wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
icek1    179

ja w tym roku nie będę wapnować bo będzie brak pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie zachwalacie wapno nordkalk a czym ono się w zasadzie różni od kredy z Mielnika przykładowo? Z tego co zdążyłem wyłapać to jest przesiane czyli zawiera drobne frakcje oraz ma mniejszą wilgotność niż surówka. Są jeszcze jakieś różnice? Działanie chyba powinno być podobne jeśli chodzi o szybkość ? Mam po 95 zł brutto krede z Mielnika ale zastanawiam się może coś innego spróbować ?

Masz oba wapna przed sobą i dalej nie widzisz różnic. Jak mam ci na odległość powiedzieć skoro nie widzę co masz na gospodarstwie.  To wapno które będzie w 100% miałkie jak mąka czy cement to jest lepsze. Jeśli masz problem z określeniem tego najlepiej weź porządną garść jednego i drugiego, wysusz w piekarniku i wtedy będziesz wiedział czy masz konsystencję mąki czy piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Ja brałem w tamtym roku z Mielnika. Była tak mokra , że zawieszala się na drabince i ściankach rcw. W tym roku będę chciał wypróbować mączne z Trebaczewa, tylko cholernie drogi transport do mnie. Jakieś opinie o tym towarze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tamten rok był mokry, ale to nie każde auto się trafiało mokrego towaru.

 

Z trebaczewa, W temacie już wklejałem galerie z siewu tego wapna, chyba też zdjęcia mam w galerii. wapno pewnie takie samo jak z mielnika tylko 100 % suche i wtedy możesz dokładnie wyliczyć koszt wapnowania i ilość nawiezionego składnika.

 

EDIT: Normalnie w profilu i galerii się nie wyświetla. Musisz otworzyć pierwszą lepszą moją fotkę i później po prawo ,,inne obrazki użytkownika,, i na drugiej str. są fotki z siewu tego wapna. Obecnie wózek RCW jest przerabiany, ma mieć dorobioną plandekę która będzie się za nim ciągnęła do samej ziemi i to suchutkie wapno już nie będzie miało możliwości ucieczki w górę. a na pewno nie tyle jak na fotkach.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nordkalk standard ok.120-130zł/t

Kujawit ok.70zł/t

Różnica spora.

Przy takiej cenie kujawit wychodzi ciut taniej, mimo że trzeba go więcej wysiać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ile teraz w trebaczewie ? Bo mam  namiar na inne wapno mielone na maczke około 100netto w BB w odległosci około 225km wiec wyszłoby max 130 netto za przemiał 0-0,9 lub 0.1-0.4


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi zaproponowali nordkalk standard cal w cenie 91zł netto/t już z transportem z tego co czytam to wychodzi sporo taniej niż u was.

Edytowano przez rolnikursusc3603p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Macie jakieś namiary na sprzedawców wapna  na Podkarpaciu max 40 km od Dębicy

 

Na Podkarpaciu masz Firmę ROL-MECH. Mają wapno w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam czy takie wapno http://nawozywapniowe.com.pl/ dobrze odkwasi glebe . mam kawałek 0.5 ha i tam chce zasiać pszenżyto w pszyszłości jęczmien może pszenice gleba to 4 klasa typ lekki ph w granicach 5 może mniej (badane w zeszłym roku). Proszę o porade bo nie wiem czy jest sens zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każde wapno odkwasi glebę, kwestia dawki, a z tym się wiąże także cena. Więc nie szuka się wapna które dobrze odkwasza glebę tylko takiego przy którym ostateczny rachunek ekonomiczny wyjdzie najkorzystniej. Np. uważa się że wapno dolomit jest najgorsze. Ale jeśli masz pole przez miedzę z kopalnią dolomitu i pójdziesz do koparkowego z dwiema flaszkami wódki, jedną spijecie drugą mu zostawisz to koleżka narzuci ci przez płot ze 30 t dolomitu na 1 ha. albo jak wódki nie pije to się z kierownikiem dogadaj po 5 zl/t narzucona przez płot. Wtedy za 150 zł będziesz miał zapas magnezu, wapnia i wiele innych, nawet jak masz jakieś dołki na polu to przy okazji sobie pozasypujesz.

 

Rozumiesz takie pytania nic nie znaczą.

Przede wszystkim, lokalizacja gospodarstwa, cena na gospodarstwie, jak gdzieś indziej to odległość dokładna i wtedy rodzaj wapna a na sam koniec pytanie czy jest to opłacalne. Inaczej nikt nie będzie w stanie udzielić sensownej odpowiedzi.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Macie jakieś namiary na sprzedawców wapna  na Podkarpaciu max 40 km od Dębicy

 

np. agria z tarnowa w zeszøm roku braøem i moge z czystym sumieniem polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

damianzbr jestem z łódzkiego najbliższa kopalnia jest w bełchatowie 130km ode mnie. jak  pisałem wyżej potrzebuje wapna na 0.5ha więc cały samochód nie jest mi potrzebny. to wapno granulowane jest 25km ode mnie więc blisko. Tylko czy 1t tego wapna http://nawozywapniowe.com.pl/ wystarczy na taki areał aby w znacznym stopniu podnieść ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

no w cenie roznica spora ale to te ceny mowicie na kopalni sa takie czy to juz  z transportem do podworka czy jak to wyglada ?

Ja podałem ceny u mnie na podwórze.

 

przez kopalnie bezpośrednio:

 

Sobczyk Wojciech

 

Sprzedaż nawozów (WAPNO), transport samochodowy

 

tel: 413 670 227

fax. 413 670 287

kom. 691 441 588

 

e-mail: w.sobczyk@kwmorawica.kielce.pl

do mnie prawie 400km i powiedzieli mi 105zł/t

 

Przy takiej cenie kujawit wychodzi ciut taniej, mimo że trzeba go więcej wysiać.

Jak to wyliczyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

damianzbr jestem z łódzkiego najbliższa kopalnia jest w bełchatowie 130km ode mnie. jak  pisałem wyżej potrzebuje wapna na 0.5ha więc cały samochód nie jest mi potrzebny. to wapno granulowane jest 25km ode mnie więc blisko. Tylko czy 1t tego wapna http://nawozywapniowe.com.pl/ wystarczy na taki areał aby w znacznym stopniu podnieść ph?

Dla spokojnego sumienia polecił bym jednak 1,5t tego wapna na taki areał aby w znacznym stopniu podnieść. Po ile ono jest 400, 500 zł/t?

Wpisz w google ,,zakład kredowy minerał,, jeśli masz blisko kup sobie tam 3 worki towaru i na upartego nawet lejkiem pójdzie tylko trzeba będzie delikatnie dzióbać kijem a zaoszczędzisz z 200-300 zł. Jak wolisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

Dla spokojnego sumienia polecił bym jednak 1,5t tego wapna na taki areał aby w znacznym stopniu podnieść. Po ile ono jest 400, 500 zł/t?

Wpisz w google ,,zakład kredowy minerał,, jeśli masz blisko kup sobie tam 3 worki towaru i na upartego nawet lejkiem pójdzie tylko trzeba będzie delikatnie dzióbać kijem a zaoszczędzisz z 200-300 zł. Jak wolisz.

a tak dokładnie w kg to ile tego wapna z działoszyna musiałbym kupić aby w skuteczny sposób podnieść ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak to wyliczyłeś?

W takim wypadku trzeba obliczyć skorygowaną dawkę CaO bo oba wapna mają inną reaktywność. CaO wyliczone przez IUNG jest dla wapna o reaktywności 70% czyli porównywalnej do kujawitu. Standard cal ma wyższą reaktywność dlatego można go ciut mniej stosować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

te wapno z nordkalku jest w bagach? da się je wysiac rozsiewaczem do nawozow? nie mam rcw i byla by to dla mnie wygodna opcja. Druga sprawa może się ktoś orientuje na Podlasiu w jakiej cenie jest to wapno i gdzie mogę je najbliżej dostać miejscowość Bielsk Podlaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

ceny: standard kalk - 140

          fast kalk        - 212

          solid kalk      - 120zł/t

trochę drogo, transport to pewnie więcej niż połowa ceny

wezmę i zamówię wapno węglanowe z agroenergetyk po 60 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

No tamten rok był mokry, ale to nie każde auto się trafiało mokrego towaru.

 

Z trebaczewa, W temacie już wklejałem galerie z siewu tego wapna, chyba też zdjęcia mam w galerii. wapno pewnie takie samo jak z mielnika tylko 100 % suche i wtedy możesz dokładnie wyliczyć koszt wapnowania i ilość nawiezionego składnika.

 

EDIT: Normalnie w profilu i galerii się nie wyświetla. Musisz otworzyć pierwszą lepszą moją fotkę i później po prawo ,,inne obrazki użytkownika,, i na drugiej str. są fotki z siewu tego wapna. Obecnie wózek RCW jest przerabiany, ma mieć dorobioną plandekę która będzie się za nim ciągnęła do samej ziemi i to suchutkie wapno już nie będzie miało możliwości ucieczki w górę. a na pewno nie tyle jak na fotkach.

Ta maczke z Trebaczewa idzie rozsiac zwykłym rcw ?, czy wiekszosc pójdzie w atmosferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

kujawit premium z kopalni 120zł/t netto plus transport

wapno z morawicy:

-(kopalnia): koszt wapna z transportem (350km) to 93zł/t +8%VAT, czas realizacji ok.2tygodnie.

-ampol-merol ok 90zł/t (z transportem)

 

kto w wlkp. sprzedaje kredę z mielnika i jakie ona ma parametry?

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Ile teraz w trebaczewie ? Bo mam namiar na inne wapno mielone na maczke około 100netto w BB w odległosci około 225km wiec wyszłoby max 130 netto za przemiał 0-0,9 lub 0.1-0.4

110 luzem , 130 big bag ,150 worki cena netto. Taki mi ceny krzykneli. Transport do Mazowieckiego kod 08-420 Miastków 1400 cysterna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta maczke z Trebaczewa idzie rozsiac zwykłym rcw ?, czy wiekszosc pójdzie w atmosferę.

Pole robi się białe ale nie chcę spekulować ile towaru pójdzie na glebę a ile w powietrze. Ja już dorabiam plandekę do RCW wtedy 95 % znajdzie się na polu. Z własnym transportem na powrocie myślę że wyjdzie przyzwoicie i będę miał dokładny rachunek a nie jak z mielnika czy gdzie indziej na zgadywano ile wapna ile wody. Na pewno też te z trębaczewa działa błyskawicznie bo pokrywa glebę równomiernie na całej szerokości roboczej, a mielnik czy granulaty po 500 zł już tak równomiernie nie pokryją i je moim zdaniem warto stosować na jesień po wszystkich zabiegach, aby woda przez całą zimę mogła porozpuszczać i porozprowadzać zlepki kredy.

 

Co do transportu i cysterny to ładnie pięknie ale gdzie to wylać? :o W RCW na dołkach trzeba było uważać bo wypływało...

 

mj23 a my się znamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj