wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

majes    5

Ja w tym roku zamówiłem właśnie z Morawicy 310km wyszło po 95zł brutto. Zobaczymy co to, tak jak mówię z Lhoist średnio byłem zadowolony.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

to wapno z Morawicy to opłaci się brać czy nie bo mam do nich 80km?może się ktoś wypowiedzieć co brał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

dziś przywieżli do nas z Morawicy, ładnie zmielone bez grudek suche, kiedyś już brałem i byłem zadowolony, z dowozem zapłaciłem 82zł/t brutto

kierowcy opowiadali że na Niemcy ładują cały pociąg a samochody czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam

wapno w wielkopolsce gdzie można kupić?? i jak zamówię to ile trzeba czekać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Mi też z Morawicy zaproponowali po 50zł tona z transportem i zastanawiam sie czy brac czy nie, czy wogóle dobre to wapno jest? po jakim czasie są jakięs efekty? Najbardziej pasowało by mi tlenkowe 70% ale ponad 200zł tona :( Wydaje mi sie że za 200zł to lepiej rozsypc 4 tony weglanu 53% i będe miał 2 tony wapna taki sie wydaje:) dobrze kombinuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozwodi    0

witam, nie wiem czy to jest odpowiedni dział, ale spróbuje, czy któryś z forumowiczów byłby zainteresowany kupnem skruszonych kurzych skorupek jako naturalny nawóz do odkwaszania gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

W Lubelskim, w miejscowości Baranówka koło Lubartowa, leży jakieś wapno przywiezione z Lublina po produkcji czegoś, nie mogłem zrozumieć gościa z czego to jest.

Jeden facet z Jawidza dał to wapno do badania i wyszyło 48%(Cao?).

Sprzedaje to po 800zł za patelnie i podobno ludzie to biorą.

Miał ktoś z tym do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Witam.

Parę lat temu kupiłem wapno kopalniane, którego wysypałem 6t/ha.Do tej pory jeszcze trafia sie nie rozłożone.

W tym roku kupiłem wapno palone z pieca ,dawka 400 kg /ha to co zalecają. Wysiewałem w styczniu to po 2 miesiącach tak wniknęło w glebę że w niktórych miejscach nie było po nim śladu, a większe frakcje po dostaniu wilgoci to od razu się rozpadały.

Wapno to wypalane jest przez Centrum wypału wapna Częstocice sp.z o. o na terenie byłej cukrowni. Wapno pakowane w big-bag po ok 1t. dodatkowo ofoliowane na palecie, załadunek na miejscu, cena zależy od granulacji.Teraz napewno dostępne od ręki, ale po żniwach to moze byc problem, bo to co produkują to nie tylko na rolnictwo , ale do budowlanki.

Polecam, ale nie robę tu żadnej reklamy bo mnie też ktoś to polecił .Mają certyfikat i własne laboratorium do określania jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

tak Kopalnia Morawica koło Kielc, zauważalny efekt jest już w pierwszym roku jak sie dobrze wymiesza z warstwą orną, pełnia działania w drugim roku i utrzymuje się kilka lat w zależności od dawki i właściwości gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

zadam takie pytanie z innej beczki...

standardowy polski RCW (piast) ile mieści wapna?

Tzn jak nasypie do pełna to ile ton wapna mam w rozsiewaczu? Bo zastanawiam się jak określić dawkę wysiewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

tak Kopalnia Morawica koło Kielc, zauważalny efekt jest już w pierwszym roku jak sie dobrze wymiesza z warstwą orną, pełnia działania w drugim roku i utrzymuje się kilka lat w zależności od dawki i właściwości gleby

 

a wiec wapno tanie i dobre na tablicy znalazlem po 23zł tona sypie sie go co 4 lata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

zadam takie pytanie z innej beczki...

standardowy polski RCW (piast) ile mieści wapna?

Tzn jak nasypie do pełna to ile ton wapna mam w rozsiewaczu? Bo zastanawiam się jak określić dawkę wysiewu...

 

 

Pojemnośc RCW 3 wynosi 1800 litrów , musisz jedynie zważyć wiadro 10L zasypane wapnem i pomnożysz sobie razy 180 i masz ile Ci bedzie ważył w kilogramach RCW zasypany na równo z burtami :) mi wynosiło 14 kg wiadro 10L wiec masa jednego RCW wynosi w przybliżeniu 2500 kg :) Pozdrawiam

Edytowano przez Kamilo1888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

samo wapno nie jest drogie reszta ceny to transport, w przybliżeniu tona wapna rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

na rcw 3 wchodzi 3t jak sie sypie z górka na maxa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Panowie jestem ze Stęszewa (wlkp), i potrzebuje wapno na pole( ph mam 5,2 a maja byc na tym polu buraki cukrowe w przyszłym roku) jakiego wapna mam szukac i ewentualnie gdzie w mojej okolicy kupie? ma ktos jakies namiary? Bo znalazłem firme NORDKALK z Kalisza ale nic niewiem o tym wapnie co oni maja

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

dzisiaj będąc w gminie zauważyłem ogłoszenie firmy Ekodol z Sandomierza. Miał może ktoś z nimi styczność i może coś o nich napisać? Może sie ktoś orientuje z której kopalni mają wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

ja wapnowałem norkaldkiem węglanowym standard w tamtym roku rozpuszczenie super, mocno rozdrobnione czyli też ok reaktywność wapna 98% o ile pamiętam. powiedzcie mi w tym roku na pociętą słomę chce zastosować około 500 kg Cao bo ponoć takie zalecenia.. nie chciał bym się bawić w wynajmowanie piasta mam rozsiewacz bogballe i co byście polecili z weglanowych abym sam rozsiał ? może jakieś granulowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A jak koledzy wygląda sytuacja w przypadku wapnowania wapnem magnezowym + obornik + azot na słomę czy trzeba zachować jakieś odstępy w zabiegach czy poszczególne zabiegi wykluczają się ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj