wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

farmer1973    13

Kolego, ja na twoim miejscu dał bym zwykłe wapno węglanowe.Dobre wapna węglanowe mają 98 % CaCO3 i powyżej 50% CaO.Zobacz ile ma grade.Ceny 50-80 zł za tonę z dostawą.Są rozdrobnione od 0 do 2 mm.Jak kupisz z kopalni która ma miękki kredowy surowiec też szybko się rozłoży.Po co przepłacać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak z octem ? a jak sprawdzic wapniak ? czy dobry ?

Normalnie, do szklanki wsypujesz wapno i zalewasz octem, łatwiej wytłumaczyć sie nie da. Dobre wapno zacznie się burzyć, niczym tabletka musująca :D

Witam czy te produkty typu Wapnowit dolistne daja jakisc efekt ? mam posianą pszenice na jednym kawałku ph 4.8 i czy da się jeszcze cosc zastosować pogłównie ?

Jak będziesz co kilka dni latać z opryskiwaczem to może i tak :D Ale odczynu nie poprawisz

 

A tak w ogóle to dziwie się ludziom którzy posieją i teraz kombinują co robić... Ludzie takie rzeczy to trzeba planować tuż po żniwach! Wiemy jakie mamy pole, wiemy jaki plon można uzyskać, chcemy plon uzyskać większy to jedziemy, wapno, odpowiednie nawożenie, uprawa, siew, ochrona przed chwastami i mamy spokój. Czekamy aż zima minie. A tak każdy lata sobie z technologią, coś zrobi dobrze, coś źle i to co źle 2 razy gorzej wpływa niż to co zrobimy dobrze. Siejemy oziminy na zakwaszonych polach to sorry ale teraz to już nic nie zrobisz. Wszystkie elementy struktury plonu (poza MTN) oziminy już wykształciły i teraz cuda nie widy tego nie naprawią.

Musimy najpierw zrozumieć że poprzez odpowiednie zabiegi nie podnosimy plonu. My zapobiegamy żeby te rośliny tego plonu nie redukowały.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

co sadzicie o wapnach z agroloku lomza? bo przedstawiciel niezłego gadanego miał czy tylko wyszkolony marketingowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

w okolicznym składzie maja takie wapno Wapniak jurajski G nawóz wapniowy granulowany-odmiana 04 CaCO3 min. 90% Suma tlenków wapnia min. 50%

i drugie

Dolomag nawóz wapniowo magnezowy granulowany CaMg(CO3)2 suma tlenków wapnia i magnezu CaO+MgO 50% w tym tlenek magnezu18-20%

które było by dobre na odkwaszenie ?? firma tego wapna Agro liedmann jednego i drugiego

Edytowano przez Arturos21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

kolego te wapna to najzwyklejszy weglan kupowany po 70-80zł tona - jurajskie ( to ta skjala pochodzi z epoki jury) Standardowy produkt z kopalni takich jak bukowa, morawica i wiele innych około 50-55% Cao. Drugie to typowy dolomit kupowany po 60-70zł tona zawiera zazwyczaj około 30-40% CaO i 15-18% MgO

 

Nie wiem jaki sa tego ceny ale ktos to poprostu workuje i zapewne cena 400zł/t :) TEgo typu wapna sieje sie w ilosciach od 3t w góre

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o wapnach z agroloku lomza? bo przedstawiciel niezłego gadanego miał czy tylko wyszkolony marketingowo?

Kolego nie Agrolok tylko Agrikola Łomża.

Agrolok to największa firma w Polsce sprzedająca nawozy .

Agrikola Łomża to zwykli oszuści .

Unikaj tej firmy jak ognia. Sprzedają kamień otoczkowany w cenie nawet 700zł za tonę . Ogólnie szukają frajerów i robią z rolników idiotów.

Najgorsze jest to że często im się udaje , właśnie dzięki gadającym to co chcesz usłyszeć przedstawicielom handlowym.

 

w okolicznym składzie maja takie wapno Wapniak jurajski G nawóz wapniowy granulowany-odmiana 04 CaCO3 min. 90% Suma tlenków wapnia min. 50%

i drugie

Dolomag nawóz wapniowo magnezowy granulowany CaMg(CO3)2 suma tlenków wapnia i magnezu CaO+MgO 50% w tym tlenek magnezu18-20%

które było by dobre na odkwaszenie ?? firma tego wapna Agro liedmann jednego i drugiego

Wapniak Jurajski to także kamień otoczkowany - jego wprowadzanie do obrotu jest niezgodne z prawem i ustawą o nawozach wapniowych ponieważ po przesianiu na sicie 2mm pozostaje prawie połowa masy nawozu . W ustawie jest dopuszczalne 10%.

Tak jak kolega bialy2005 napisał - wartość tego towaru to maksymalnie 30zł za tonę .

Wartość użytkowa takiego towaru jest żadna .

Lepiej idź do tego składu i powiedz żeby to wycofał zanim ktoś poda go na prokuraturę za oszustwo .

Dolomag to to samo i tego samego producenta tylko w wersji dolomitowej .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W łódzkim najbliżej masz Nordklak w Sławnie gdzie możesz zakupić mączke wapienną .Lub Minerał Trębaczew gdzie dostaniesz wapniak rolniczy.

Oba produkty będą bardzo dobre i w odpowiednio niskiej cenie .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

witam Panów co polecicie na ciężkie ziemie(gleby minutowe-iły gniewskie) by podnieść PH ? robiłem badania i w najgorszych miejscach mam tylko 4.7 PH co byście doradzili ? zastanawiam się nad Nordkalkiem Standart CAL ok 105 zł tona bądź wapniekiem koszelkowskim ECOGRAN lecz tu nie znam jeszcze ceny... co jest korzystniejsze w stosunku do ceny ? czy ten ECOGRAN można rozsiać rozsiewaczem do nawozu np RAUCH AXIS ?bo nordkalk to wiem że przydałby by się rozsiewacz przyczepiany większy gabarytowo jakiś BREDAL bądź AMAZONE ZGB... z góry dziękuję za odpowiedzi dodam że jestem z woj POMORSKIEGO powiet TCZEWSKI

Edytowano przez rafalo90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Na ciężkie ziemie najlepiej dać tlenkowe,zwłaszcza przy tak niskim PH.Obydwa wapna które wymieniłeś to węglany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

to wiem tylko że tlenkowe jest ciężkie w rozsianiu... raczej bym chciał coś innego niż tlenkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie porządnie zmielone to dawka 5ton na hektar powinna być ok . Jeżeli jednak przywiozą ci kruszonkę to szkoda na to wysiłku. U nich jest różnie z tymi dostawami - każda jest inna .

Jak będziesz zamawiał to poproś o porządnie zmielone . Frakcje powyżej 125 mikronów w ogóle nie biorą udziału w odkwaszaniu gleby . Im drobniejsze i bardziej pyliste tym lepiej.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

to jakie jest najlepsze tlenkowe w granulacie ? znacie ceny ? i czy bym mógł teraz na wiosne pogłównie dać chociażby pod pszenicę bo z rzepakiem to nie wiem czy by był dobry pomysł... roszę o odpowiedź... agronom kujawy jak byś mógł to zajrzyj do skrzynki pocztowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

oczywiście agrikola lomza anie agrolok mój blad dzięki za informacje o tej firmie już wiem żeby od nich nic nie kupować bo faktycznie facet tak pięknie wzbudzając zaufanie konkretnie rozmawial ze faktycznie możnaby od razu zamawiac a oferta była bogata i pewnie wielu się skusilo na szybkie podniesienie ph swoich ziem ja dalem sobie czas i będą do mnie dzwonic wiec im podziekuje skoro nic porządnego nie maja? prawda agronom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Witam

 

W tym roku zrobilem probki z pola, na ktorym naprawde byl slaby plon (jeczmien). Okazalo sie przyczyna tego to bardzo niskie Ph-4.32.

Wiem, ze najlepszym rozwiazaniem byloby wapnowanie po zniwach ale jakos nie bylo czasu. Zastanawiam sie co z tym zrobic, w tym roku zamierzam tam posadzic ziemniaki. Zastanawialem sie nad wysiewem kredy, ktora powinna szybko zadzialac ale czy nie bedzie problemow z parchem?? Znowu z drugiej strony nie wapnowac to szkoda sypac nawozow. Co byscie doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to wiem tylko że tlenkowe jest ciężkie w rozsianiu... raczej bym chciał coś innego niż tlenkowe...

Coś innego to będzie wolniej działać, jak gleba ciężka to tlenkowe. A nawet tlenek pylisty powinien znacznie wyjść taniej od tlenka granulowanego.

Witam

 

W tym roku zrobilem probki z pola, na ktorym naprawde byl slaby plon (jeczmien). Okazalo sie przyczyna tego to bardzo niskie Ph-4.32.

Wiem, ze najlepszym rozwiazaniem byloby wapnowanie po zniwach ale jakos nie bylo czasu. Zastanawiam sie co z tym zrobic, w tym roku zamierzam tam posadzic ziemniaki. Zastanawialem sie nad wysiewem kredy, ktora powinna szybko zadzialac ale czy nie bedzie problemow z parchem?? Znowu z drugiej strony nie wapnowac to szkoda sypac nawozow. Co byscie doradzili?

Ja bym to zostawił, i tak teraz tych ziemniaków nie będziesz mieć rewelacyjnych, po wykopkach porządna dawką wapna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Witam. Na czym polega ten test wapna ze szklanka wody? Ma sie wszystko rozpuścić wapno to znaczy ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Kolego jeżeli chodzi ci o test ze szklanką i octem to ściema i najlepszy wymyślony chwyt marketingowy.Równie dobrze mógłbyś polać wapno kwasem z akumulatora lub jakimkolwiek innym kwasem.Tylko co to znaczy? NIc.Jedynie to że to wapień a nie bazalt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Witam, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych ofertach:

http://wapno-nawozowe.pl/cennik-kreda-granulowana

i o tej

http://allegro.pl/wapno-nawozowe-weglanowe-kreda-nawozowa-i3877575187.html

 

Potrzebowałbym info czy ktoś z tych miejsc brał i co by polecił, a Agronomowi wysłałem na priv pytanie o ten drugi link ale nic mi nie odpisał więc mam nadzieje że na forum ktoś się wypowie i powie coś na ten temat co jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj