wrzeniu mogę dać obornik i nawozy NPK?

 Jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam.

Mam zamiar w tym roku rozsiać wapno węglanowe  nordkalk czytałem że wapno węglanowe rozsiane na mokrą ziemię musi pozostać dłuższy czas bez przykrycia, gdyż jakikolwiek zabieg uprawowy w tych warunkach grozi zniszczeniem struktury gleby.

Nie mogę jednak nigdzie znaleźć jak długo trzeba odczekać??

Drugie pytanie będę siał rzepak ozimy po pszenicy jarej, wiem że nie jest to za dobry wybór ale tak muszę zrobić po skoszeniu pszenicy zostanie mi jakieś 3 tygodnie do siewu rzepaku czy jest sens sypać wapno pod rzepak??(chodzi mi konkretnie o ten przypadek, z badan ziemi wynika że wapnowanie jest wskazane)  Jesli  tak to w jakiej maksymalnej dawce i czy sypac pod podorywke czy zrobic orke (razówkę) i pod agregat a przed siewiem rzepaku npk?? jak sądzicie?? A może odpuścić teraz wapno i zastosować pogłównie kredę? 

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Witam.

Mam zamiar w tym roku rozsiać wapno węglanowe  nordkalk czytałem że wapno węglanowe rozsiane na mokrą ziemię musi pozostać dłuższy czas bez przykrycia, gdyż jakikolwiek zabieg uprawowy w tych warunkach grozi zniszczeniem struktury gleby.

Nie mogę jednak nigdzie znaleźć jak długo trzeba odczekać??

Drugie pytanie będę siał rzepak ozimy po pszenicy jarej, wiem że nie jest to za dobry wybór ale tak muszę zrobić po skoszeniu pszenicy zostanie mi jakieś 3 tygodnie do siewu rzepaku czy jest sens sypać wapno pod rzepak??   Jesli  tak to w jakiej maksymalnej dawce i czy sypac pod podorywke czy zrobic orke (razówkę) i pod agregat a przed siewiem rzepaku npk?? jak sądzicie??

 

Witam, mógłbyś podesłać jakieś źródło do tej informacji o tym, że nie można uprawić gleby od razu. Chętnie poczytam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Dzięki bardzo za link. Ciekawe, akurat w tych artykułach nie ma niestety wyjaśnienia dlaczego wapno niszczy tą strukturę w kontakcie z wodą. Normalnie wapno wpływa na poprawę struktury gleby. Po za tym nie stosuje się wapna tlenkowego na glebach lekkich. Na razie tak lakonicznie, nie mam zbytnio czasu. Ale postaram się poszukać informacji i wtedy najwyżej tu opisze. Pozdrawiam

Edytowano przez k0b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj