wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

pawelec    89

Na 39 stronie masz tabele jaka dawka CaO, jakie pH jaka kategoria agronom. gleby. Ja przy pH 4,9 kat gleby średnia dałem w tym roku 3tony wapna tlenkowego 50%, i za rok robię powtórkę tylko magnezowym tez pewnie ze 3 t i powinno być ok.

na 38 stronie.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/356-wapnowanie-pola/page__st__740#entry910382


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

odczyn ph mam 4,4 i w przyszłym roku chce powapnowac pola...jakie wpano wybrac?narazie chce podniesc ph gleby i doprowadzic aby odczyn wynosił 6,5ph...co mam wybrac?krede czy wapno wglanowe jurarskie?

 

http://allegro.pl/wapno-nawozowe-weglanowe-54-2-cao-nawoz-i2707947367.html

 

co sadzicie o tym wapnie?

Edytowano przez przemek111447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

woreczek 30kg 11zł, cena w detalu

 

sorki że dopiero teraz- 350zł/t to jednak spora cena jak na wapno węglanowe które luzem kosztuje ok 80-100 zł/t. Jedynym plusem jest lepsze rozdrobnienie czyli szybsze i skuteczniejsze działanie, ale rozsiewać taki pył to trzeba bodaj w deszcz... :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Tylko jak będziesz dawał tlenkowe na średnie ziemie to uważaj żebyś nie przewapnował bo ci ziemię wysuszy i uzyskasz negatywne skutki niż zamierzane.

My teraz wozimy 750 ton wapna defekacyjnego na lżejsze ziemie ;)

ze swiecia je wozicie?

 

u nas wapno jest od 0,50zł za tone do 5 zł skład ok 30%Ca 8%Mg wada mokre do 40% wody u nas sieją to rozrzutnikami i jest miodzio wapno posodowe

wapno z ciechu z onowrocławia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Ja kupuje wapno z Kruszwicy, tak kierowca mowil i place po 55 zl/t z transportem. CaO 50% Mg 3-6%

co toza wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

po skłądzie to weglanowe odmiana 04 :) kamien mielony


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

No w sumie juz 4 transporty od nich wzielem bo jeden koledze to dbaja o klienta bo po co jezdzic pusto w jedna strone :rolleyes:

A ja jestem z powiatu GBY tongue.gif

ja GCZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

Więc wapno któro kupiłem jest dobrym wapnem raczej? Są tam tylko formy tlenkowe. Tzn chodzi mi o szybkie odkwaszenie. A dodatkowo podniesienie zawartości Mg bo na wielu kawalkach mam niskie.

Po zbadaniu wapno ma ok 46% CaO i tyle samo prawie MgO

gdzie takie kupiłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5

czy wapno magenzowe leżące około 20 lat na pryźmie mogło stracić swoje właściwości?

 

Kolego ja ostatnio zadałem to samo pytanie w Kopalni przed kupnem też magnezowego. Z informacji jakie uzyskałem to jak w tym roku dam 1 tone to za rok muszę dać 1,5 tony "leżakowanego" aby wyszło na to samo a 20 lat zmienia postać rzeczy. Choć przechowywane w odpowiednich warunkach zapewne swoich właściwości tak szybko nie straci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

Hej mam takie pytanko czy można by wysiać na zaorane już pole wapno magnezowe a dopiero na wiosne je uprawić? Czy wstrzymać się do wiosny z wysiewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytasz czy można? Oczywiście, że można i nic nie stoi na przeszkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja w ten sposób juz drugi skład jutro bede rozsiewał tylko pobronuje teraz jeszcze. Ale zrobiłem to celowo żeby wapno dziłało nagórna warstwe zimi gdzie bedzi na wiosne ukorzeniałą sie roslina a wiadomo ze jony Ca wedruja grawitacyjnie w głab zimi razem z woda :) Podobie rozsiewałem pod oziminy po orce.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czy moża rozsypać wapno węglanowe teraz na trawę która została posiana 3tygodnie temu w ilości 3t/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3
Hej mam takie pytanko czy można by wysiać na zaorane już pole wapno magnezowe a dopiero na wiosne je uprawić? Czy wstrzymać się do wiosny z wysiewem

 

Mam maleńki kawałek przeznaczony pod lucernę. Nie został zwapnowany przed orką i zastanawiam się jak lepiej: teraz czy na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj