wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

kissmy...    67

http://ekowap.pl/ofe...gran-extra.html

 

co ciekawe kosztuje 580zł/t brutto - może to jest to rewelacyjne wapno granulowane, o którym traktował od początku Agronom Kujawy! za te pieniądze warto je zastosować przedsiewnei w niewielkiej dawce

 

tutaj widzę również wapno tlenkowo magnezowe (60% CaO i 20% MgO) http://allegro.pl/najtaniej-wapno-nawozowe-tlenkowe-i-weglanowe-i4377485512.html

taki skład bardzo mi odpowiada, może przerzucę się na wapno tlenkowe

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

u mnie na gospodarstwie, ceny netto:

dlg wapno 07 (75% CaCO3???, reaktywność80-90%) 140zł/t,

dolomit import (50% CaCO3??? + 15% MgO, reaktywność 40-50%) 150zł/t,

kujawit 05 85zł/t,

morawica 04 115zł/t,

radkowit 05 115zł/t,

siewierz 05 135zł/t,

 

morawica wychodzi najkorzystniej, chyba że uda mi się znaleźć kujawit premium w dobrej cenie

 

Jak daleko masz do Kieleckiego ze Radkowit taki drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

http://ekowap.pl/ofe...gran-extra.html

 

co ciekawe kosztuje 580zł/t brutto - może to jest to rewelacyjne wapno granulowane, o którym traktował od początku Agronom Kujawy! za te pieniądze warto je zastosować przedsiewnei w niewielkiej dawce

 

tutaj widzę również wapno tlenkowo magnezowe (60% CaO i 20% MgO) http://allegro.pl/na...4377485512.html

taki skład bardzo mi odpowiada, może przerzucę się na wapno tlenkowe

 

te tlenkowo magnezowe aż zbyt piękne żeby było prawdziwe...

nie wiem może się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Namawia mnie gościo na pył z dolomitu po 90zł tona. Tylko że w tamtym roku miał być też pył a było to jak gruby żwir tylko że cena była 75zł więc to za 90zł może i będzie pył,podobno ma być jak mąka. Miał ktoś to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

granulat 300 zł/t w BB, 60zł podsuszana kopalina - w poniedziałek tam podjadę i zobaczę jak to wygląda po uruchomieniu przesiewacza

Kolego a to za 60 zł to jest tam w tej firmie OMG Wapniak Kornicki? Czy jakas inna jeszcze jest w okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

karol kreda nie zadziałała?

 

Nie mam pojęcia jak by zboże wyglądało gdybym jej nie rozsiał :) Po żniwach zrobię badania i zobaczymy, wiem że na tym polu w tamtym roku to nawet owies robił się żółty a pszenżyta ze dwa lata temu to ojciec prawie nic nie ukosił. A u mnie po rozsianiu dolomitu i wapna weglanowego po żniwach oraz późną jesienią 2ton kredy plon zapowiada się nie źle ale zobaczymy już nie długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie ma co panikować oby wogóle zadziałał. W jeden rok to wszystkiego się nie da zrobić to jest pewne. Ciekawe ile czasu te dwie tony kredy będą działać jeśli działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

aro1975 dzieki za informacje. Jeszcze się zapytam, jeździłeś może to oglądać albo kupowałeś? Bardzo sypkie to jest, dało by rade rozsiać lejkiem?

Edytowano przez email9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zwykłej kredy nie da rady. Jedynie motylem z taśmą, ale to i tak ktoś musi siedzieć na nim i szpadlem dźgać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Lejek odpada , dolomit lub węglanowe czy tlenkowe to jedynie na rozsiewaczach tasmowych , RCW odpowiedni sprzet :) Testowałem lejek z RCW w wapnie tylko RCW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

ja w tamtym roku miałem, było mokre, dużo kamyków, nie byłem zadowolony.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

morawica troszke lepiej rozdrobniona, ale efekty sa po jednym i drugim z tym że dawałem 5-6t/ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

aro1975 dzieki za informacje. Jeszcze się zapytam, jeździłeś może to oglądać albo kupowałeś? Bardzo sypkie to jest, dało by rade rozsiać lejkiem?

nie byłem gościu pojechał na wczasy, ma wrócić po 14.07 to podjadę i zrobię foto, ale lejkiem tego nie rozsiejesz - tylko RCW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Dzisiaj przywieźli mi wapniowo magnezowe z Żelatowej... Bardzo dobrze rozdrobnione... Za ta cenę uważam że warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

na farmerze dzis artykuł o wapnowaniu, kilka wskazówek kiedy i jak stosować wapno:

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/najlepsze-terminy-na-wapnowanie,51694.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

orientuje się może ktoś ile kosztuje samochód wapna w Morawicy zamawiany bezpośrednio u nich?? bo ja kupowałem przez pośrednika i wychodzi 105zł/t netto, więc trochę drogo, chciałbym zobaczyć ile oni przycinaja na pośrednictwie bo pewnie nie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w morawicy dowiesz sie ile kosztuje tona wapna loco kopalnia. do tego transport. powied mi gdzie mieszkasz kod i mijscowosc to powiem ci czy zdarli czy nie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

troszke drogo licza. wapno jesli dobrze pamietam to 25-28zł w morawicy niechby nawet 30 netto do ciebie jest 420km. Liczac w jedna strone za transport około 1500zł co daje przy 25t 60zł/t. Bardzo możliwe ze licz transport pusto pełno ale przy 400km to by było troszke chore :) według mnie u ciebie powinno kosztowac max 90 netto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj