wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

jmierzwa952    2

5 tygodni temu rozsialem na laki wapno pylliste, o skladzie 32%MgO i 16%,CaO jest ono w postaci drobych granulek ktore sie jeszcze nie rozpuscily i jak wyglada sprawa z obornikiem na laki?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@ Agronomie co myslisz o tym Florovicie o ktorym wczesniej wspomnialem? Jest to w ogole warte czegos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Poszukuję opinii na temat wapna Radkowit Premium z Lafarge? Jest to wapno zupełnie pyliste więc szybkośc reakcji powinna byc zadowalająca. Czy warto je stosowac?

Chciałbym zastosowac to wapno na ściernisko kukurydziane, następnie talerzówka w celu wymieszania i orka. Częściowo poszłoby też bezpośrednio na orkę, bo częśc areału mam już zaoraną.

Edytowano przez jarekw

Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Agronomie co myslisz o tym Florovicie o ktorym wczesniej wspomnialem? Jest to w ogole warte czegos?

Tak jak pisałem nie widziałem naocznie tego wapna.

Sądzę że jeżeli z granulką jest wszystko ok i nie ma w workach pyłu zamiast granulatu to jest to bardzo dobry produkt .

Wszystko zależy czy da się go bezproblemowo wysiać tak równomiernie jak inne nawozy granulowane.

Jak ktoś zakupi ten produkt to bardzo proszę o opinie na jego temat .

Pozdrawiam

 

5 tygodni temu rozsialem na laki wapno pylliste, o skladzie 32%MgO i 16%,CaO jest ono w postaci drobych granulek ktore sie jeszcze nie rozpuscily i jak wyglada sprawa z obornikiem na laki?

pozdrawia

 

Kolego,

To co rozsiałeś to kiepskiej jakości dolomit który niestety się nie rozłoży . Jest to typowe dla wapna kopalnianego tzw. kruszonki.

 

Poszukuję opinii na temat wapna Radkowit Premium z Lafarge? Jest to wapno zupełnie pyliste więc szybkośc reakcji powinna byc zadowalająca. Czy warto je stosowac?

Chciałbym zastosowac to wapno na ściernisko kukurydziane, następnie talerzówka w celu wymieszania i orka. Częściowo poszłoby też bezpośrednio na orkę, bo częśc areału mam już zaoraną.

witam kolego,

Z tego co już dyskutowaliśmy na forum na temat tego wapna to jest to dobry produkt i dobrze zmielony pomimo iz jest to dolomit to powinien zadziałać ze względu właśnie na bardzo dobre przemielenie.

Możesz je zastosować tak jak opisałeś , oczywiście dawkę trzeba dobrać odpowiednio do potrzeb żeby uzyskać dobry efekt dając takie wapno pod orkę i w systemie raz na kilka lat .

pozdrawiam


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam

Mam wszystkie pola zasiane i zaorane pod zboża jare ale nie dałem wapna. Teraz mam okazję kupić wapno tlenkowe po dobrej cenie i chce dać pod jare tam gdzie brakuje. Czy mogę wysiać wapno na orane i zostawić do wiosny. Wiosną dopiero wymieszać ziemię i sianie. Czy wapno się ulotni, czy w ogóle zadziała proszę o podpowiedzi i doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Witam.

Mam ziemię 4,5,6klasy i poszukiwałem wapna węglanowego.Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielem firmy oferującej wapno.Zaproponował mi wapno tlenkowe w ilości około 250kg/ha twierdząc że nic złego się nie stanie a wyjdzie trochę taniej.Czy stosował ktoś na słabe ziemie wapno tlenkowe,w jakiej ilości i z jakim efektem?Byłbym wdzięczny za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Ja słyszałem o niemieckim wapnie tlenkowym w granulacie którego daje się podobną ilość jak piszesz, ale nigdy nie stosowałem. A co do mojego pytania powyżej to czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

mi też proponują zakup niemieckiego wapna tlenkowego granulowane daje sie go 500 kg na ha czy ktosc stosował takie wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wszystkie pola zasiane i zaorane pod zboża jare ale nie dałem wapna. Teraz mam okazję kupić wapno tlenkowe po dobrej cenie i chce dać pod jare tam gdzie brakuje. Czy mogę wysiać wapno na orane i zostawić do wiosny. Wiosną dopiero wymieszać ziemię i sianie. Czy wapno się ulotni, czy w ogóle zadziała proszę o podpowiedzi i doświadczenia.

witam kolego!

Spokojnie możesz tak zrobić . Wapno na pewno się nie ulotni , a danie go na wierzch przez zimę przyśpieszy odkwaszanie , Warunek żeby pole było w miarę równe , bo jak będzie stok to może spłynąć z roztopem. Napisz jeszcze co to za wapno konkretnie ? jaki producent ?

 

Może kolega @Agronom nam podpowie.

Kolego podaj producenta tego wapna ?

Albo nazwę ?


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kolego podaj producenta tego wapna ?

Albo nazwę ?

 

Kurcze nie dopytałem.Gość z którym rozmawiałem jest z firmy Techmot sp.z O.o. Opole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro( po 20kg - ogrodnicze ) lub na składach wapniaka kornickiego .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Dzięki za podpowiedź. Wapno od lokalnego dealera wapienników Wojcieszów ale to tlenkowe sprowadzają nie wiem z kąd. Kupie i będę siał jeszcze przed śniegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a jakie wapno dawac najlepiej tlenkowe , weglanowe czy dolomitowe bo podobno dolomitowe nie za bardzo chwalą i opinia jest ze prawie wcale niedziala np na tej stronie www.polcal.pl a jak gleba uboga w magnez to c ostosowac a dolomit zawiera magnez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

też właśnie się zastanawiam nad wapnem z nordkalku lecz czy lepiej dać więcej za nordkalk fast czy lepiej to standard i czy warto je stosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Fast bardzo dobrze dziala, efekt widoczny jest jhuz w pierwszym roku po nawozeniu nawet dawki 1t/ha.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Hej mam pytanie. Czy można wapnować pole a zaraz po tym sadzić w to rośliny? Mam pewną roślinę wymagająca pH 5,5 a gleba jest b. zakwaszona i się zastanawiam, czy na wiosnę będzie można dać wapno a zaraz po tym ją sadzić. Jak sądzicie?


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie da się. Ruskim nie chce się robić.A na temat to rozsiałem w sobotę ecogram z tamtąd co ty brałeś po pszenicy 1.15 ha 1 tonę i na drugi kawałek 1.50ha 2 tony. Jestem ciekawy czy się już rozpuściła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

otoz jak wyzej mam glebe na ejdnym polu bardzo kwasna 4,5 ph i chcialbym szybklo to odkwasic szybko podobno odkwaszaja wapno kredowe typu kredowego i chce dac wapniak rudkowski wapno 06a dam na wiosne przed siewem a teraz pozniej po zniwach na sciernisko jakie wapno dac bo magnezu tez brakuje myslalem nad dolomitem ale podobno bardz owolno dziala i praktycznie zerowo działa prosze was o opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj