wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Michal673    6

a na woj mazowieckie daleko jest jak z tamtad przywoza czy warto stamtad czy jakies inne wapno lepiej

 

 

Kolego odnośnie Nordkalk-u zadzwoń do Procam odział Ciechańów. Jak ja dzwoniłem to do mnie 100km w jedna stronę z transportem cena wynosiła 125 brutto. Ewentualnie zadzwoń do Agrolok Golub-Dobrzyń. Ja w tym roku zdecydowałem się na wapno z Morawicy. Cena 27 brutto bez transportu, z transportem 78 brutto 238km w jedną stronę. Ale najprawdopodobniej wybiorę transport własny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

To z której z kieleckich kopalni wapno jest najlepsze?

 

Też potrzebuje ze dwa samochody wapna bez magnezu z okolic Kielc na kod.22-420.może ktoś coś doradzi jakie najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Kolejny parametr, który należy brać pod uwagę to gęstość 5 łódek kujawitu to mniejsza objętość niż 4 łódki nordkalku, kujawit okazał się być kruszonką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

chemirol,osadkowski,procam ,agrolok chyba tez handluje nordlakiem i do nich trzeba dzwonic to powiedza Ci cene z transportem.U mnie zamowione w piatek i w ciagu tygodnia bedzie na polu u mnie wapno.Fast cal zachwalany i zmielony dobrze wiec sie zdecydowałem na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kolejny parametr, który należy brać pod uwagę to gęstość 5 łódek kujawitu to mniejsza objętość niż 4 łódki nordkalku, kujawit okazał się być kruszonką

Jak to kruszonką?.Czy to znaczy że nie jest mielone?

Babka u której mam wstępnie zamówione mówi że jest ładne,drobno mielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolejny parametr, który należy brać pod uwagę to gęstość 5 łódek kujawitu to mniejsza objętość niż 4 łódki nordkalku, kujawit okazał się być kruszonką

 

Którego nordkalku?

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nordkalk standard cal jest zauważlnie bardziej równomiernie rozdrobniony, co prawda nie przesiewałem tego kujawitu, ale na oko z 70% ma średnicę 1,5-2mm reszta jest pyłem, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

witam,słyszał ktoś o wapniaku rolniczym g?bo mam ofertę za 360 i nie wiem czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Ja kupuję kredę granulowaną CALGRAN Granulacja 2-5 mm Zawartość : węglan wapnia CaCO3 - 94 % , tlenek wapnia CaO 53 % Bardzo dobrze się rozsypuje Nie pyli Jest lekko wilgotna i szybko się rozpuszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupiłem wapno z morawicy, po południu tel z zamówieniem a rano o 6 już samochód był. odległość ok 220 km wyszło po 83 zł. bardzo ładnie zmielone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nordkalk standard cal jest zauważlnie bardziej równomiernie rozdrobniony, co prawda nie przesiewałem tego kujawitu, ale na oko z 70% ma średnicę 1,5-2mm reszta jest pyłem, 

Kujawit możemy porównać z nordcalkiem solid cal, standard cal jest lepszym wapnem. Lepszy przemiał i reaktywność lepsza. A jak z ceną?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Panowie ph gleby 4.4 gleba lekka (wyorana łąka) obecnie zasiany łubin. Czym podnieść ph wskazania 3,5t CaO pole 4h. Zastanawiam sie czy nie dać po orce wapno w granulacie przed siewem jakiś fastcalc ? Zasieje pszenzyto Borowik, bo z pomysłu na pszenice to szkoda gadać idzie w zapomnienie. Czekam na mądre podpowiedzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Wieloktrotnie było to już poruszane. Gleba lekka, czyli stosujesz odpowiednio wapno w formie węglanowej, nie od razu 3,5t w czystym składniku oczywiście. Między stosowaniem wapna a nawozami musisz zachować 6 tygodni minimum przerwy. Czyli po orce jak najbardziej ale nie przedsiewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

A powiedzcie mi coś o firmie Agroenergetyk z Opola bo mają różne wapna ale jak z jakością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kujawit możemy porównać z nordcalkiem solid cal, standard cal jest lepszym wapnem. Lepszy przemiał i reaktywność lepsza. A jak z ceną?

Nordkalk standard ok.120-130zł/t

Kujawit ok.70zł/t

Różnica spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no w cenie roznica spora ale to te ceny mowicie na kopalni sa takie czy to juz  z transportem do podworka czy jak to wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszmir25    0

ja ostatnio kupiłem wapno z morawicy, po południu tel z zamówieniem a rano o 6 już samochód był. odległość ok 220 km wyszło po 83 zł. bardzo ładnie zmielone...

 

A przez kogo zamawiałeś to wapno z Morawicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

no w cenie roznica spora ale to te ceny mowicie na kopalni sa takie czy to juz  z transportem do podworka czy jak to wyglada ?

Nordkalk standard wyszedł 119 netto z dowozem. Jechali z kopalni do lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie zachwalacie wapno nordkalk a czym ono się w zasadzie różni od kredy z Mielnika przykładowo? Z tego co zdążyłem wyłapać to jest przesiane czyli zawiera drobne frakcje oraz ma mniejszą wilgotność niż surówka. Są jeszcze jakieś różnice? Działanie chyba powinno być podobne jeśli chodzi o szybkość ? Mam po 95 zł brutto krede z Mielnika ale zastanawiam się może coś innego spróbować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj