wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

thor1984    685

Dziś dostałem wyniki analizy gleby. Czy można jeszcze teraz wapnować jeśli tak to jakim wapnem i w jakiej ilości?

 

Do dyspozycji mam:

ad3e.jpg

 

 

wyniki analizy

 

9839.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak widac po wynikach magnez masz w miare ok wiec kupuj wapno bez magnezu z listy która podałes to tylko kreda odpowiada wymagania :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie jak by ktoś mógł podać jakieś na miary gdzie kupujecie kredę luzem

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

ile tej kredy dać na ha?

 

jan2130 a skąd jesteś?

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Witam panowie jak by ktoś mógł podać jakieś na miary gdzie kupujecie kredę luzem

Spróbuj w firmie Agrolok Golub dobrzyń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie zmieszałęm przed siewem pszenzyta polifoske 6 z wapnem granulowanym polcalc i sie zastanawiam czy nie zrobiłem błędu..może to mieć jakieś negatywne skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15371

Jedni mówią że tak, inni że nie. Ja dawałem na wiosnę pod jęczmień wapno, obornik i polifoskę8 razem i ładne było zboże jak mało kiedy. U mnie wapno i obornik razem zawsze szło ale naczytałem się tu że to źle. Teraz wapno dam pogłównie by się przekonać czy lepiej urośnie. A unifoska ma NPKCS i wedle bajek o wapnie i NPK to nie powinna działać a działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Mam pytanie co sądzicie o wapnie Baltic Grade I Extra 83%CaO3 2%Mg reaktywność 80% pisze że wapno z alg cena to 650zł brutto granulat big bag.Proszę o odpowiedz najlepiej jak ktoś to stosował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam kupilem pole ktore ma ph 4,9 mam wapno oxyfertil 90 czy po orce jak przed siewem sypne 400 kg / ha cos pomoze czy lepiej sypac przed orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

@Rolnik1973

A ile masz tego wapna w tej unifosce? Dasz tam jej z 500kg to przecież tyle znaczy co pieprz w rosole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15371

Jajonasz 16% wapnia, najwięcej ze wszystkich składników i to zamknięte w jednej granulce z npk i się nie gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

gdzie w woj lubelskim dostane dobrą krede pylistą . jestem z okolic łęcznej 30 km od lublina ,z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

na początku września przed orką dałem obornik potem rozsiałem polifoskę 6-200kg 20 wrzesnia i zasiałem pszenżyto 21 i teraz zboże ma jedno listko i czy już mogę wysiać kredę granulowaną czy jeszcze odczekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

właśnie będę siał rozsiewaczem amazone i mam ślady tylko po tym jak pryskałem lecz niestety nie mam ścieżek a by się przydały bo pole ma szerokość 80m i można się trochę pogubić podczas oprysku, a ścieżek nie robiłem bo trochę problem jest bo mam siewnik 2,7m poznaniak z 89r a ścieżki bym robił pod c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Jedni mówią że tak, inni że nie. Ja dawałem na wiosnę pod jęczmień wapno, obornik i polifoskę8 razem i ładne było zboże jak mało kiedy. U mnie wapno i obornik razem zawsze szło ale naczytałem się tu że to źle. Teraz wapno dam pogłównie by się przekonać czy lepiej urośnie. A unifoska ma NPKCS i wedle bajek o wapnie i NPK to nie powinna działać a działa.

Po pierwsze gdy stosujesz wapno (przy wyższym pH) to są większe straty gazowe azotu (amoniaku) ( i tak na pewno było gdy dałeś obornik.

Po drugie takie świeże wapno bardzo fajnie wchodzi w reakcje z fosforem i powstają nierozpuszczalny fosforan wapnia więc jest sporo mniej P dla roślin zwłaszcza tego fajnego rozpuszczalnego w wodzie z nawozów.

Po trzecie jak ktoś daje obornik od dłuższego czasu to często może sporo zaoszczędzić na nawozach z worka. Do tego nawet jak zrobi jakieś błędy często są one nie do końca widoczne bo obornik działa trochę dłużej jak 1 rok.

Faktycznie bajką jest to że takie kombinacje nie działają. Działają tyle że nie na 100% a na ile dokładni to już zbyt dużo czynników aby to dokładni określić. Jeśli można coś zrobić lepiej to poprosu tak to zrób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

Witam.

orientuje się ktoś może gdzie w woj. kujawsko - pomorskim można kupić wapno w przystępnych cenach?? jestem z okolic Świecia n/W. Chodzi mi o wapno luzem z dużą zawartością Cao i w przystepnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W okolicach Inowrocławia, Barcina kopią wapno, nie powinno to być tak daleko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

właśnie będę siał rozsiewaczem amazone i mam ślady tylko po tym jak pryskałem lecz niestety nie mam ścieżek a by się przydały bo pole ma szerokość 80m i można się trochę pogubić podczas oprysku, a ścieżek nie robiłem bo trochę problem jest bo mam siewnik 2,7m poznaniak z 89r a ścieżki bym robił pod c-330

Ja w tym roku zacząłem robić ścieżki Famarolem 2,7m. Fakt że wiosną mi nie wyszły bo nie zauważyłem że redlice w pewnym momencie się zmieniają kolejnością z zasuwkami ale teraz jesienią chyba dobrze zrobiłem. Żeby nie zaśmiecać tematu zajrzyj tutaj ;)http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3894-sciezki-technologiczne/page__st__360

Jakie wapno kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

w tamtym roku dałem pod rzepak po 500kg/ha + 300kg/ha polifoski 6 i dał 4,6t/ha, w tym roku dałem wapniak na wszystkie pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj