wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

aro1975    324

granulat 300 zł/t w BB, 60zł podsuszana kopalina - w poniedziałek tam podjadę i zobaczę jak to wygląda po uruchomieniu przesiewacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

granulat za 60 zl? Z konia spadles?

No nie taki workowany, tylko czy to sam pył czy jakaś drobnica, kruszonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka znowuż kruszonka? Kreda sama w sobie jest już rozdrobniona.

Kopie to załóżmy koparką, jest to mokre i wygląda jak taka sypka glina. Puszcza to przez sortownik i na początku wypada całkowity pył, dalej pył zlepiony w kulki 0,5cm, dalej kulki 2-3 cm itd, itd. Każdą z tych kulek możesz w palcach rozgnieść w pył jeżeli będzie sucha. Ale mokrą w pole jak rzucisz to będzie leżała ze dwa lata aż całkowicie się rozpadnie.

 

aro1975 no szkoda że już nie ma tej ceny. Bo faktycznie była atrakcyjna. Na każdych 30t można by zaoszczędzić 900 zł. To jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Ja muszę zamówić w tym roku minimum skład wapna i rozsiać po rżysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie a co sadzicie o wapnie kujawit z bydgoszczy ktos je stosowal ? ??

Bdb wapno, chmury za rozsiewaczem jak suche, ale działa dobrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kreda bezpośrednio w mielniku 59zł sypka a 210 granulat tylko nie wiem czy w bb czy luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Kolego a czy do Mielnika można podjechać własnym transportem? Bo ktoś wcześniej pisał, że są z tym jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

ile kosztuje wapno bydowlane w workach bo myśle nim wapnować jak cena będzie konkurencyjma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja sieje je od bardzo dawna i ogulnie polecam.Wysiew najlepjej przeprowadzac wieczorem tak zeby wiatru nie bylo bo leci na 10 pole.Ale skutek natychmiastowy i wystarcza 1 tona na hektar.Wada to taka ze na slabe ziemie sie nie nadaje i wszystko podczas pracy z nim sie brudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

jak sprawdzic czy te wapno budowlane nie posiada udoskonalaczy(chlorki itp.) w skladzie? jaki rodzaj wapna jest wolny od chemii? Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

chlorki są w soli potasowej a jak będą w wapnie to i tak będą wypłukane do Bałtyku i oceanu atlantyckiego gdzie i tak cały swiat spuszcza zanieczyszczenia to dlaczego my mamy mieć sentymenty chlorek to i sól kamienna Ekoterrorysta się znalazł

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

tak nie pamietam co jest,ale sa ulepszacze w wapnie budowlanym, mozna walic kazde wapno budowlane bez obaw o zatrucie pola i plonu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Clopie siej i nie marudz.Mowie ci ze sieje je od lat i nic sie nie dzieje.Zjmuje sie warzywami i jeszcze nikomu zaden dodatkowy organ po ich zjedzeniu nie wyrusl wiec sie niemartw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

Jutro się zorientuję w składzie budowlanym po ile kupię wapno budowlane/tlenkowe/ ponieważ tlenkowego rolniczego w mniejszych ilościach niż cały samochód u nas się nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Wapno budowlane to około 63-65 % CaO ponieważ to wodorotlenek(hydrat)Ca(OH)2 wapnia który przyjął już około30 % wody.Jest suchy ale za wodę zapłacisz 400-450 zł.Woda chyba tyle u ciebie nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam na kilku świżych działkach problem z pH, oczywiście wapnowałem całe stanowisko, ale pozostały miejsca, gdzie pH zjechało do 4, a pozostała część ma już pH powyżej 7, w jaki sposób odkwasić placowo to stanowisko? zastanawiam się nad zastosowaniem granulowanego wapna tlenkowego, gleba jest średniej klasy (IIIb-IVb), czy eko-gran extra zda egzamin, czy znacie jakieś inne tlenkowe wapna granulowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rines    0

Ja sieje je od bardzo dawna i ogulnie polecam.Wysiew najlepjej przeprowadzac wieczorem tak zeby wiatru nie bylo bo leci na 10 pole.Ale skutek natychmiastowy i wystarcza 1 tona na hektar.Wada to taka ze na slabe ziemie sie nie nadaje i wszystko podczas pracy z nim sie brudzi.

 

Czym siejesz to budowlane? Zwyklym lejkiem da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie na gospodarstwie, ceny netto:

dlg wapno 07 (75% CaCO3???, reaktywność80-90%) 140zł/t,

dolomit import (50% CaCO3??? + 15% MgO, reaktywność 40-50%) 150zł/t,

kujawit 05 85zł/t,

morawica 04 115zł/t,

radkowit 05 115zł/t,

siewierz 05 135zł/t,

 

morawica wychodzi najkorzystniej, chyba że uda mi się znaleźć kujawit premium w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj