wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

matyziak    6

Czyli najlepiej byłoby pojechac tam osobiscie po ten towar, bo za wodę to płacic nie zamierzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz kolego coś więcej napisać , jak się siało ? Jak wyglądał granulat? Dawałeś pod kukurydzę ? Robiłeś próbę i kontrolę? Mierzyłeś pH swoim przyrządem czy zlecałeś badania?

pozdro


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

a co myślicie na temat wapna koszalewskiego granulowanego?? 500zl za tone u nas sie cenią i dawka 500kg/ha podobno jest w zupełności wystarczająca..tylko ze mowia ze to wapno powinno sie stosować co rok wiec czy jest sens kupwania?? mam możliwość kupienia również wapna węglanowego http://www.agrolok.pl/pl/site/wapno-weglanowe-50-331.html 26 ton za 2600zl..opłąca sie ?? jakie inne wapno polecacie w okolicach kuj-pom? nie chce oszczedzać tylko dać naprawde dobre wapno ktore pomoże..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Widze Agrolok ma duzy wybor wapna (z roznych niby renomowanych firm), warto u nich kupic?? Czy to tylko reklama a wapno jedno pod kazda nazwa, czyli kazdy ma co chce:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi też agrolok proponował to samo wapno co koledze wyżej. Z góry zaznaczyłem że nie chce tandety za grosze tylko dać droższe, bardzo dobre wapno. Przedstawiciel którego znam nie od dziś stwierdził że głową za niego ręczy i nic droższego nie potrzeba. Zamówiłem całe auto a jak będzie to się okaże. cena za to złoto 88 zł z watem i transportem z zamówieniem w maju ale jeszcze go nie przywieżli więc nic więcej nie mogę powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agrolok to porządna firma, jak dla mnie najlepsza ze wszystkich które na Kujawy docierają. Chemirol na przykład zupełnie nie ma pojęcia o wapnowaniu i wciskają coraz gorszy szajs , po tym jak działają to aż dziwne że jeszcze się trzymają na nogach . Poza tym Agrolok z tego co wiem to działa w całym kraju , to chyba największa tego typu firma w Polsce. Wapno mają dobre i w dobrych cenach ( licząc z dowozem) . Ogólnie polecam .


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A możesz kolego coś więcej napisać , jak się siało ? Jak wyglądał granulat? Dawałeś pod kukurydzę ? Robiłeś próbę i kontrolę? Mierzyłeś pH swoim przyrządem czy zlecałeś badania?

pozdro

Już kiedyś mówiłem że chce zastosować na próbę. Siało się w miarę dobrze, ale mogło być lepiej, troche był problem z rownomiernoscią wysiewu. pH to 4,2. Dawałem pod kukurydze. Rok temu nie było tam nic, w tym roku jednak cos urosło, pH nie badałem, zbadam po zbiorze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zawieszało ci się przy takiej małej dawce 500kg na hektar?


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

mi też agrolok proponował to samo wapno co koledze wyżej. Z góry zaznaczyłem że nie chce tandety za grosze tylko dać droższe, bardzo dobre wapno. Przedstawiciel którego znam nie od dziś stwierdził że głową za niego ręczy i nic droższego nie potrzeba. Zamówiłem całe auto a jak będzie to się okaże. cena za to złoto 88 zł z watem i transportem z zamówieniem w maju ale jeszcze go nie przywieżli więc nic więcej nie mogę powiedzieć

a ile zamierzasz kolego dawać tego wapna na hektar? piastem nie bedzie problemu go wysiać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

panowie jeszcze jedno pytanie.. zamierzam po zniwach głeboszować pole pózniej posiać poplon(gorczyca+facelia) i moje pytanie czy to wapno wysiać przed sianiem poplonu czy przed orką zimową? na wiosne na tym polu ma być jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astora    3

a co myślicie na temat wapna koszalewskiego granulowanego?? 500zl za tone u nas sie cenią i dawka 500kg/ha podobno jest w zupełności wystarczająca..tylko ze mowia ze to wapno powinno sie stosować co rok wiec czy jest sens kupwania?? mam możliwość kupienia również wapna węglanowego http://www.agrolok.p...owe-50-331.html 26 ton za 2600zl..opłąca sie ?? jakie inne wapno polecacie w okolicach kuj-pom? nie chce oszczedzać tylko dać naprawde dobre wapno ktore pomoże..

 

Kolego, mozesz poszukać na allegro. Ja brałem w ubiegłym roku i ładnie zmielone mi przywieźli z Morawicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Nie opłaca się wapno z agroloku , wczoraj zamówiłem 2 zestawy węglanowego z morawicy po 66 zł za tonę , transport ponad 200 km. Tel do dystrybutora 601 249 892.

Edytowano przez crystalzts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy się opłaca czy nie to zależy od jakości , jak patrzysz wyłącznie na cenę to w efekcie tracisz to co najważniejsze czyli skuteczność.


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Dzwonilem do Agroloku i odebrala jakas malo zorientowana osoba. Pytalem o weglanowe 04, po kilku minutach rozmowy, wyszlo ze maja na dzien dzisiejszy tylko z Nordlaku. Podalem kod pocztowy poprosilem o wycene fastcall. I albo to pomylka albo jaja:) przeszlo dziesiec tys. mi powiedziala za 25t. Tak mnie zszokowala cena ze powiedzialem dziekuje i dowidzenia. W obie strony mam do nich okolo 260km. Zadzwonilem tam gdzie ostatnio bralem i zamowilem po 78zl t z dowozem z okolic Kielc 560km.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Gościu który ogarnia sprawy z wapnem jest na urlopie i teraz zajmuje sie tym jakaś kobitka ktora nie ogarnia prawie wcale..tą cene to ona ci powiedziała za wapno koszalewski prawdopodobnie granulowane ktorego dajesz od 300 do 500 kg na ha... mi po dwóch dniach dała odpowiedz co do cennika i tak wapno weglanowe 26 ton za ok 2600 dolomit za 26 ton ok 3600 z dowozem oczywiście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fast cal granulowany to może i by tyle kosztował :) ale pylisty powinien kosztować max 130+ transport tona.

 

panowie jeszcze jedno pytanie.. zamierzam po zniwach głeboszować pole pózniej posiać poplon(gorczyca+facelia) i moje pytanie czy to wapno wysiać przed sianiem poplonu czy przed orką zimową? na wiosne na tym polu ma być jęczmień jary

 

a po co głęboszujesz pole? Co chcesz tym uzyskać ?


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Hej kolego . Mam ph- metr jakiś stary rosyjski z takim metalowym czubkiem i gdy go wkładam w glebę wszędzie pokazuje ph 7 , myślę że fałszuje albo ja żlę mierze. Może udzielisz mi jakieś wskazówki .......


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Mieszkam koło Kowalewa Pomorskiego ;) pola nigdy nie miałęm głęboszowanego i melioracji też nie mam także wiosną czasem jest cięzko wjechać ;/ poza tym na tym polu w tamtym roku głeboszowałem tylko kawałek na skraju i efekt w tym roku jak najbardziej pozytywny..zboże jakby odciął tam gdzie głęboszowane było duzoo ładniejsze jest a i na jesien super pług wchodził a dalej skała.. dlatego myśle ze raz na te 4-5 lat warto głeboszować..bynajmniej u nas tak robią rolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego . Mam ph- metr jakiś stary rosyjski z takim metalowym czubkiem i gdy go wkładam w glebę wszędzie pokazuje ph 7 , myślę że fałszuje albo ja żlę mierze. Może udzielisz mi jakieś wskazówki .......

Metalowy czubek do żółtego pojemnika reszta do niebieskiego :)

 

Mieszkam koło Kowalewa Pomorskiego ;) pola nigdy nie miałęm głęboszowanego i melioracji też nie mam także wiosną czasem jest cięzko wjechać ;/ poza tym na tym polu w tamtym roku głeboszowałem tylko kawałek na skraju i efekt w tym roku jak najbardziej pozytywny..zboże jakby odciął tam gdzie głęboszowane było duzoo ładniejsze jest a i na jesien super pług wchodził a dalej skała.. dlatego myśle ze raz na te 4-5 lat warto głeboszować..bynajmniej u nas tak robią rolnicy

 

Jak głęboko schodzisz ?

Ja jestem na ogół temu przeciwny , jak gleba jest odkwaszona to ma prawidłową strukturę i nie trzeba głęboszować . :)


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Tylko niestety uzyskać strukturę gruzełkowatą jest bardzo cięzko, a zabieg głęboszowania zapewne go przyspieszy. Oczywiście odkwaszenie gleby i dostarczenie jej dodatkowo materii organicznej do tworzenia warstwy próchnicznej

Edytowano przez krowka62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj