wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

np POLCALC możesz stosować pogłównie więc chyba na jedno wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Dzis zakonczylem opryski wapna,mozns wsypac ale maks 1 kg. wapna na 10litrów wody....Jak to ja w opryskiwacz 400 litrów dałem 4 worki po 30kg,jak sie zapchalo to na amen,nic tylko worek cementu wsypac.... rano czyszczenie bo noc zastała,o jezu

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25250

Kredę pastewną i wapno hydratyzowane rozsiewałem kiedyś siewnikiem Vicon rękawowym. Trzeba było wajchować kijem w koszu żeby wapno się sypało, ale efekt był zadowalający. Rozsiewacze talerzowe nawet w bezwietrzną pogodę same wytwarzają sobie wiatr. W viconie jest siew rzutowy. Myślę, że sprawdziły by się tu większe siewniki vicona ze żmijką w środku np. http://otomoto.pl/rozsiewacz-do-nawozu-vicon-ps5500-A241121.html

http://otomoto.pl/rozsiewacz-do-nawozu-vicon-ps-3000-sprowadzony-A456949.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bartek20 napisałeś skład swojego towaru oraz skutki jego stosowania. Zapomniałeś podać w jakich dawkach trzeba zastosować twój towar aby owe skutki nastąpiły. Jest to bardzo ważna informacja, bez niej ni jak można odnieść się do twoich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Panowie doszedł mi nowy kawałek 1ha, jest to wieloletni ugór i na pewno ph jest tam bardzo niskie i mam problem bo teraz to już nie kupie 4t wapna a mam akurat dolokorn. Jest sens go siać? Pole chce zaorać na zimę a na wiosne zasiać owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Czyli te słowa wypowiedziane do mnie z pełną powagą i ustami szeroko otwieranymi  " PH po opryskaniu hektara pola  w dawce 3kg na 200-300l wody moim wapnem  wzrasta od 0.8 do 1.2 " to jawne  kłamstwo?

 

Edytowano przez Andr3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnio red bull sporą sumkę zapłacił kary za to że nie ,,dodał skrzydeł'' kiedy i w Polsce nastaną czasy i zaczną karać nieuczciwych sprzedawców którzy sprytnie kamuflują część prawdy i posługują się wyrywkami z pewnych teorii aby zakrzywić wyobrażenie o sprzedawanym przez nich towarze.

 

Mam nadzieję że nie naciągnie tą swoją śpiewką ani jednego rolnika.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Handlarzy pośredników niech czyści,nam wystarczy ze oni na nas zarabiają.

 

PS:Gdyby ktos chciał opryskiwaczem wapno budowlane rozpylic na polu trzeba(na moich poprawkach i błędach doradze)

Dawka 120 kg na 400 litrów

- wyciagnelem filtr

-dysze plaskostrumieniowe(wirowe nie nadają sie) 1mm,lub większe jednak większych nie bylo w sklepie

-od pompki powietrza ciągnika pociagnelem przewód do rurki ktora sięga do dna zbiornika,nie robią sie gluty z wapna(inaczej zapycha)

-im większe zagęszczenie pow.50kg na 200litrow spada nieco ciśnienie oprysku(przez gęstość) mozna zrobic na jedno ramie.

-filtru nie potrzebnie pewnie wyciagalem bo wapno nie osiada sie juz na dnie:)

I tak pryskam az dokoncze,zwykłym lejkiem w tamtym roku ciezko bylo rozsiac polgranulowane wapno,dobrze idzie ręcznie ale tez trzeba bylo czekać na bezwietrzna pogode,takie mleko rozpylic dobra sprawa a końcówki od RSM dałyby radę?

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Coś nie chce mi się wierzyć w ten cudowny specyfik. Ale naiwni pewnie się znajdą. Co do aplikowania wapna opryskiwaczem też wydaje mi się to śmieszne ile można tego wapna dostarczyć w taki sposób. Wolałbym już te wapno rozpuścić w szambiarce i wtedy rozlac na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie to @bartek30: sprawdziłoby się to Twoje wapno w uprawie kapusty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

Mam pytanie to @bartek30: sprawdziłoby się to Twoje wapno w uprawie kapusty?

oczywiście 55% była by preferencją chociaż mam też 75% tlenkową choć to nie jest czysto tlenkowe wapno w wodorotlenku tylko wysokoprocentowe wapno nawozowe na  kiłę  grzybice doglebowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oczywiście 55% była by preferencją chociaż mam też 75% tlenkową choć to nie jest czysto tlenkowe wapno w wodorotlenku tylko wysokoprocentowe wapno nawozowe na  kiłę  grzybice doglebowe.

Widzisz, jakbyś choć trochę wiedział co sprzedajesz, to od razu napisałbyś co daje opryskiwanie dolistne nawozem wapniowym w kapuście. Od razu Ci odpowiem: kompletnie nic. A dlaczego, to już musisz sam sobie poszukać. Jak dla mnie ta Twoja oferta to zwykła ściema.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Panowie można zrobić coś takiego? Wywiozłem na pole obornik zaorałem i czy teraz można rozsiać kredę -bo mam 25 ton.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jatak włąsnie robie :) krede pózniej przebronuje lub przelece agregatem 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A po co agregatem? Tylko ja to chce zrobić teraz. Kupowałeś w tym roku kredę?? Jak tak to po ile?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

żeb ta kreda dziłała a nie tylko sobie leżała na ziemie :) Ja kupowałem z miesiac temu wyszła mnie niecałe 100zł/t brutto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to skad milaes taka krede i luzem pewno ja z bigbabgow z kredcala noi hyba widac ze cos tam dziala ale 400 zł tona no ale efekty sa takze jest dobrze a powiedzcie jakei wapno dac tylko takei zeby dobre bylo nie jakies posodowe tylko czy z magnezem czy takei na ziemie w miare nie kwasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

kreda jeziorna z Mielnika


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A mnie nie chcieli sprzedać.  Dranie ... Jak wezmę w garść i z cisnę to prawie sie klusek robi. Jak określisz wilgotność ?? Pewnie bez dodatkowej osoby na RCW się nie obędzie.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozsiewałem wapno polcalc efekty rewelacyjne na klase ziemi VI dałem maksymalno dawkę 500kg/ha żyto poprostu czarne :D Dawka tak duża ponieważ od 3lat nie było wapnowane i rocznie na 1ha idzie jakieś 40-50 tyś litrów gnojowicy z rusztu. Bardzo łatwe w rozsianiu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arekfo    0

Ja osobiście polecam literature prof. Witolda Grzebisza oraz Dr Witolda Szczepaniaka :D. Jest tam wszystko wyjaśniona czarno na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj