wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
criskp86    30

miałem kukurydze na ziarno i teraz ja skosiłem zastanawiam sie nad wapnowaniem tego pola... czy teraz wapnować i zaorać czy dac wapno na wiosne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Cześć. Macie jakieś oferty/kontakty do przedstawicieli oferujących wapno tlenkowe 60% Ca0 w BIG-BAG? Woj. Śląskie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wojcieszów pod Jelenią Górą 200-230zł za tlenek 60% Poszukaj na allegro, ja tak znalałem gościa i mi przywozi ze Swierzawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Ja bym wapnował teraz.

 

Był dzisiaj u mnie przedstawiciel jednej z firm i oferował koncentrat wapna do rozpuszczenia w wodzie i stosowania w formie oprysku czy ktoś słyszał o tej metodzie może cos powiedziec na temat efektów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Wapno POLCALC warte uwagi? Gleby III-VI od ciężkiej gliny po szczery piach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wapnował teraz.

 

Był dzisiaj u mnie przedstawiciel jednej z firm i oferował koncentrat wapna do rozpuszczenia w wodzie i stosowania w formie oprysku czy ktoś słyszał o tej metodzie może cos powiedziec na temat efektów ?

 

 

Efekty są w postaci premii dla tego przedstawiciela za wciskanie ludziom szajsu za ciężkie pieniądze ( jak mniemam).


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dokłądnie. Kolego jakbys znał podstwy o odkwaszniu gleby to byś takich pytan nie zadawał i takiego przedstawiciele grzecznie wyprosił z domu po podaniu ceny tego perpetum mobile :) . To kolejny super specyfik napychajacy kasa kieszenie producenta wykorzystujacy niewiedze, niedouczenie rolników. Powiem ci tylko tyle zeby odkwasic gkebe to trzeba wysiac nawet kilka ton CaO a co moze zdziłac kilka kilogramów CaO choćby nie wiem jak reaktywne było i jak szybko działajace :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Ja bym wapnował teraz.

 

Był dzisiaj u mnie przedstawiciel jednej z firm i oferował koncentrat wapna do rozpuszczenia w wodzie i stosowania w formie oprysku czy ktoś słyszał o tej metodzie może cos powiedziec na temat efektów ?

 

Cześć, Stosowałem taki preparat,nosi nazwę Wapnovit. Zawiera silnie skoncentrowany Ca w płynie. Można stosować nawet 3-4 zabiegi. Działa zadowalająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To nie sa preparaty do odkwaszania gleby tylko do interwencyjnego dolistnego dostrczania wapnia roslinom uprawianym ! Sa rośliny które potrzebuja dużo Ca podczas wzrostu i taki preparat troche pomaga gdy nie moga pobrac go z gleby np zakwaszonej, ale to nie służy odkwaszaniu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

To nie sa preparaty do odkwaszania gleby tylko do interwencyjnego dolistnego dostrczania wapnia roslinom uprawianym ! Sa rośliny które potrzebuja dużo Ca podczas wzrostu i taki preparat troche pomaga gdy nie moga pobrac go z gleby np zakwaszonej, ale to nie służy odkwaszaniu :)

 

Nie powiedziałem, że służy on odkwaszaniu gleby. Wapnowania gleb niczym nie zastąpisz. Apropo wapnowania stosuje ktoś tlenek 60 % CaO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Ja stosuję tradycyjne wpanowanie tylko mnie zastanawiało czy ktoś miał z tym styczność i czy to wogóle może zadziałać bo dla mnie jest to wątpliwe ale człowiek uczy się całe życie. Środek na pewno służy od odkwaszania a jaka firma go rozprowadza i jak się nazywa napisze jak uda mi się znaleźć ulotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To nie sa preparaty do odkwaszania gleby tylko do interwencyjnego dolistnego dostrczania wapnia roslinom uprawianym ! Sa rośliny które potrzebuja dużo Ca podczas wzrostu i taki preparat troche pomaga gdy nie moga pobrac go z gleby np zakwaszonej, ale to nie służy odkwaszaniu :)

W takich sytuacjach to i dokarmianie dolistne nie pomaga. Dolistne pobudza korzenie do rozwoju i poszukiwania niezbędnych składników pokarmowych. Jeżeli wapń damy dolistnie a w glebie tego wapnia nie będzie to po kilku dniach roślina znowu będzie odczuwała głód.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Co sadzicie o wapnie granulowanym Florovit Agro? Cena 485 zl/t netto, reaktywnosc 100 %, CaO min 40%, dawkowanie od 300 do 1500 kg/ha. Moze mial ktos z tym stycznosc. Podobno jakoscia porownywalne z niemieckim wpanem granulowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mi kiedyś pewien handlarz śor z okolicy chciał wmówić że calio którego jest przedstawicielem przypala nawet skrzyp :D . Ciekawa ciekawość :D .


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam panowie. a wiec tak, wziąłem w dzierżawę kilka ha pola. Klasa ziemi 5. Ph jeszcze nie mierzyłem ale pewnie w okolicy 4,5-5. Aktualnie rośnie tam żyto, a w następstwie była by kukurydza na ziarno. I teraz moje pytanie, bo chciałbym doprowadzić tą ziemię do porządku, i planuje zrobić tak , na ściernisko wapno, potem zasiać gorczyce na poplon. stalerzować ją przed zakwitnięciem, potem obornik od gęsi i orka na zime. Może tak być czy azot się uwsteczni ? Jeśli tak to jak byście poradzili to rozegrać? a, i jakie wapno zastosować i w jakiej orientacyjnej ilości? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam wszystkich Mam pytanie : Czy stosowanie Wapno posodowe daje jakies efekty ? Może ktoś już stoswoal takie wapno? Mam propozycjie bardzo taniego takiego wapna z Inowroclawia .Z Góry dziekuje za Rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Nie wiem czy nic nie daje . Kwestia dawki i przeliczenia kosztów wysiewu .Na kawałku gdzie uprawiam kapustę wywaliłem tego około 20 t/ha tzn, tego 20% . Po dwóch latach ph. z 5,5 poszło na 7 . Bardziej jednak zależało mi na strukturze gleby - czarna z gliną pod spodem . Jak sie zbryliła to nawet wirówka nie pomogła .Teraz wystarczy jeden przejazd agregatem biernym .Pewnie to samo można uzyskać stosując mniejsze dawki tlenku , ale dla rozsady mógłby być zbyt agresywny a to jest tanie jak barszcz i transport miałem za free .Mają też 30% i suszone 50% , ale to jest droższe i trzeba się na nie zapisać wcześniej bo wbrew pozorom zainteresowanie jest duże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 ton na hektar to dość duża dawka :)

Ja bym polecał jednak zastosować mniejsza dawkę kredy.

A co do oczekiwania to nawet na granulat czeka się w sezonie 3tyg. Na zwykłe wapno z nordkalku nawet 3 miesiące . Zimą spora część kopalń w ogóle nie realizuje zamówień ze względu na problem z wodą i zamarzaniem .

Edytowano przez Agronom_kujawy

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj