wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

kManiek    0

Mi przywiezli w tamtym tygodniu to suche było, kierowca mówił ze jak kiedyś ładowali w trakcie deszczu to pózniej z naczepy nie chciało sie wysypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

http://www.lafarge.p...ge_Kruszywa.pdf Na końcu masz kontakt do przedstawicieli, którzy podadzą Ci firmę zajmującą się rozprowadzaniem na Twoim terenie. Dzwonisz do firmy, dostajesz "namiar" na jej przedstawicieli i u nich zamawiasz towar. Tak to wyglądało w moim przypadku...

i jak te wapno sie spisuje ktos wiecej jeszcze bral te wapno ja zamawialem przez doradce z jednej firmy i przez nich mialo przyjsc te wapno a tu juz prawie 2 msc i sladu nie ma i mial odzdzwonic i nic czy do nich zadzwonic czyzby takei kolejki byly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no po żniwach więcej tego wapna schodzi to jest fakt, a po drugie nie wiem w czym problem, zadzwoń i sie dowiedz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

kupował ktoś z was ostatnio wapno z Morawicy? jak wygląda,jest w miarę suche czy błoto? Bo ostatnio czesto pada

Mi mieli przywieźć i musieli z powrotem wysypać bo zalało wannę Teraz podobno kolejki się porobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

i jak te wapno sie spisuje ktos wiecej jeszcze bral te wapno ja zamawialem przez doradce z jednej firmy i przez nich mialo przyjsc te wapno a tu juz prawie 2 msc i sladu nie ma i mial odzdzwonic i nic czy do nich zadzwonic czyzby takei kolejki byly ?

 

Na razie leży na kupie i czeka aż się pole zwolni - słoma sprasowana i za bardzo nie ma kiedy zwieźć - co trochę obeschnie to znowu popada...

O efektach można powiedzieć najwcześniej za rok a najlepiej za dwa... Zamawiałem dokładnie miesiąc temu i po dwóch tygodniach było u mnie... Miałem zamówić standard cal z Nordkalk-u (trochę większa zawartość CaO) ale czas oczekiwania był około miesiąca - byłoby akurat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

a które wapno jest lepsze kujawit czy nardkalk standard cal?? bo zastaawiam sie co kupic kujawit troche tańszy ale mniejsza zawartość CaO. ale podobno nordkalk ma również lepszą reaktywność co jest również ważne. \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Witam

 

Czy magnez zawarty w wapnie weglanowym jest dobrze przyswajalny dla roslin w porownaniu np z kizerytem, moze ktos wie? Wydaje mi sie ze siarczan magnezu jest lepiej przyswajalny od weglanu magnezu. Prosze o wyjasnienie.

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@dawid35123 nie chodzi o to, że siarczan magnezu jest lepiej przyswajalny ponieważ stosując siarczan magnezu powinno się tylko uzupełniać niedobory magnezu, nie wielką cześć. Jeśli roślina tego wymaga, natomiast wapno węglanowe z Mg służy( poza oczywiście regulacji pH) uzupełnieniu zaw. magnezu w glebie. Siarczanem magnezu nie uzupełnisz braku magnezu w glebie, możesz go tylko dostarczyć roślinie. Natomiast jeśli chodzi o kizeryt a wapno węgl-magn. to zależy od odczynu, kizeryt stosuje się tam gdzie pH jest optymalne a występuje niedobór magnezu. Jest formą łatwo dostępną dla roślin, na glebach o dużych potrzebach można stosować latem Mg w postaci wapna, natomiast wiosną kizerytu. Osobiście kieruje się ceną a ta przemawia za wapnem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

A jak wyglada przyswajanie przez rosliny (malina,porzeczka) magnezu zawartego w saletrzaku danym poglownie? Przemiesci sie w glab gleby aby roslina o glebszym systemie korzeniowym go pobrala?

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Jeśli chodzi o saletrzak jest nawóz szybko działający o dobrej rozpuszczalności. Saletrzak można stosować pogłównie a zatem roślina po rozpuszczeniu go pobierze, nie wymaga wymieszania z glebą. Nawet ta z głębszym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co tu robić termin orki siewnej się zbliża a wapno może nie dojechać bo miałem rozsiać wapno a potem orać poczekać 3 tyg i siać nawóz i zboże

 

a tak to nie wiem zaorać i zwapnować i siać zboże a po 3 tyg nawozy po wierzchu czy

 

nawozy pod orkę a wapno po orce i siać zboże :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Nawozy normalnie, dla ozimin są niezbędne, a wapno późną jesienią, przy odpowiedniej wilgotności wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nordcalk Standard dobre wapno.Miałem w zeszłym roku.W tym czekam na spóźnione wapno z Morawicy i mam pytanie do bardziej doświadczonych.Jak pododzić wapnowanie z rozsianiem soli potasowej którą powinno się rozsiać na kilka tygodni przed siewem a przerwą między wapnowaniem a nawożeniem?Czy może ta zasada nie obowiązuje przy soli potasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

oxyfertil mg 75/25 co myślicie o tym wapnie ??? prioponkują mi po 550 za tone. kiedy siac i w jakich ilościach najlepiej ??? badania robiłem dawno ale ogólnie wiem że gleby bardzo kwaśne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

dziś rozsiewałem wapno z morawicy, troche wiało i sie pyliło ale tak pozatym dobrze szło ładne nie zbrylone- dawka 5 t/ ha, jeszcze jeden dzień i porozsiewne na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nordcalk Standard dobre wapno.Miałem w zeszłym roku.W tym czekam na spóźnione wapno z Morawicy i mam pytanie do bardziej doświadczonych.Jak pododzić wapnowanie z rozsianiem soli potasowej którą powinno się rozsiać na kilka tygodni przed siewem a przerwą między wapnowaniem a nawożeniem?Czy może ta zasada nie obowiązuje przy soli potasowej.

Przy soli potasowej nie ma znaczenia. Możesz nawet razem siać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

A jak radzisz Mineal i inni wapno wysiac tego norkalka standard przed orka czy po orce ?? ph 5,3 na dzialce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Już bym dał po orce. Nordcalk to bardzo dobre wapno, szybko działa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Przy soli potasowej nie ma znaczenia. Możesz nawet razem siać.

 

Dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj