wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SipmaZ224    81

Woj. Lubelskie Parczew skład Sobianek

Wapniak Koszelowski granulat bigbag 480zł tona(suchy), woreczki 40kg 520zł tona, materiał mokry a niektóry bardzo mokry!

Należy uważać co przywiezie na palecie i ewentualnie poprosić o wymianę towaru na bardziej suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ofertę z firmy http://agrikola-.manifo.com/ na wapno granulowane węglanowe za 650 zł/t podobno jedna tona na 2.5ha wystarczy czy to dobra cena?? może ktoś wie gdzie w podlaskim dostać dobry nawóz granulowany??

Dobrze że piszesz o tej firmie , bo trzeba tu ostrzec wszystkich że firma agrikola z Łomży oferująca granulaty oszukuje rolników sprzedając im kruszonki a nie prawdziwy granulat. Dodam że towar który sprzedają jako granulat za 650 zł tona kosztuje w kopalni 40 zł a dawkowanie jest wyssane z palca . Dodatkowo śmiało można ta firmę zgłosić do prokuratury bo wg ustawy wprowadzanie do obrotu takiego wapna jest nielegalne ze względu na wymogi .

UWAGA NA OSZUSTÓW Z AGRIKOLI ŁOMŻA !!!!!!!!!!!!!!!!!


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Krążył u nas po wsiach taki naganiacz z Agrikoli. Mam nawet elegancką ulotkę reklamową. :) Oferował to cudo po bodajże 700zł z groszami :lol: Ale gadane miał konkretne i niezłego zeza- nie szło mu spojrzeć w oczy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

@bialy2005 odnosnie kredy z mielnika to jak masz wpisane na kwicie z kopalni? Agrocarb 06 czy 07?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no właśnie czy nie lepiej dac węglanowe z kopalni ? trochę więcej bo z 3-4 t na ha i chyba lepiej się na tym wyjdzie ;)

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem 07a a bodajrze w 2011 miałem 06 na WZ. W tym roku była ładna sucha kreda a od tygodnia wogóle nie sprzedaja oficjalnie bo jest bloto po deszczach. Co włąsnie dziwne bo według norm powinno byc odwrotnie 07a jak jest mokrzejsza a 06a jak suchsza do 10% wody


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

właśnie nie zamawiałem z tej firmy tylko zamowiłem wapniak koszelowski za 460zł/t z adlera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nawet suche ma tendencje do przyklejania ale przezorni kierowcy podkładja folie i wtedy ładnie zjeżdza :) teraz woża tylko jakims zaległym klintom ale to jest błoto nie wapno po tych deszczach. MOja to az sie kurzyła ale drugie auto juz było wilgotnijsze ale i tak rcw łądnie poszło siałem przy duzym wietrze i równo sie siało :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Tematy połączone

 

Witam, koledzy chciałbym zapytać czy danie wapna granulowego przed siewem QQ zaszkodzi jej ? Czy QQ urośnie na pH 4-5.5 ? (dlatego pod korzeń chce dać 40t obornika + wapno granulowane) .

Nie zamykajcie tematu, jak sie dowiem to sam usunę. Z góry dzieki, pozdrawiam ;)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271

Dokładnie , tworzy tzw mieszankę wybuchową , nic nie urośnie .Proponował bym pod korzeń obornik, sól , polidap i mocznik 200 kg/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

No mi też przywieźli wpisane 07a. i trochę mnie to boli bo piszą minimum 42 % CaO a 07a ma od 30-35 tylko CaO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Agronom Kuwjay możesz coś odpisac w temacie wapna posodowego z Inowrocławia- warto nie warto to brać czy lepiej coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Odnośnie mierzenia PH ziemi- http://allegro.pl/69...3524791978.html

warte to kupna?

 

Kupiłem kiedyś takie coś, po zmierzeniu wyszło 7,2 poszedłem w inne miejsce i inne pole też zmierzyłem. Wszędzie było 7 z groszem, posiadam też kwasomierz w którym na płytce zalewa się jakimś płynem - wychodziło 7. Oddałem z tych pól próbki do analizy wyniki od 7,58-7,87.

 

Orientacyjnie podpowie Ci jakie masz pH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

A jak ma się mieszanie kredy granulowanej pod korzeń z Polifoską, a jak oddzielnie z fosforem i potasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

zamierzam zasiać wapno na ziemie klasy IIIb-V. ciężka, bardzo kwaśna, niewapnowane z 15-20 lat. obecnie czekam na wyniki badań.

przedplonem była koniczyna z chwastami, łąka, jęczmień jary.

 

mam ofertę na wapno węglanowe algowe 83% CaCo3 475 brutto tona

i węglanowe na bazie kredy 50% CaO i 90% CaCo3 520 brutto tona

 

siane będzie pszenżyto ozime. pod korzeń chce wysiać 200-250kg polifoski 6

 

które wapno polecacie i w jakich okolicznościach je zastosować. na chwile obecna pola są orane i w przyszłym tygodniu chciałbym wjechać z bronami i siewnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

http://pl.wikipedia....eszanie_nawozow cosik nie chce mi link się w kleić prawidłowo ale można łatwo znaleźć w google.

 

Tabela mieszań z wiki ale chyba można zaufać ;) Według tej tabeli polifoskę można z wapnami mieszać przed wysiewem więc w ziemi to juz na pewno się nie pogryzą ;) Jak dasz na orkę to chyba będzie dobrze, tylko koleiny kultywatorkiem i brona i siew ;)

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberka31    0

jakie wapno -kredę itp można kupić w okolicach Lublina -do odkwaszania ziemi

u mnie stosuje sąsiad wapno budowlane hydratyzowane ALPOL około 50zł za 100kg

jakie macie lepsze propozycje zamiast tego wapna?

 

proszę o odp. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj