wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

bartek30    0

W poniedziałek był u mnie oszust  oferując wapno w oprysku- koszt kuracji około 150 zł /ha (podnoszące po roku ph o minimum 0.8 do 1.2 ) z tego co pamietam przyjechał Corsą w dieselu. Przestrzegam przed takim kretactwem. Dostał kilka Uji i wygoniłem z podwórka. Powiat Lubartowski.

Nie popisuj się facet i nie kłam był u ciebie jeden z lepszych moich handlowców. Nie masz pojęcia jak się prowadzi gospodarkę skrzyp i choinka sięgała twojej walącej się obory a ty próbowałeś mu wcisnąć że wapnujesz co rok. Czym? Kłamiesz jak z nut! Nie rzucaj mi tu że to oszustwo, sprawdź lub podeprzyj się wyrokiem sądu bo w tym momencie jest to oczernienie i obraza, namierzę cię po nicku założę ci sprawę i będziesz musiał mi kupić nowy samochód tak jak kilku innych. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co się rzucasz koleś ?? widzisz w poście swoją nazwę firmy, nazwę produktu który sprzedajesz - jak dla mnie wszyscy "PH" jeżdżący oplami na ropę są podejrzani

 

a poza tym to juz na internetach nawet swojej opinii nie można napisać 

 

ps. z checią bym wypróbował ten preparat- podaj nazwe lub skład tego wapna w płynie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

Opryskiwaczem idzie bardzo dobrze wapno budowlane,przez sito leci jak mąka:) saletra wapniowa pryskalem i ciezko bylo rozpuscic a to leci jak trza tylko ze mam mały zbiornik 400L i wiecej paliwa spale,60kg tlenkoweo wapna na 400 litrów.napisze efekt do ilu mozna sypać na 100litrów aby sie nie zapychalo.super idzie najważniejsze ze w powietrzu nie lata:)

Osobiście uważam że kłamiesz wapna tlenkowe budowlane są w wodorotlenku i wchodzą w reakcje z wodą i nie masz możliwości rozsiewu opryskiwaczem chyba że wyjmiesz sito i rozmontujesz dysze. Potężne konsorcja takie jak Sabinów Bukowa Górażdże które specjalizują się w wapnach tlenkowych pracują nad opryskiwaczem do rozsiewu pyłu bez użycia wody A skoro bez użycia wody to znaczy że woda nie posłuży ci jako pomoc przy rozsiewie wapna tlenkowego. Jeżeli opracowałeś rozsiew wapna tlenkowego mieszanego z wodą proponuję ci skontaktować się z wyżej wymienionymi zakładami i najprawdopodobniej zostałeś milionerem:)

co się rzucasz koleś ?? widzisz w poście swoją nazwę firmy, nazwę produktu który sprzedajesz - jak dla mnie wszyscy "PH" jeżdżący oplami na ropę są podejrzani

 

a poza tym to juz na internetach nawet swojej opinii nie można napisać 

 

ps. z checią bym wypróbował ten preparat- podaj nazwe lub skład tego wapna w płynie  

Rzucasz to się ty! Masz tu nr telefonu 533432500 zadzwoń dam ci 3kg w gratisie na próbę jak nie zadziała to krytykuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

bartek30 - widzę, że znasz się na rzeczy. Mógłbyś rozwinąć temat  powiązania wapnowania ze zwalczaniem skrzypu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tak to jest z tymi handlowcami tu wyżej robi sobie reklamę albo i anty reklamę cwaniaczek, no bo  jak się nie przedstawia a chce adres innych to kto to jest :huh:

 

robiłem w tym roku próbę z wapnem (specjalnym) z opryskiwacza na rośliny i nic nie zauważyłem bo podzieliłem kawałek na pół

 

 

pracują nad opryskiwaczem do rozsiewu pyłu bez użycia wody

bartek30 to co oni opracowują opryskiwacz czy rozsiewacz to tak jak z chińczykami wynaleźli wodę w proszku i nie mają w czym rozpuścić :o (więcej pokory i merytoryki)

Pryskałem/bieliłem starym opryskiwacze na jednej końcówce wapno budowlane rozrobione i nie było problemu )

 

 

 

Agrest powiązanie jest tylko jedno skrzyp "uwielbia" kwaśna glebę ( jest rośliną wskaźnikową ) jak ph będzie lekko kwaśne lub obojętne to wyginie. Podobnie zachowuje się szczaw

.

 

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

bartek30 - widzę, że znasz się na rzeczy. Mógłbyś rozwinąć temat  powiązania wapnowania ze zwalczaniem skrzypu?

Skrzyp jest traktowany jako wskaźnik zakwaszonego podłoża. Ostatnie badania wykazały, że rośnie szczególnie tam, gdzie warunki wodne są nieustabilizowane (na przemian sucho i mokro). Zatem aby go zwalczyć, należy zwapnować podłoże (np. dolomitem - lub innym wapnem nie mniej jednak przeliczając na czyste składniki bo nie zawsze wapno o nazwie "WAPNO"-jest wapnem) i sprawić, że będzie bardziej chłonne, czyli wzbogacić je w próchnicę (zasilać często kompostem, czy zastosować zielony nawóz). Nie należy też dopuszczać do okresowego przesuszania gleby – najlepiej regularnie nawadniać np. linią kroplującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Nie popisuj się facet i nie kłam był u ciebie jeden z lepszych moich handlowców. Nie masz pojęcia jak się prowadzi gospodarkę skrzyp i choinka sięgała twojej walącej się obory a ty próbowałeś mu wcisnąć że wapnujesz co rok. Czym? Kłamiesz jak z nut! Nie rzucaj mi tu że to oszustwo, sprawdź lub podeprzyj się wyrokiem sądu bo w tym momencie jest to oczernienie i obraza, namierzę cię po nicku założę ci sprawę i będziesz musiał mi kupić nowy samochód tak jak kilku innych. :))

taaaak? To napewno do mnie? Bo tak sie sklada ze pod tym adresem na ktorym przyjmowałem a raczej wyganiałem WW goscia nie posiadam ŻADNEJ obory :D Tak sie składa że robiłem badania 1,5 msc temu daj mi na hektar to na próbe po roku zrobie badanie i zobaczymy czy kłamstwo ma krótkie nogi. Chcesz moj adres? ZAPRASZAM!  Choinka rosnie w celu ozdobnym :) A skrzypu ja nie widzę jakim cudem on go zauważył? Może jakies inne spostrzeżenia? Jeszcze jedna obelga a ja poproszę Cie o adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

tak to jest z tymi handlowcami tu wyżej robi sobie reklamę albo i anty reklamę cwaniaczek, no bo  jak się nie przedstawia a chce adres innych to kto to jest :huh:

 

robiłem w tym roku próbę z wapnem (specjalnym) z opryskiwacza na rośliny i nic nie zauważyłem bo podzieliłem kawałek na pół

 

bartek30 to co oni opracowują opryskiwacz czy rozsiewacz to tak jak z chińczykami wynaleźli wodę w proszku i nie mają w czym rozpuścić :o (więcej pokory i merytoryki)

Pryskałem/bieliłem starym opryskiwacze na jednej końcówce wapno budowlane rozrobione i nie było problemu )

 

 

 

Agrest powiązanie jest tylko jedno skrzyp "uwielbia" kwaśna glebę ( jest rośliną wskaźnikową ) jak ph będzie lekko kwaśne lub obojętne to wyginie. Podobnie zachowuje się szczaw

.

Powiedz mi co to było za ekstra wapno i co to była za uprawa? 

A co do  twoje treści odnośnie handlowców to w ogóle się z tobą nie zgadzam, jest wielu handlowców wysokiej specjalizacji gdzie wiele instytucji o specjalizacji rolniczej  zazdrości im wiedzy i doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Doswiadczenie w tym jak tu zarobic a sie nie orobic? No bo przecież o to w handlu chodzi. Kupic za 2 zł sprzedac za 140  to jest to !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Skrzyp nie jest rośliną wskaźnikową gleb kwaśnych - tak mnie uczono.

Jest natomiast rośliną wskaźnikową gleb o nieuregulowanych stosunkach powietrzno - wodnych. Faktycznie tak jak piszesz wapnowanie przyczynia się do poprawy tych stosunków i dlatego wiele osób uważa, że skrzyp rośnie tylko na glebach kwaśnych, bo po wapnowaniu jest go mniej, a prawda jest taka, że przerośnie i hałdę wapna.  W tym roku u mnie wystąpiło olbrzymie nasilenie występowania skrzypu, na skutek obfitych ulewnych deszczów. Pola mam wapnowane.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

taaaak? To napewno do mnie? Bo tak sie sklada ze pod tym adresem na ktorym przyjmowałem a raczej wyganiałem WW goscia nie posiadam ŻADNEJ obory :D Tak sie składa że robiłem badania 1,5 msc temu daj mi na hektar to na próbe po roku zrobie badanie i zobaczymy czy kłamstwo ma krótkie nogi. Chcesz moj adres? ZAPRASZAM!  Choinka rosnie w celu ozdobnym :) A skrzypu ja nie widzę jakim cudem on go zauważył? Może jakies inne spostrzeżenia? Jeszcze jedna obelga a ja poproszę Cie o adres.

Jak ładnie poprosisz to podam ci w tej chwili dziecko drogie! A z resztą nie musisz prosić PPHU WAPSAD ŁOMŻA adres masz z ulotki. Sprecyzuj co w treści mojej wypowiedzi było obelgą! A a a nic!? Oj a wiemy chociaż co to obelga???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bartek 30 - i co z tym moim wapnem na próbę skoro pracujecie w okolicach Lubartowa to i do Lublina nie daleko jak się spotkamy - no chyba ze twoja oferta jest nie aktualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Jak ładnie poprosisz to podam ci w tej chwili dziecko drogie! A z resztą nie musisz prosić PPHU WAPSAD ŁOMŻA adres masz z ulotki. Sprecyzuj co w treści mojej wypowiedzi było obelgą! A a a nic!? Oj a wiemy chociaż co to obelga???

Dziecko? Przecież różnica wieku między nami to nie wiecej niż 8 lat. Brak argumentów? :D Skoro to wapno naprawde działa to proszę o próbkę ciekawe czy da tyle co 3t węglanowego na innych działkach. Działki pod ziemniaki nie wapnowałem wiec jeszcze nie jest za pozno.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

Skrzyp nie jest rośliną wskaźnikową gleb kwaśnych - tak mnie uczono.

Jest natomiast rośliną wskaźnikową gleb o nieuregulowanych stosunkach powietrzno - wodnych. Faktycznie tak jak piszesz wapnowanie przyczynia się do poprawy tych stosunków i dlatego wiele osób uważa, że skrzyp rośnie tylko na glebach kwaśnych, bo po wapnowaniu jest go mniej, a prawda jest taka, że przerośnie i hałdę wapna.  W tym roku u mnie wystąpiło olbrzymie nasilenie występowania skrzypu, na skutek obfitych ulewnych deszczów. Pola mam wMnie uczono troszeczke inaczej 

Mnie uczono troszeczkę inaczej osobiście uważam że jeżeli zastosujemy dobrej jakości wapna przyczyniamy się do likwidacji skrzypu. Zgadzam się też z tobą ze wilgotność ma też wpływ na skrzyp nie mniej jednak mam pytanie ile wapna przyswajalnego jest w tonie dolomitu? Więc nie dziw się że rośnie na tym skrzyp.

bartek 30 - i co z tym moim wapnem na próbę skoro pracujecie w okolicach Lubartowa to i do Lublina nie daleko jak się spotkamy - no chyba ze twoja oferta jest nie aktualna

dlaczego nie odezwałeś się 4-5 godzin wcześniej bym ci to dzisiaj dostarczył a tak dostarczę ci w piątek. dawaj adres na prywatną wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

bartek30 nie pamiętam jakie (ale opakowanie zostało )  chodź i ty się nie chwalisz swoim,  dawałem na mieszankę w celu sprawdzenia skuteczności na zakwaszonym kawałku

 

a co do handlowców nie umniejszam ich umiejętności tylko że wykorzystują je koniecznie w celu sprzedaży swojego towaru ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

Dziecko? Przecież różnica wieku między nami to nie wiecej niż 8 lat. Brak argumentów? :D Skoro to wapno naprawde działa to proszę o próbkę ciekawe czy da tyle co 3t węglanowego na innych działkach. Działki pod ziemniaki nie wapnowałem wiec jeszcze nie jest za pozno.    

hola hola już jedną próbkę przed chwilą wydałem dostarczam w piątek więc pytaj o opinię kolegi który ją otrzymał. 

A tak na marginesie bartek30 to tylko nazwa nie mój wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

OK. Opinia? po godzinie czy po 2 dniach?  Opinia ma dotyczyc zmiany PH a nie obsługi klienta. Jak sprawdze PH po roku i podniesie sie o 1 to uwierze i przeprosze publicznie  w co wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

bartek30 nie pamiętam jakie (ale opakowanie zostało )  chodź i ty się nie chwalisz swoim,  dawałem na mieszankę w celu sprawdzenia skuteczności na zakwaszonym kawałku

 

a co do handlowców nie umniejszam ich umiejętności tylko że wykorzystują je koniecznie w celu sprzedaży swojego towaru ...

Mniejsza o większość o handlowców. Powiedz mnie tylko czy to było typowe wapno do oprysku czy nawóz dolistny o zawartości wapna? Jeżeli nawóz dolistny o zawartości wapna to wybrałeś złą uprawę natomiast jeśli było to wapno nazwy nie chcę ujawniać ale jest tylko jeden produkt na polskim rynku który jest odżywką dolistną o zawartości wapna i magnezu. Natomiast zawartość ta jest śladowa że producent zastrzegł sobie prawo nieujawniania składu ale szczerze mówiąc nie wiem co to za produkt. Nie mniej jednak jak zerkniesz na opakowanie podasz mi nazwę to ja ci dam na 1ha któryś z moich produktów na próbę oczywiście w gratisie. I porównasz jak działa moje wapno a inne wapna. I oczywiście mile widziana opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Z dolomitem dałeś bardzo zły przykład - tu akurat wiele osób podaje reaktywność bliską zeru. Nie używam dolomitu do odkwaszania gleby.

W tym roku na działce o pH 7,0 skrzyp sporadycznie ale występował.

Wydaje mi się, że stosowniej będzie mówić, że dobrej jakości wapno ograniczy występowanie skrzypu. Ta roślina przeżyła wiele milionów lat więc i krótki epizod panowania człowieka pewnie przeżyje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

kurde nie wierze co tu sie dzieje,niezdziwcie sie jak bartek30 przyjedzie corsa w dieslu.wapno to makroelement tak jak fosfor potas,to jakim cudem chcesz zastąpić makroelelent to nie witaminka jak bór(mikroelement),szkoda ze Xemita nie ma....wytlumaczylby krótko

kurde nie wierze co tu sie dzieje,niezdziwcie sie jak bartek30 przyjedzie corsa w dieslu.wapno to makroelement tak jak fosfor potas,to jakim cudem chcesz zastąpić makroelelent to nie witaminka jak bór(mikroelement),szkoda ze Xemita nie ma....wytlumaczylby krótko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

OK. Opinia? po godzinie czy po 2 dniach?  Opinia ma dotyczyc zmiany PH a nie obsługi klienta. Jak sprawdze PH po roku i podniesie sie o 1 to uwierze i przeprosze publicznie  w co wątpie.

Okej trzymam cię za słowo nie mniej jednak zwróć uwagę na to że przez ten rok będziesz stosował współczynniki zakwaszające więc przeznacz na to badanie 1ha.Na prywatnego wrzóć mi dane kontaktowe jutro się ktoś z tobą skontaktuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Jak mozna tak klamac bartek30? masz opryskiwacz? nie wprowadzaj w błąd 1

Ja sie pytam co to za wapno?chyba ze jest z CZARNOBYLA

 

PS: policz ile wynosi sie wapna z gleby z każda tona ziarna i przestan zaprzeczać wapno.Co to jest? reaktywator rozkładu gleny(gleba składa sie z 40% wapna,marmur tez wapno)

 

Jak sie nie sprawdzi pousuwaj te posty,i kup se mieszadlo w opryskiwaczu.Żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek30    0

kurde nie wierze co tu sie dzieje,niezdziwcie sie jak bartek30 przyjedzie corsa w dieslu.wapno to makroelement tak jak fosfor potas,to jakim cudem chcesz zastąpić makroelelent to nie witaminka jak bór(mikroelement),szkoda ze Xemita nie ma....wytlumaczylby krótko

kurde nie wierze co tu sie dzieje,niezdziwcie sie jak bartek30 przyjedzie corsa w dieslu.wapno to makroelement tak jak fosfor potas,to jakim cudem chcesz zastąpić makroelelent to nie witaminka jak bór(mikroelement),szkoda ze Xemita nie ma....wytlumaczylby

makroelement mikroelement wapno? przeczytaj jeszcze raz to coś napisał. i określ się o co ci facet konkretnie chodzi bo mam wrażenie że nie wiesz. A co to corsa nie samochód a a sory motorynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj