wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

panowie a ktos brał wapno z kopalni kieleckich np jazwica z magnezem wapno co o tym powiecie dobre wapno godne polecenia ? ???

i drugie pytanie mam otoz mamy zamowione wapno z tejze kopalni i na tympolu co mamy je siac bedzie zaplanowane ze poplon tam ma byc i bedzie tam owies z gorczyca i pytanie takie kiedy te wapno rozsiac czy na rzycho i przetalerzowac i zasiac ten poplon ? czy jak poplon urosnie czyli ta gorczyca i na ta gorczyce posypac wtedy te wapno i gorczyce przetalerzowac i zaorac na zime czesc oraz na czesci pszenzyto zasiac po tym ??? jak bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ok wielkei dzieki za odpowiedz a dobre by bylo te wapno ktos stosował ? z jazwicy ma takie parametry granulacja 0,2 mm czyli granulacja dobra bo czym drobniejsze tym lepsze szybciej sie rozklada ?

CaO 32% -42%    MgO 8-15%    CaO+MgO 45-51% czyli dobre parametry by byly ?

tylko niewiem jaka odmiana wapna by była czyli z moich wynikow odmiana wapna by była 04 prosze o podpowiedzi  z gory dziekuje z a pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

granulacja 0-2mm :) 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

witam ! mam takie pytanie.... mam teraz 1 rok dzierżawy, posiałem tam mieszankę, gleba lekka ( pole na górce) przedsiewnie zastosowałem 600 kg/h wapna granulowanego magnezowo-węglanowe, pole nigdy nie widziało wapna i odczyn gleby jest bardzo niski pH 4,3..... jesienią chcę tam posiać pszenżyto ozime, a pod orkę dać obornik, czy mogę tam wysiać wapno zaraz po żniwach i za jakieś 1,5 miesiąca wywieść obornik ? Czy po prostu nie mieszać i wapno zastosować dopiero za rok, znajomy mi doradzisz że przy tak dużym zakwaszeniu najlepiej stosować 3-4 lata pod rząd wapno i wtedy gleba dojdzie do odpowiedniego poziomu, ponieważ zastosowanie dużej dawki jednorazowo może mieć odwrotny skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nordkalc Standard Cal po 113 netto za tonę --> Dobra cena czy targować się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

witam ! mam takie pytanie.... mam teraz 1 rok dzierżawy, posiałem tam mieszankę, gleba lekka ( pole na górce) przedsiewnie zastosowałem 600 kg/h wapna granulowanego magnezowo-węglanowe, pole nigdy nie widziało wapna i odczyn gleby jest bardzo niski pH 4,3..... jesienią chcę tam posiać pszenżyto ozime, a pod orkę dać obornik, czy mogę tam wysiać wapno zaraz po żniwach i za jakieś 1,5 miesiąca wywieść obornik ? Czy po prostu nie mieszać i wapno zastosować dopiero za rok, znajomy mi doradzisz że przy tak dużym zakwaszeniu najlepiej stosować 3-4 lata pod rząd wapno i wtedy gleba dojdzie do odpowiedniego poziomu, ponieważ zastosowanie dużej dawki jednorazowo może mieć odwrotny skutek.

Powiem Ci jak zrobił mój znajomy.  Miał wysiać 3 tony na ha według analizy gleby. Zaraz po żniwach wysiał 2 tony na ha. Na zimę orka. Na wiosnę gdy ziemia zaczęła z wierzchu rozmarzać i dało się wjechać traktorem tak aby nie rzucało na wszystkie strony rozsiał pozostała tonę. Może i robił robotę 2 razy ale wydaje mi się to sensowne bo wapno poszło jakby w całą warstwę orna  anie tylko na spód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kujawit i lipa nie wapno. Pełno kamyków które 2 lata po rozsianiu dalej są nierozpuszczone. No chyba że kujawit na papierze a w rzeczywistości było to inne wapno

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Czy stosuje ktoś kredę na pociętą słomę? Kiedyś gdzieś coś czytałem że można zamiast moczniku, ale chciałem zapytać jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja miałem kujawit i lipa nie wapno. Pełno kamyków które 2 lata po rozsianiu dalej są nierozpuszczone. No chyba że kujawit na papierze a w rzeczywistości było to inne wapno

Z Agroloku brałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

No dokładnie :P

Tym razem mam polcalc za podobne pieniądze ale różnica masakryczna.

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Napisano (edytowany)

Za Kujawit powiedzieli mi 60zł za tonę, Nordalck Ca 125zł, Nordalck MG 161 zł, Morawica 115zł. Ceny brutto. A polcalc z jakiej firmy?

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Za kujawit płaciłem 88 brutto rok temu ale już tego wapna nie chce widzieć. Ciekawe czy jest możliwość dostania niewielkiej próbki do wglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a co powiecie o wapnie z kieleckich kopaln czyli konkretnie o kopalnie jazwice mi chodzi czy ktos bral tam wapno z magnmezenm jest wypowiedzcie sie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Błąd. Za kujawit płaciłem 88 brutto rok temu ale już tego wapna nie chce widzieć. Ciekawe czy jest możliwość dostania niewielkiej próbki do wglądu

 

Zmartwiłeś mnie kolego trochę tą opinią....

właśnie zamówiłem 2 auta po 76zł brutto u mnie....

generalnie wcześniej widział dobre opinie o tym kujawicie więc może Tobie się tak trafiło...

Mieszkam koło Poznania i u mnie głównym czynnikiem kształtującym cenę jest transport, a od nas wszędzie daleko i ceny węglanowego poniżej 110 nie widać...

Co innego mieszkać na śląsku czy w świętokrzyskiem, tam to sobie można przebierać w ofertach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

No dokładnie :P

Tym razem mam polcalc za podobne pieniądze ale różnica masakryczna.

Ten polcalc to kreda granulowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zmartwiłeś mnie kolego trochę tą opinią....

właśnie zamówiłem 2 auta po 76zł brutto u mnie....

generalnie wcześniej widział dobre opinie o tym kujawicie więc może Tobie się tak trafiło...

Mieszkam koło Poznania i u mnie głównym czynnikiem kształtującym cenę jest transport, a od nas wszędzie daleko i ceny węglanowego poniżej 110 nie widać...

Co innego mieszkać na śląsku czy w świętokrzyskiem, tam to sobie można przebierać w ofertach.....

 

Miałem kujawit 4 lata temu i super wapno, trochę problem wysiać bo niemalże mąka, i problem jak zmoknie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co powiecie o tym wapnie z kopaln kieleckich konkretnie z jazwicy ? dzis chcac sprawdzic te wapno wzialem troche go do sloika i zalalem woda i tak kilka razy to sporo zostalo takjakby kamyczkow i osadu to sa czyli zanieczyszczenia bo nie rozpuscilo sie w wodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

warchest - jeśli chodzi o wapno magnezowe to ostatni brałem z kopalni Żelatowa.... ładnie rozdrobnione siało się bdb...tego z jaźwicy nie znam...

 

 

Miałem kujawit 4 lata temu i super wapno, trochę problem wysiać bo niemalże mąka, i problem jak zmoknie.

 

A nie miałeś przypadkiem kujawitu premium? on jest mocno rozdrobniony.... tylko cena powala, prawie 200zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a te wapno kujawit to jest bez magnezu ? bo na drugi rok bede dawal wapno tez tylko ze bez magnezu wezme to dobre jest te wapno kujawit ? szybko dziala ? i jak wyglada cena takeigo samochodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Pieszecie tu o wapnach magnezowych. A w jakiej formie jest to wapno to weglan tlenek? Co to jest ? Jaka reaktywność tego wapna oraz zawartość magnezu i wapna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

warchest - jeśli chodzi o wapno magnezowe to ostatni brałem z kopalni Żelatowa.... ładnie rozdrobnione siało się bdb...tego z jaźwicy nie znam...

 

 

 

A nie miałeś przypadkiem kujawitu premium? on jest mocno rozdrobniony.... tylko cena powala, prawie 200zł/t

Nie to nie był premium bo ok 80zł/t wyszło. Zresztą premium to nawet piastem problem wysiać bo większość w powietrze idzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj